Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa platforma druku cyfrowego od HP

Nowa platforma druku cyfrowego od HP

Firma HP Inc zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego urządzenia drukującego z serii HP PageWide Advantage – modelu 2200. Maszyna została zaprojektowana z myślą o potrzebach dostawców usług poligraficznych każdej wielkości. Jak podaje producent, oferuje wysoką produktywność, jakość i wszechstronność nośników, z której skorzystają osoby zajmujące się działalnością wydawniczą, tworzeniem korespondencji listowej i drukiem komercyjnym.

Urządzenie HP PageWide Advantage 2200 oferuje zwiększoną produktywność i wydajność – jest w stanie drukować z prędkością ok. 2,50 m/s w kolorze (ok. 4 m/s w przypadku wydruków monochromatycznych). Urządzenie doskonale sobie radzi również z wydrukami o wysokim stopniu pokrycia – jest w stanie przetworzyć ok. 90 mln str. A4/m-c lub 214 tys. spersonalizowanych dwustronnych arkuszy A3 w kolorze podczas jednej zmiany. Wszystko to oznacza niespotykaną dotąd wydajność, przy wykonywaniu wielonakładowych zadań wymagających pełnego pokrycia druku – to odpowiedź m.in. na rosnące potrzeby związane z drukowaniem pocztówek oraz innych materiałów o większej grubości.

Dzięki wykorzystaniu atramentów marki HP Brilliant i głowic drukujących o rozdzielczości 2400 NPI maszyna zapewnia wysoką jakość druku i realizację wyrafinowanych prac – od bardzo kolorowych publikacji branżowych i edukacyjnych po efektowne przesyłki reklamowe o wysokim pokryciu druku, które wyróżniają klientów na rynku. HP PageWide Advantage 2200 obsługuje szeroki zakres nośników o gramaturze od 40 g/m² do 300 g/m², dzięki czemu drukarnie mogą oferować wszechstronne usługi.

W urządzeniu znajduje się konstrukcja pojedynczego mechanizmu drukującego z rozbudowaną ścieżką papieru i mniejszą liczbą komponentów; mniej części, którymi należy zarządzać, przekłada się na skrócenie czasu konserwacji i serwisowania, zwiększenie niezawodności oraz maksymalizację czasu działania. Maszyna, zaprojektowana z myślą o elastycznej konfiguracji, ma modułową konstrukcję, która umożliwia klientom rozpoczęcie pracy z maszyną o mniejszej wydajności i rozbudowywanie jej możliwości w miarę rozwoju biznesu lub zmian w jej zastosowaniu. Użytkownicy mogą personalizować maszynę, mając do wyboru 1, 2 lub 3 moduły suszące wraz z pasywnymi lub aktywnymi systemami chłodzenia. Co więcej, urządzenie HP PageWide Advantage 2200 zawiera kompaktową konstrukcję w postaci jednego silnika drukującego dwustronnie, co umożliwia osiągnięcie wyższej jakości i lepszej produktywności przy jednoczesnym oszczędzaniu powierzchni podłogowej.

Urządzenie jest wyposażone w system HP High Efficiency Drying (HED), minimalizujący zużycie energii przy szybszym druku poprzez recyrkulację do 80% powietrza ogrzanego podczas procesu suszenia.

„Nowa platforma PageWide Advantage zmienia zasady gry w branży druku komercyjnego. HP uważnie słucha klientów i zdaje sobie sprawę z tego, że ich sukces zależy przede wszystkim od prostoty użytkowania urządzeń oraz szybkości ich działania. Nasz najnowszy model umożliwia optymalizację procesów drukarskich pod kątem jakości, wydajności, wszechstronności oraz gospodarowania zasobami finansowymi, w efekcie skutecznie wspierając biznesy w zakresie druku cyfrowego” – mówi Annette Friskopp, Global Head and General Manager w HP PageWide.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.