Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa platforma druku cyfrowego od HP

Nowa platforma druku cyfrowego od HP

Firma HP Inc zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego urządzenia drukującego z serii HP PageWide Advantage – modelu 2200. Maszyna została zaprojektowana z myślą o potrzebach dostawców usług poligraficznych każdej wielkości. Jak podaje producent, oferuje wysoką produktywność, jakość i wszechstronność nośników, z której skorzystają osoby zajmujące się działalnością wydawniczą, tworzeniem korespondencji listowej i drukiem komercyjnym.

Urządzenie HP PageWide Advantage 2200 oferuje zwiększoną produktywność i wydajność – jest w stanie drukować z prędkością ok. 2,50 m/s w kolorze (ok. 4 m/s w przypadku wydruków monochromatycznych). Urządzenie doskonale sobie radzi również z wydrukami o wysokim stopniu pokrycia – jest w stanie przetworzyć ok. 90 mln str. A4/m-c lub 214 tys. spersonalizowanych dwustronnych arkuszy A3 w kolorze podczas jednej zmiany. Wszystko to oznacza niespotykaną dotąd wydajność, przy wykonywaniu wielonakładowych zadań wymagających pełnego pokrycia druku – to odpowiedź m.in. na rosnące potrzeby związane z drukowaniem pocztówek oraz innych materiałów o większej grubości.

Dzięki wykorzystaniu atramentów marki HP Brilliant i głowic drukujących o rozdzielczości 2400 NPI maszyna zapewnia wysoką jakość druku i realizację wyrafinowanych prac – od bardzo kolorowych publikacji branżowych i edukacyjnych po efektowne przesyłki reklamowe o wysokim pokryciu druku, które wyróżniają klientów na rynku. HP PageWide Advantage 2200 obsługuje szeroki zakres nośników o gramaturze od 40 g/m² do 300 g/m², dzięki czemu drukarnie mogą oferować wszechstronne usługi.

W urządzeniu znajduje się konstrukcja pojedynczego mechanizmu drukującego z rozbudowaną ścieżką papieru i mniejszą liczbą komponentów; mniej części, którymi należy zarządzać, przekłada się na skrócenie czasu konserwacji i serwisowania, zwiększenie niezawodności oraz maksymalizację czasu działania. Maszyna, zaprojektowana z myślą o elastycznej konfiguracji, ma modułową konstrukcję, która umożliwia klientom rozpoczęcie pracy z maszyną o mniejszej wydajności i rozbudowywanie jej możliwości w miarę rozwoju biznesu lub zmian w jej zastosowaniu. Użytkownicy mogą personalizować maszynę, mając do wyboru 1, 2 lub 3 moduły suszące wraz z pasywnymi lub aktywnymi systemami chłodzenia. Co więcej, urządzenie HP PageWide Advantage 2200 zawiera kompaktową konstrukcję w postaci jednego silnika drukującego dwustronnie, co umożliwia osiągnięcie wyższej jakości i lepszej produktywności przy jednoczesnym oszczędzaniu powierzchni podłogowej.

Urządzenie jest wyposażone w system HP High Efficiency Drying (HED), minimalizujący zużycie energii przy szybszym druku poprzez recyrkulację do 80% powietrza ogrzanego podczas procesu suszenia.

„Nowa platforma PageWide Advantage zmienia zasady gry w branży druku komercyjnego. HP uważnie słucha klientów i zdaje sobie sprawę z tego, że ich sukces zależy przede wszystkim od prostoty użytkowania urządzeń oraz szybkości ich działania. Nasz najnowszy model umożliwia optymalizację procesów drukarskich pod kątem jakości, wydajności, wszechstronności oraz gospodarowania zasobami finansowymi, w efekcie skutecznie wspierając biznesy w zakresie druku cyfrowego” – mówi Annette Friskopp, Global Head and General Manager w HP PageWide.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.