Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe atramenty inkjetowe

Nowe atramenty inkjetowe

Firma Agfa poinformowała o opracowaniu nowych atramentów inkjetowych, przeznaczonych do ploterów z jej oferty – Onset i Avinci. Jak podkreśla producent, zapewniają one wysoką jakość i wydajność, minimalizując jednocześnie ich zużycie. Oficjalna premiera nowych produktów odbędzie się podczas nadchodzących targów Fespa 2023 w Monachium (23-26 maja). Z myślą o klientach z Polski, przez cały okres targów na stoisku firmy będzie obecna Adriana Piotrowska – Sales Manager Inkjet w polskim oddziale.

Agfa recepturuje, udoskonala i produkuje własne atramenty w należącym do niej zakładzie wytwórczym znajdującym się w Mortsel k. Antwerpii (Belgia). W ostatnim czasie został on rozbudowany od dodatkową linię produkcyjną – to efekt rosnącego popytu rynkowego na atramenty tej marki.

Jedną z „gorących” nowości technologicznych w ofercie firmy jest atrament Onset 560, stworzony zaledwie w ciągu sześciu miesięcy z myślą o maszynach serii Onset (przejętej przez Agfę przed rokiem wraz z marką Inca Digital Printers). Te wysokowydajne urządzenia inkjetowe oferują zaawansowany poziom automatyzacji, w tym robotykę, umożliwiając realizację różnych prac z obszaru Sign & Display oraz aplikacji opakowaniowych z prędkością do 1450 m2/h. Jak podkreśla firma, seria atramentów Onset 560 oferuje szeroki gamut kolorystyczny i wysoką jakość druku połączone z niskim ich zużyciem, co zapewnia dwucyfrowe (co najmniej 20%) oszczędności w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami. Te parametry udało się uzyskać dzięki opatentowanej technologii Thin Ink Layer, w której znajduje zastosowanie unikalna metoda dyspersji pigmentów, zapewniająca wysoką wyrazistość kolorystyczną. Atramenty te uzyskały w ostatnim czasie prestiżowy, proekologiczny certyfikat GreenGuard Gold. Jest on przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych takich jak szkoły czy ośrodki zdrowia.

Kolejna istotna nowość firmy Agfa w obszarze materiałów eksploatacyjnych to nowe atramenty Avinci 110, dedykowane ploterom sublimacyjnym Avinci CX3200, przeznaczonym do zadrukowywania tekstyliów. Posiadają one certyfikat Oeko-Tex Eco Passport odnoszący się do chemikaliów, barwników i innych materiałów eksploatacyjnych, znajdujących zastosowanie w branży tekstylnej i skórzanej. Potwierdza on, że nowe atramenty Agfa Avinci 110 są wolne od jakichkolwiek niebezpiecznych składników i można je stosować w proekologicznej produkcji tekstylnej, bezpiecznej zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego.

Podczas gdy zestaw Onset 560 oznacza rozszerzenie oferty Agfa w obszarze produkcji z zastosowaniem atramentów UV, seria Avinci 110 wzbogaca jej portfolio materiałów eksploatacyjnych do technologii inkjetowego druku wodnego. Producent podkreśla, że w obu przypadkach atramenty zostały dopasowane do konkretnych maszyn drukujących i realizowanych w nich aplikacji, co ma zapewnić wysoką stabilność i jakość.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.