Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe laboratorium testowe Vetaphone

Nowe laboratorium testowe Vetaphone

Firma Vetaphone poinformowała o uruchomieniu laboratorium badawczego Test Lab w swojej siedzibie głównej w duńskim Kolding. Głównym powodem i jednocześnie celem tej inwestycji jest potrzeba zaspokojenia rosnącego popytu na technologię obróbki powierzchni, wykorzystywaną przede wszystkim w przemyśle opakowaniowym.

Technologia aktywacji koronowej zmienia powierzchnię materiału podstawowego do obróbki (tworzywa sztucznego, papieru lub metalu) poprzez zastosowanie wyładowania koronowego (elektrycznego) z bliskiej odległości. W efekcie skład chemiczny warstwy wierzchniej zostaje zmodyfikowany i pozwala na przyleganie płynnego tuszu lub lakieru, eliminując przy tym ryzyko jego rozmazywania. Rynek opakowań stale się rozwija, jednocześnie podlega presji, jaką na producentach w kwestii wpływu na środowisko wywierają właściciele marek. To wszystko sprawia, że technologia związana z obróbką powierzchni staje się coraz bardziej istotna i złożona. Konieczność jej dalszej ewolucji jest powodem, dla którego firma Vetaphone zdecydowała się stworzyć zaawansowane technologicznie laboratorium testowe, w którym w ścisłej współpracy z klientami (drukarniami, przetwórcami, firmami zajmującymi się laminowaniem i wytłaczaniem, ale też producentami farb, lakierów i podłoży) będą przeprowadzane testy mające na celu rozwój produktów w fazie przedprodukcyjnej. Laboratorium ma przede wszystkim wspierać dział sprzedaży, ale ważna jest także inna jego funkcja – przekazanie obecnym i potencjalnym klientom wiedzy z zakresu obróbki powierzchni.

„Dzięki naszemu doświadczeniu w technologii obróbki powierzchni staliśmy się dostawcą dla wielu producentów maszyn do drukowania, przetwarzania i laminowania, którzy zdają sobie sprawę ze znaczenia szczegółowych badań i rozwoju każdego elementu linii produkcyjnej. Ściśle z nimi współpracując przy opracowywaniu nowych technologii możemy doradzić, jak zapewnić maksymalną wydajność i najniższe możliwe zużycie energii w zakresie coraz bardziej złożonych i trudnych do przetworzenia podłoży” – powiedział Frank Eisby, dyrektor generalny Vetaphone.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

GSP – północnoamerykański dostawca systemów identyfikacji wizualnej dla branży handlu detalicznego, zwiększył niedawno swoje moce produkcyjne. Zakupił pierwszy w USA, najnowszy ploter inkjetowy z oferty firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Wesprze on działania firmy w obsłudze kampanii marketingowych, realizowane w jej czterech drukarniach (posiadających certyfikat G7) i obejmujące ponad 70 tys. punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju. Jest to już 12. rozwiązanie drukujące marki Agfa zakupione przez GSP.

Po raz kolejny firmy Sico Polska i Opinion Strefa Druku na prośbę człowieka-instytucji Jurka Owsiaka zdecydowały się użyczyć flagę sektorową, aby zaistniała jednocząc pozytywne idee na Pol'and'Rock Festival 2021, który w tym roku odbył się w dn. 29-31 lipca na Lotnisku Makowice-Płoty. Ten symbol siły płynącej ze współdziałania, zachęcający do odkrywania tego, co łączy ludzi i jednoczy wokół pozytywnych idei, został zaprezentowany w swojej okazałości w drugim dniu festiwalu, w trakcie koncertu zespołu Dżem.

W dn. 27–29 września 2021 r. w centrum targowo-wystawienniczym Forum Grimaldi w Monaco odbędzie się międzynarodowa wystawa branży materiałów opakowaniowych, materiałów i akcesoriów Luxe Pack Monaco. Targi skupiają profesjonalistów zajmujących się wytwarzaniem surowców i gotowych opakowań dla produktów luksusowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.