Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe drukarki bez kartridży firmy Epson

Nowe drukarki bez kartridży firmy Epson

Epson wprowadza na rynek nową generację drukarek EcoTank ITS o zmodyfikowanej budowie. Pojemnik na atrament w nowych modelach został umieszczony z przodu, a nie jak dotychczas z boku urządzenia. Rozwiązanie to ma ułatwiać kontrolowanie ilości pozostałego atramentu.

Nowe urządzenia z serii EcoTank ITS – modele L4150, L4160, L6160, L6170 i L6190 obsługują połączenia Wi-Fi i Wi-Fi Direct i współpracują z urządzeniami mobilnymi. Modele L6160, L6170 i L6190 obsługują dodatkowo sieć Ethernet i posiadają funkcję Scan-To-Cloud. Wspomniane trzy modele Premium EcoTank ITS wyposażono w głowice drukujące PrecisionCore i atramenty pigmentowe firmy Epson. Posiadają one możliwość druku dwustronnego, a ich maksymalna prędkość wynosi 15 str./s. Modele Premium mogą być dodatkowo wyposażone w podajnik papieru o zwiększonej pojemności, automatyczny podajnik dokumentów i faks.

Krzysztof Modrzewski, National Sales Manager, Epson: „Tworząc system stałego zasilania w atrament zerwaliśmy z ograniczeniami dotyczącymi drukowania. Zastosowanie w drukarkach bocznego pojemnika na tusz o bardzo dużej pojemności, do którego dołączaliśmy znaczny zapas atramentu, pozwoliło wyeliminować konieczność stosowania kartridży. Najnowsze drukarki zapewniają klientom te same korzyści, a jednocześnie są jeszcze prostsze w obsłudze i bardziej kompaktowe. Znacząco poszerzyliśmy dotychczasową ofertę, która obejmuje modele przeznaczone do domów, małych biur domowych i firm, a także urządzenia do drukowania zdjęć”.

Oryginalna linia EcoTank ITS Home z bocznymi pojemnikami na atrament również została wzbogacona o nowe modele - L3050, L3060 i L3070. Modele drukarek z tej linii ((L3050, L3060, L3070, L4150, L4160, L6160, L6170, L6190) mają być dostępne od października 2017 r. w cenach sugerowanych od 740 do 1700zł.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie w warszawskiej drukarni Lotos Poligrafia rozpoczęła pracę automatyczna bigówka listwowa Bacciottini PIT Stop DG Line 8000 Touch Screen. Urządzenie dostarczyła firma Avargraf, będąca dystrybutorem tych urządzeń na polskim rynku. Wśród jej najważniejszych właściwości wymienia się możliwość pracy na dużym zakresie gramatur, minimalną odległość między bigami oraz szybkość działania.

Wprowadzenie z początkiem 2018 roku podwyżki cen farb dla przemysłu opakowaniowego grupa Flint uzasadnia eskalacją kosztów pozyskiwania surowców. Na przełomie roku rynek surowców pozostaje niestabilny i nic nie wskazuje na to, że presja cenowa zmniejszy się po wejściu w 2018 rok. Przedstawicielstwa grupy Flint są obecnie na etapie ustalania wartości wzrostu cen produktów na poszczególnych rynkach.

Jeden z wiodących światowych producentów masy celulozowej, papierów specjalistycznych, opakowaniowych, graficznych i biomateriałów - firma Sappi – przejęła od holdingu Cham Paper Group (CPG) jeden z podmiotów, specjalizujący się w produkcji papierów specjalistycznych. Transakcja o wartości niemal 150 milionów dolarów obejmuje przejęcie należących do CPG papierni Carmignano i Condino we Włoszech, przedsiębiorstwa zajmującego się obrazowaniem cyfrowym z siedzibą w szwajcarskim Cham, wszystkich marek i know-how.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu