Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowa wersja oprogramowania do projektowania opakowań

Nowa wersja oprogramowania do projektowania opakowań

Fot. Creative Edge Software

Portfolio firmy Creative Edge Software wzbogaciło się o najnowszą wersję stworzonego przez nią specjalistycznego oprogramowania do projektowania opakowań – iC3D 6.0. Zawiera ona szereg nowych funkcjonalności skierowanych do firm poligraficznych, mających otworzyć nowe możliwości biznesowe przed drukarniami i przetwórcami działającymi w branży opakowań. Oprogramowanie powstało przy ścisłej współpracy API Group, oferującej rozwiązania do uszlachetniania druków. Dzięki temu program iC3D 6.0 koncentruje się na zastosowaniu w projektowanych opakowaniach wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.

„Efekty holograficzne czy soczewkowe typu Fresnel Lens, wykorzystywane przez marki premium, stały się ważnym narzędziem w uzyskiwaniu wrażenia wysokiej jakości i ekskluzywności finalnego produktu. W kontekście zagrożenia podróbkami stanowią one dodatkowe zabezpieczenie opakowanych produktów. Aby jednak uzyskać oczekiwany rezultat, zarówno pod względem atrakcyjności wizualnej jak i ochrony, znacznie większego znaczenia nabiera sam projekt opakowania. Grafik musi mieć możliwość wykonywania testów i próbek, co może być rozwiązaniem zarówno drogim, jak i czasochłonnym. Za sprawą iC3D 6.0 otwieramy zupełnie nowe możliwości w zakresie kreacji opakowań, m.in. dzięki możliwości zastosowania, a nawet stworzenia zupełnie nowych efektów specjalnych” – mówi Nick Gilmore, CEO firmy Creative Edge Software

Producent iC3D 6.0 zapewnia, że jako pierwsze na świecie oprogramowanie to pozwala projektantom i grafikom nie tylko wizualizować, ale też personalizować opakowania z zastosowaniem efektów Fresnel Lens czy materiałów holograficznych, dzięki fotorealistycznej technologii zastosowanej w module iC3D Ray Tracer. Umożliwia on ciągłą rasteryzację (rendering) obrazów i efektów w trybie HD, a także dokładne przeniesienie efektów optycznych generowanych przez materiały uszlachetniające, m.in. w wyniku wielowarstwowego odbicia i załamania światła.

We współpracy z API Group, specjaliści Creative Edge Software odpowiedzialni za iC3D stworzyli algorytmy pozwalające na opisanie różnych kątów widzenia, dzięki którym tworzone są efekty uzyskiwane w foliach uszlachetniających pierwszej z firm. Model ten umożliwił wprowadzenie cyfrowej „biblioteki” folii i materiałów holograficznych API do nowej wersji oprogramowania. Następnie stworzono opcję edycji, pozwalającą użytkownikowi na dopasowywanie indywidualnych kątów i danych, a finalnie – na stworzenie oczekiwanych, spersonalizowanych efektów. Po zaakceptowaniu materiału, dane go opisujące będą mogły być wykorzystane przez API do wyprodukowania unikalnej na swój sposób folii. Producent wymienia jeszcze inne zalety iC3D 6.0, ważne jego zdaniem dla drukarń etykietowych i opakowaniowych: możliwość dostarczania klientom proofów bez generowania zbędnych odpadów materiałowych oraz zaoferowanie im zupełnie nowych możliwości w zakresie opakowań premium.

Oprogramowanie iC3D zawiera szereg nowych funkcji, m.in.: efekty Fresnel Lens, w tym Fresnel Editor i Pattern Editor; Enhanced Holograms – pozwalająca na tworzenie oryginalnych projektów holograficznych; Dark GUI – uwzględniająca zaprojektowany na nowo layout i zwiększająca kompatybilność z programem Adobe Illustrator; wstępne ustawienia specyfikacji obrazu – GS1 Product Image Specification, zapewniające zgodność z najnowszymi standardami w zakresie obrazowania cyfrowego i przechowywania danych graficznych związanych z realizowanymi zleceniami.

Komentując współpracę z Creative Edge Software przy tworzeniu nowego rozwiązania, Richard Burhouse, dyrektor ds. marketingu API Group, mówi: „Najnowsza wersja iC3D oferuje klientom wiele korzyści i przynosi znaczące oszczędności czasowe, finansowe oraz środowiskowe. Wypełnia lukę między projektowaniem 2D i 3D, zaś w kontekście personalizowanych hologramów projektanci otrzymują powszechnie dostępne rozwiązanie, które dotychczas wiązało się ze znaczącą inwestycją”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.