Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa technologia druku na poliestrze

Nowa technologia druku na poliestrze

Firma Kornit Digital zaprezentowała w kwietniu swoją najnowszą technologię wysokojakościowego cyfrowego druku na poliestrze. Materiał ten jest jednym z najczęściej używanych do produkcji odzieży, zwłaszcza sportowej i funkcjonalnej. Dotychczas w tych segmentach stosowano technologie analogowe, kosztowne i nieobojętne dla środowiska naturalnego.

Innowacyjność technologii Kornit NeoPigment polega na specjalnym doborze atramentów i opracowaniu odpowiednich procesów fizycznych i chemicznych, zwłaszcza jeśli chodzi o utrwalanie w niskich temperaturach, by zachować właściwości materiału i zapewnić mu jak najwyższą wytrzymałość. Atramenty mają certyfikaty ekologiczne i nie zawierają substancji toksycznych.

Jako pierwszy w opisywaną technologię został wyposażony system produkcyjny Kornit Avalanche Poly Pro, przeznaczony do produkcji krótkich serii odzieży poliestrowej na żądanie.

Europejska prezentacja nowej technologii miała miejsce w Düsseldorfie w dniach 12–13 kwietnia br. Będzie ona także pokazywana podczas majowych targów Fespa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wielkanocny, rodzinny czas za nami, na horyzoncie majówka i spotkania w gronie przyjaciół, tymczasem zespół „Świata DRUKU” intensywnie pracuje nad majowym wydaniem naszego miesięcznika. Przygotowujemy je z myślą o nadchodzących wielkimi krokami targach FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17.05.2019 r.), targach Film Video Foto (Łódź, 23–25 maja) i Targach Plastpol (Kielce, 28–31 maja), na których będzie ono dystrybuowane.

Polski Drukarz, wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator szkoleń i konferencji branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na 2. konferencję „Jak wzmocnić brandy? Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania”, która odbędzie się 16 maja br. w sali konferencyjnej C w Centrum Expo XXI w Warszawie. Konferencja organizowana jest przy wsparciu firm MERCK, Reprograf-Grafikus i SCORPIO, partnerem wydarzenia jest spółka Multifol. Konferencja jest forum wymiany doświadczeń pomiędzy właścicielami marek, projektantami, agencjami reklamowymi, producentami opakowań, etykiet i materiałów promocyjnych oraz ich dostawcami.

Program wydarzenia zapowiada się niezwykle interesująco.

Już za trzy tygodnie, 14 maja br., w Monachium rozpoczną się targi druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo 2019. Przypominamy, że specjalnie dla naszych Czytelników mamy dwa kody promocyjne, upoważniające do otrzymania bezpłatnego jednodniowego biletu wstępu na to wydarzenie. Wystarczy przy rejestracji na stronie FESPA Global Print Expo podać kod

FESH923 lub FESA931

Koszt biletu przy zakupie on-line bez użycia kodu promocyjnego wynosi 40 euro.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu