Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa seria ploterów płaskich Canon Océ Arizona 1300

Nowa seria ploterów płaskich Canon Océ Arizona 1300

Canon zaprezentował nową serię sześciu ploterów płaskich Océ Arizona 1300 do produkcji średnich nakładów oznakowań i materiałów graficznych. Nowe urządzenia zaprojektowano pod kątem podniesienia efektywności produkcji, aby zaspokajać zapotrzebowanie rynku na coraz bardziej różnorodne aplikacje. Oferując szybkość druku do 52,8 m2/h, nowe plotery z serii Océ Arizona 1300 przeznaczone są dla dostawców usług druku produkujących rocznie do nawet 15 tys. m2 grafik. Klienci mogą wybierać spośród trzech modeli GT (Océ Arizona 1340 GT, 1360 GT, 1380 GT) o powierzchni stołu 1,25 m × 2,5 m lub trzech większych modeli o wymiarach stołu 2,5 m × 3,08 m XT (Océ Arizona 1340 XT, 1360 XT, 1380 XT).

Plotery Arizona 1300 to pierwsze urządzenia płaskie Océ wyposażone w opcję utwardzania LED, która daje możliwość natychmiastowego druku bez konieczności nagrzewania lamp UV. W nowej serii wykorzystano także nowe oprogramowanie Océ Arizona Xpert, automatyzujące wykonywanie złożonych zadań, w tym produkcji materiałów wielowarstwowych oraz prac wymagających poddruku, dzięki czemu pliki produkcyjne są gotowe jeszcze szybciej. Intuicyjne oprogramowanie przechowuje plik gotowy do druku, co sprawia, że przyszłe zadania mogą być przygotowywane jeszcze szybciej i łatwiej przez operatora, gwarantując płynność produkcji bez zbędnych przestojów.

Nowe urządzenia to również pierwsze plotery Canon wykorzystujące oprogramowanie Océ Remote Service dla maksymalizacji czasu pracy i stałego wsparcia technicznego. Dzięki temu narzędziu klienci mogą jeszcze lepiej monitorować bieżące zużycie atramentu i liczbę wydruków, a także dopasować zakres wsparcia serwisowego do indywidualnych potrzeb biznesowych.

Technologia utwardzania LED oferuje dostawcom usług druku możliwość obsługi jeszcze szerszego zakresu aplikacji druku zarówno na sztywnych, jak i na elastycznych podłożach. Urządzenia mogą drukować na niestandardowych podłożach, takich jak płótno, drewno, dachówki czy szkło. Atramenty LED-UV wykorzystane w nowych modelach mają certyfikat UL Greenguard Gold, co oznacza, że wydruki mogą być bezpiecznie używane wewnątrz takich obiektów jak szkoły czy szpitale. Możliwy jest druk opcjonalnymi atramentami: jasnym cyanem (LC), jasną magentą (LM), lakierem czy białym atramentem, ponadto urządzenia oferują zintegrowaną technologię wielowarstwowego druku do zastosowań graficznych i dekoracyjnych z możliwością tworzenia efektów teksturowych – Océ Touchstone. Dodatkowa opcja Roll Media Option do obsługi elastycznych nośników optymalizuje produkcję.

„Nowa seria Océ Arizona 1300 to narzędzie do szybkiej, niezawodnej i efektywnej kosztowo produkcji materiałów na różnorodnych mediach. Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom rozwiązania dopracowane w każdym calu. To pokazuje też nasz rozwój operacyjny – od jednego urządzenia płaskiego w 2007 r., do pełnego portfolio ploterów Océ Arizona do różnych zastosowań dostosowanych do różnych wymagań klientów” – powiedział Wouter Derichs, dyrektor ds. Marketing, Wide Format, Canon Europe.

Produkcja urządzeń serii Océ Arizona 1300 odbywa się w niedawno powiększonym zakładzie produkcyjnym Canon w Poing w Niemczech. Sprzedaż urządzeń rozpocznie się w lutym 2019 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem z Państwa strony zdecydowaliśmy się przedłużyć termin przyjmowania zgłoszeń do katalogu „Poligrafia na polskim rynku”. Zapraszamy Państwa do zaprezentowania oferty swojej firmy oraz zaktualizowania poligraficznej mapy Polski.
Katalog 2019 to specjalny dodatek do wydania lipcowo-sierpniowego miesięcznika „Świat DRUKU”, który trafi do rąk jego prenumeratorów, jak również będzie dystrybuowany w dodatkowej docelowej wysyłce do wybranych drukarń i agencji reklamowych. Będzie także towarzyszył naszej branży na targach i konferencjach Akademii Wiedzy aż do wyczerpania się nakładu. Planowany nakład katalogu „Poligrafia na polskim rynku” to 4 tys. egzemplarzy. Ten drukowany informator będzie podzielony na kategorie, zawierający wpisy teleadresowe firm związanych z branżą poligraficzną i branżami pokrewnymi: papierniczą, opakowaniową i wydawniczą.

W Barcelonie powstało Centrum Doskonałości Druku 3D i Produkcji Addytywnej firmy HP – największe na świecie i najbardziej zaawansowane centrum badań i rozwoju pracujące nad technologiami wspierającymi 4. rewolucję przemysłową. Na powierzchni 14 tys. m2 nad udoskonaleniem współczesnych procesów produkcyjnych pracować będą eksperci w dziedzinie druku 3D, wytwarzania addytywnego, inżynierii systemowej, analizy danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania czy aplikacji.

Scodix, dostawca rozwiązań z zakresu udoskonaleń cyfrowych w przemyśle poligraficznym, wprowadza na rynek nowe oprogramowanie – Scodix Studio W2P. Oferuje ono elastyczne połączenie wszystkich głównych istniejących już projektów web-to-print i automatyzację nawet najbardziej wymagających zadań z tego zakresu. Dzięki znacznemu wzrostowi wartości, możliwemu dzięki uszlachetnionym cyfrowo produktom, oprogramowanie otwiera nowe możliwości generowania zysku w sektorze druku na żądanie zarówno w sektorze B2B, jak i B2C.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu