Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa maszyna zbierająca 3692 Müller Martini

Nowa maszyna zbierająca 3692 Müller Martini

Nowa maszyna zbierająca 3692 firmy Müller Martini zapewnia, dzięki wysokiemu komfortowi obsługi i dużej zmienności formatowej, jeszcze wydajniejszą obróbkę małych i średnich zleceń na oprawę bezszyciową. Na szczególną uwagę zasługuje tu opatentowany system weryfikacji książki, zapobiegający produkcji z niewłaściwie narządzonymi arkuszami.

W obliczu spadających nakładów niezbędnymi warunkami pewnej i wydajnej produkcji możliwie dużej ilości zleceń w ciągu jednej zmiany są w oprawie bezszyciowej szybkie przezbrajanie, szybkie osiąganie wydajności i nieprzerwana produkcja. I właśnie takie wymagania spełnia nowa maszyna zbierająca 3692 Müller Martini, która jako następczyni maszyny zbierającej 1571 może być stosowana w liniach do oprawy bezszyciowej Pantera oraz Alegro A6.
Po pierwsze jest ona bardzo kompaktowa, ponieważ w wersji standardowej każdy jej moduł zawiera cztery stacje, dzięki czemu wymagają niewielkiej ilości miejsca. Po drugie może być zasilana produktami i obsługiwana w ergonomiczny sposób z obydwu stron. Umożliwia to w trakcie produkcji jednoczesne zasilanie zbieraczki składkami introligatorskimi w celu realizacji bieżącego zlecenia, podczas gdy z drugiej strony maszyny ustawiane są palety ze składkami do wykonania kolejnej pracy. Umożliwia to znaczne skrócenie czasu przyrządu i zwiększenie efektywności ekonomicznej całej linii do oprawy bezszyciowej.
Na zawieszonym obrotowo ekranie dotykowym można w łatwy sposób wprowadzać i zapisywać ważne dla produkcji dane i nadzorować produkcję. Operator nie musi się niepotrzebnie przemieszczać, co skraca znacznie czas narządzania maszyny. Systemy zabezpieczenia jakości, pomiar grubości arkusza Asac i kontrola rodzaju arkusza Asir, są obsługiwane na tym samym ekranie. Do specyficznych, lokalnych ustawień służą umieszczone bezpośrednio na elementach maszyny zbierającej panele HMI.
W nowej maszynie zintegrowany jest opatentowany przez Müller Martini system weryfikacji książki, zapobiegający produkcji z niewłaściwie narządzonymi arkuszami. Dzięki AsirCode kontrolowana może być kompletność produktu i właściwa kolejność arkuszy, łącznie z okładką. Konieczne informacje sczytywane są z AsirCode, tak, że nie jest konieczny żaden zewnętrzny komputer ani połączenie z przygotowalnią. AsirCode zapobiega produkcji z błędnie narządzonymi arkuszami.
Do zalet nowego urządzenia należy, prócz niezawodnego oddzielania składek w czasie ich podawania, również duża zmienność formatów, np. możliwość zbierania składek w formacie albumowym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu