Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa seria materiałów etykietowych od Ritramy

Nowa seria materiałów etykietowych od Ritramy

Ritrama zaprezentowała nową serię materiałów papierowych i foliowych o nazwie Ri-Move, zaprojektowanych specjalnie do etykietowania pojemników i butelek przeznaczonych do recyklingu i ponownego użycia. W skład serii wchodzą materiały Ri-Move Glass (do opakowań szklanych) i Ri-Move PET (do pojemników PET). W obu przypadkach specjalna technologia gwarantuje maksymalną przyczepność podczas cyklu użytkowania produktu, zapewniając jednocześnie szybkie i czyste usunięcie etykiety z podłoża w trakcie przemysłowego mycia roztworem alkalicznym.

Seria produktów Ri-Move powstała w odpowiedzi na potrzeby klientów oraz regulacje prawne dotyczące recyklingu i ponownego wykorzystania opakowań szklanych oraz PET. Wymagania legislacyjne w tym zakresie są coraz bardziej rygorystyczne. Wiele marek w sektorze żywności i napojów już pracuje nad wprowadzaniem na rynek produktów opakowaniowych nadających się do recyklingu i wielokrotnego użytku. Głównymi przeszkodami efektywnego odzysku materiałów są etykiety i kleje: oba komponenty, jeśli nie są odpowiednio usunięte lub odzyskane, zagrażają skuteczności całego procesu recyklingu.

Nowe materiały samoprzylepne z papieru i folii, dzięki technologii kleju AR816 i WR40, dają możliwość szybkiego i bezśladowego usunięcia etykiety z butelki. Klej został tak zaprojektowany, aby zapewnić doskonałe przyleganie etykiety bez ryzyka pozostawiania resztek po jej usunięciu. Klej WR40 można łączyć z dowolnym papierem z serii Ritrama.

Jak zapewnia producent, Ri-Move PET jest doskonałym rozwiązaniem dla czystego, szybkiego i prostego recyklingu opakowań PET. Klej AR842 jest zaprojektowany tak, aby odrywał się od powierzchni PET. W trakcie mycia przemysłowego fragmenty etykiety polipropylenowej pływają w gorącej kąpieli alkalicznej, a czyste i nie zawierające resztek kleju fragmenty PET mogą być poddane recyklingowi, w wyniku czego otrzymuje się najwyższej jakości materiał.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.