Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe atramenty inkjetowe

Nowe atramenty inkjetowe

Firma Agfa poinformowała o opracowaniu nowych atramentów inkjetowych, przeznaczonych do ploterów z jej oferty – Onset i Avinci. Jak podkreśla producent, zapewniają one wysoką jakość i wydajność, minimalizując jednocześnie ich zużycie. Oficjalna premiera nowych produktów odbędzie się podczas nadchodzących targów Fespa 2023 w Monachium (23-26 maja). Z myślą o klientach z Polski, przez cały okres targów na stoisku firmy będzie obecna Adriana Piotrowska – Sales Manager Inkjet w polskim oddziale.

Agfa recepturuje, udoskonala i produkuje własne atramenty w należącym do niej zakładzie wytwórczym znajdującym się w Mortsel k. Antwerpii (Belgia). W ostatnim czasie został on rozbudowany od dodatkową linię produkcyjną – to efekt rosnącego popytu rynkowego na atramenty tej marki.

Jedną z „gorących” nowości technologicznych w ofercie firmy jest atrament Onset 560, stworzony zaledwie w ciągu sześciu miesięcy z myślą o maszynach serii Onset (przejętej przez Agfę przed rokiem wraz z marką Inca Digital Printers). Te wysokowydajne urządzenia inkjetowe oferują zaawansowany poziom automatyzacji, w tym robotykę, umożliwiając realizację różnych prac z obszaru Sign & Display oraz aplikacji opakowaniowych z prędkością do 1450 m2/h. Jak podkreśla firma, seria atramentów Onset 560 oferuje szeroki gamut kolorystyczny i wysoką jakość druku połączone z niskim ich zużyciem, co zapewnia dwucyfrowe (co najmniej 20%) oszczędności w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami. Te parametry udało się uzyskać dzięki opatentowanej technologii Thin Ink Layer, w której znajduje zastosowanie unikalna metoda dyspersji pigmentów, zapewniająca wysoką wyrazistość kolorystyczną. Atramenty te uzyskały w ostatnim czasie prestiżowy, proekologiczny certyfikat GreenGuard Gold. Jest on przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych takich jak szkoły czy ośrodki zdrowia.

Kolejna istotna nowość firmy Agfa w obszarze materiałów eksploatacyjnych to nowe atramenty Avinci 110, dedykowane ploterom sublimacyjnym Avinci CX3200, przeznaczonym do zadrukowywania tekstyliów. Posiadają one certyfikat Oeko-Tex Eco Passport odnoszący się do chemikaliów, barwników i innych materiałów eksploatacyjnych, znajdujących zastosowanie w branży tekstylnej i skórzanej. Potwierdza on, że nowe atramenty Agfa Avinci 110 są wolne od jakichkolwiek niebezpiecznych składników i można je stosować w proekologicznej produkcji tekstylnej, bezpiecznej zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego.

Podczas gdy zestaw Onset 560 oznacza rozszerzenie oferty Agfa w obszarze produkcji z zastosowaniem atramentów UV, seria Avinci 110 wzbogaca jej portfolio materiałów eksploatacyjnych do technologii inkjetowego druku wodnego. Producent podkreśla, że w obu przypadkach atramenty zostały dopasowane do konkretnych maszyn drukujących i realizowanych w nich aplikacji, co ma zapewnić wysoką stabilność i jakość.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.