Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe folie etykietowe PE Lite od UPM Raflatac

Nowe folie etykietowe PE Lite od UPM Raflatac

UPM Raflatac, producent rozwiązań w zakresie samoprzylepnych materiałów etykietowych, poszerzył swoją ofertę o serię PE Lite, przeznaczoną na europejskie rynki żywności, produktów gospodarstwa domowego oraz higieny osobistej. Nowe foliowe materiały etykietowe stanowią kolejną propozycję firmy przeznaczoną dla producentów etykiet, opartą o filozofię zrównoważonego rozwoju, redukcję zużycia materiałów oraz optymalizację wykorzystania surowców.

Materiały z serii PE Lite są cieńsze i lżejsze od powszechnie stosowanej folii polietylenowej, mają cieńsze warstwy wierzchnie i podkładowe, a także wykorzystują klej o niższej gramaturze. Stanowią przykład wzornictwa, które jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na ekologiczne materiały. Jak zapewnia producent, wybór nowego materiału to dla właścicieli marek nie tylko możliwość stania się ekoliderem i wyróżnienia na tle konkurencji, ale też szansa na oszczędności, gdyż cieńsze etykiety to mniej rolek i rzadsza konieczność ich wymiany, do tego mniejsze zużycie energii, ograniczenie ilości odpadów oraz niższe koszty transportu.

„Seria PE Lite to nasza odpowiedź na wyraźne zapotrzebowanie rynku na ograniczenie ilości materiałów opakowaniowych i umożliwienie właścicielom marek optymalizację zużycia surowców oraz osiągnięcie korzyści ekologicznych dzięki redukcji ich negatywnego wpływu na środowisko. Nowy asortyment pozwoli markom przenieść ich opakowania na kolejny poziom, jednocześnie zwiększając wydajność i pokazując ich zaangażowanie w tworzenie zrównoważonych opakowań” – mówi Jan Hasselblatt, dyrektor Global Business Development w dziale Home and Personal Care firmy UPM Raflatac.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, w której karton stworzony przez Stora Enso może znaleźć szersze niż dotychczas zastosowanie – m.in. przy produkcji opakowań na wyroby niewymagające chłodzenia.

Marcowe wydanie „Świata DRUKU”, które przygotowaliśmy z myślą o zbliżających się targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), właśnie trafiło do drukarni i lada dzień znajdzie się w Państwa rękach. Tymczasem nasz zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do czwartego w tym roku wydania naszego magazynu, które tworzymy na targi FESPA 2019 – największe międzynarodowe wydarzenie dla branży druku wielkoformatowego w nadchodzących miesiącach. Ponad 700 wystawców działających w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach spotka się w dniach 14–17 maja w Monachium. Nie zabraknie na nich również „Świata DRUKU”, który będzie nas wszystkich reprezentował na stoisku prasy branżowej.

25 marca br. w łódzkim Centrum Kreatywności Fabryka przy ul. Tymienieckiego 22G odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli firm z zakresu rejestracji i odzwierciedlania obrazów w najnowszych technologiach. Organizatorami konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, są eM proove i Centrum Kreatywności Fabryka.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu