Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa platforma Azonprinter

Nowa platforma Azonprinter

W dwa lata po rynkowym debiucie serii przemysłowych drukarek cyfrowych Azon Matrix, firma Azonprinter wprowadza nową platformę Azon Matrix R wykorzystującą głowice drukujące Ricoh piątej generacji.

Seria Azon Matrix R obejmie kilka modeli płaskich ploterów UV-LED o różnych wymiarach stołu: od 80 × 160 cm do 160 × 250 lub 320 cm. Każda drukarka z serii Matrix R będzie zdolna drukować na podłożach o wysokości do 25 cm i masie sięgającej 100 kg. Mogą to być materiały z ABS-u, poliwęglanu, termoplastycznego elastomeru poliuretanowego (TPU), PVC, drewna, kamienia, szkła, ceramiki, aluminium, ale także płótna, trójwymiarowe wydruki Braille’a oraz obiekty o kształcie cylindrycznym. Zastosowane w nich czterokolorowe głowice Ricoh Gen5 mają po 1200 dysz na każdy kolor i mogą drukować z prędkością do 25,8 m2/godz. Deklarowana żywotność głowic wynosi 100 miliardów uruchomień dla każdej z dysz. Drukarki będą oferowane wraz z oprogramowaniem ripującym Azon oraz pozbawionymi ftalanów atramentami posiadającymi certyfikat EN 71-3 dla farb do zabawek i mebli dziecięcych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu