Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe drukarki HP Scitex

Nowe drukarki HP Scitex

W końcu ub.r. na SGIA Expo w Barcelonie firma HP zaprezentowała nową ofertę, obejmującą drukarki: HP Scitex FB7600, HP Scitex XP5500 i HP Scitex XP2500, a także EskoArtwork i-cut Suite, workflow do urządzeń HP Scitex.

HP Scitex FB7600 jest przeznaczony do wysokojakościowych aplikacji takich jak POP/POS. Pozwala na druk w bardzo konkurencyjnych cenach, ze względu na szybkość i jakość wydruków, i na użycie bardzo dużej gamy mediów (papier, folie, pianki, PCV, polistyren, karton, polipropylen i wiele innych). Maszyna jest wyposażona w doskonale skonstruowany podajnik mediów i 312 nowoczesnych głowic HP Scitex X2. Drukuje z maks. prędkością od od 90 m2/h (prace wysokojakościowe) do 500 m2/h (aplikacje niskokosztowe).
5-metrowy HP Scitex XP 5500 UV, następca sprawdzonego na rynku modelu HP Scitex HP5300, jest odpowiedzią na rosnące potrzeby producentów wydruków, dotyczące radykalnego zminimalizowania kosztów produkcji i znacznego zwiększenia możliwości produkcyjnych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wykonywanych prac i utrzymaniu wszechstronnych możliwości drukarń. XP5500 to obecnie jedna z najszybszych maszyn wielkoformatowych – do 325 m2/h, przy rozdzielczości 360 dpi. Drukuje z roli na rolę, w trybie 4-kolorowym (16 głowic piezoelektrycznych Spectra, drukujących w technologii DOD, przy użyciu dwóch rodzajów tuszu UV). Specjalnie dla tej maszyny opracowano nową gamę tuszów, pozwalającą na uzyskanie wydruków o większym nasyceniu kolorów przy znacznie niższym zużyciu atramentu. W trybach billboardowych aż ok. 207 m2 wydruku powstaje z 1 l tuszu. Znaczy to, że maszyna jest w stanie drukować taniej niż maszyny solwentowe. Pozwala na druk na materiałach niepowlekanych, a także na materiałach elastycznych, w tym na tekstyliach.
Z kolei 4-kolorowy HP Scitex XP2500 UV to następca modelu XP2300, o dużych możliwościach produkcyjnych. Należy do grupy hybryd rolowych HP. Charakteryzuje się bardzo dużą prędkością – 265 m2/h przy rozdzielczości 360 dpi, oraz bardzo niskim zużyciem tuszów (do 207 m2 z jednego litra); szerokość medium – do 3,2 m. Pozwala na pracę non stop, jak przystało na prawdziwie produkcyjny model.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.