Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa maszyna zbierająca 3692 Müller Martini

Nowa maszyna zbierająca 3692 Müller Martini

Nowa maszyna zbierająca 3692 firmy Müller Martini zapewnia, dzięki wysokiemu komfortowi obsługi i dużej zmienności formatowej, jeszcze wydajniejszą obróbkę małych i średnich zleceń na oprawę bezszyciową. Na szczególną uwagę zasługuje tu opatentowany system weryfikacji książki, zapobiegający produkcji z niewłaściwie narządzonymi arkuszami.

W obliczu spadających nakładów niezbędnymi warunkami pewnej i wydajnej produkcji możliwie dużej ilości zleceń w ciągu jednej zmiany są w oprawie bezszyciowej szybkie przezbrajanie, szybkie osiąganie wydajności i nieprzerwana produkcja. I właśnie takie wymagania spełnia nowa maszyna zbierająca 3692 Müller Martini, która jako następczyni maszyny zbierającej 1571 może być stosowana w liniach do oprawy bezszyciowej Pantera oraz Alegro A6.
Po pierwsze jest ona bardzo kompaktowa, ponieważ w wersji standardowej każdy jej moduł zawiera cztery stacje, dzięki czemu wymagają niewielkiej ilości miejsca. Po drugie może być zasilana produktami i obsługiwana w ergonomiczny sposób z obydwu stron. Umożliwia to w trakcie produkcji jednoczesne zasilanie zbieraczki składkami introligatorskimi w celu realizacji bieżącego zlecenia, podczas gdy z drugiej strony maszyny ustawiane są palety ze składkami do wykonania kolejnej pracy. Umożliwia to znaczne skrócenie czasu przyrządu i zwiększenie efektywności ekonomicznej całej linii do oprawy bezszyciowej.
Na zawieszonym obrotowo ekranie dotykowym można w łatwy sposób wprowadzać i zapisywać ważne dla produkcji dane i nadzorować produkcję. Operator nie musi się niepotrzebnie przemieszczać, co skraca znacznie czas narządzania maszyny. Systemy zabezpieczenia jakości, pomiar grubości arkusza Asac i kontrola rodzaju arkusza Asir, są obsługiwane na tym samym ekranie. Do specyficznych, lokalnych ustawień służą umieszczone bezpośrednio na elementach maszyny zbierającej panele HMI.
W nowej maszynie zintegrowany jest opatentowany przez Müller Martini system weryfikacji książki, zapobiegający produkcji z niewłaściwie narządzonymi arkuszami. Dzięki AsirCode kontrolowana może być kompletność produktu i właściwa kolejność arkuszy, łącznie z okładką. Konieczne informacje sczytywane są z AsirCode, tak, że nie jest konieczny żaden zewnętrzny komputer ani połączenie z przygotowalnią. AsirCode zapobiega produkcji z błędnie narządzonymi arkuszami.
Do zalet nowego urządzenia należy, prócz niezawodnego oddzielania składek w czasie ich podawania, również duża zmienność formatów, np. możliwość zbierania składek w formacie albumowym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W sklepie internetowym można kupić tańsze bilety na targi ICE Europe 2019, które odbędą się w Monachium w dniach 12–14 marca br. Koszt jednodniowego biletu wstępu na światową wystawę poświęconą przetwórstwu papieru, folii i folii metalizowanych zakupionego w sklepie internetowym wynosi 24 euro (dla porównania: 34 euro w kasie targów), a biletu na wszystkie dni targowe: 34 euro (50 euro w kasie targów). Link do strony sklepu TUTAJ.

Meech International zademonstruje podczas ICE Europe 2019 (Monachium, 12–14 marca 2019 r.), w jaki sposób sprzęt do kontroli elektrostatyczności oraz czyszczenia wstęgi umożliwia przetwórcom produkcję materiałów najwyższej jakości. Niedawno opracowane i już udostępnione urządzenie Meech – Hyperion SmartControl, będzie prezentowane obok serii belek jonizujących Hyperion (w tym 971IPS, 929IPS i 924IPS) oraz serii bezkontaktowych i kontaktowych urządzeń do czyszczenia wstęgi.

Xerox poinformował o globalnej dostępności dwóch nowych modeli kolorowych drukarek A3 VersaLink C8000 oraz C9000. Nowe urządzenia, zaprojektowane dla średnich i dużych grup roboczych, oferują personalizację wydruków i bezpieczną, bezprzewodową pracę, oraz – jak zapewnia producent – zapewniają profesjonalną jakość barw i niezawodność przy zachowaniu przystępnych kosztów eksploatacji. Ponadto model C9000 jest wyposażony w precyzyjne narzędzia do zarządzania kolorem, większą elastyczność nośników i zwiększoną produktywność, co jest niezbędne przy pracy graficznej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu