Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe folie etykietowe PE Lite od UPM Raflatac

Nowe folie etykietowe PE Lite od UPM Raflatac

UPM Raflatac, producent rozwiązań w zakresie samoprzylepnych materiałów etykietowych, poszerzył swoją ofertę o serię PE Lite, przeznaczoną na europejskie rynki żywności, produktów gospodarstwa domowego oraz higieny osobistej. Nowe foliowe materiały etykietowe stanowią kolejną propozycję firmy przeznaczoną dla producentów etykiet, opartą o filozofię zrównoważonego rozwoju, redukcję zużycia materiałów oraz optymalizację wykorzystania surowców.

Materiały z serii PE Lite są cieńsze i lżejsze od powszechnie stosowanej folii polietylenowej, mają cieńsze warstwy wierzchnie i podkładowe, a także wykorzystują klej o niższej gramaturze. Stanowią przykład wzornictwa, które jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekologiczne materiały. Jak zapewnia producent, wybór nowego materiału to dla właścicieli marek nie tylko możliwość stania się ekoliderem i wyróżnienia na tle konkurencji, ale też szansa na oszczędności, gdyż cieńsze etykiety to mniej rolek i rzadsza konieczność ich wymiany, do tego mniejsze zużycie energii, ograniczenie ilości odpadów oraz niższe koszty transportu.

„Seria PE Lite to nasza odpowiedź na wyraźne zapotrzebowanie rynku na ograniczenie ilości materiałów opakowaniowych i umożliwienie właścicielom marek optymalizację zużycia surowców oraz osiągnięcie korzyści ekologicznych dzięki redukcji ich negatywnego wpływu na środowisko. Nowy asortyment pozwoli markom przenieść ich opakowania na kolejny poziom, jednocześnie zwiększając wydajność i pokazując ich zaangażowanie w tworzenie zrównoważonych opakowań” – mówi Jan Hasselblatt, dyrektor Global Business Development w dziale Home and Personal Care firmy UPM Raflatac.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje w ramach Akademii Wiedzy dwa jednodniowe szkolenia: „Effective Packaging – skuteczne opakowanie, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki” oraz „Poligrafia w marketingu”. Szkolenia odbędą się w Warszawie w dn. 4 czerwca br. Szczegóły poniżej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu