Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe laboratorium testowe Vetaphone

Nowe laboratorium testowe Vetaphone

Firma Vetaphone poinformowała o uruchomieniu laboratorium badawczego Test Lab w swojej siedzibie głównej w duńskim Kolding. Głównym powodem i jednocześnie celem tej inwestycji jest potrzeba zaspokojenia rosnącego popytu na technologię obróbki powierzchni, wykorzystywaną przede wszystkim w przemyśle opakowaniowym.

Technologia aktywacji koronowej zmienia powierzchnię materiału podstawowego do obróbki (tworzywa sztucznego, papieru lub metalu) poprzez zastosowanie wyładowania koronowego (elektrycznego) z bliskiej odległości. W efekcie skład chemiczny warstwy wierzchniej zostaje zmodyfikowany i pozwala na przyleganie płynnego tuszu lub lakieru, eliminując przy tym ryzyko jego rozmazywania. Rynek opakowań stale się rozwija, jednocześnie podlega presji, jaką na producentach w kwestii wpływu na środowisko wywierają właściciele marek. To wszystko sprawia, że technologia związana z obróbką powierzchni staje się coraz bardziej istotna i złożona. Konieczność jej dalszej ewolucji jest powodem, dla którego firma Vetaphone zdecydowała się stworzyć zaawansowane technologicznie laboratorium testowe, w którym w ścisłej współpracy z klientami (drukarniami, przetwórcami, firmami zajmującymi się laminowaniem i wytłaczaniem, ale też producentami farb, lakierów i podłoży) będą przeprowadzane testy mające na celu rozwój produktów w fazie przedprodukcyjnej. Laboratorium ma przede wszystkim wspierać dział sprzedaży, ale ważna jest także inna jego funkcja – przekazanie obecnym i potencjalnym klientom wiedzy z zakresu obróbki powierzchni.

„Dzięki naszemu doświadczeniu w technologii obróbki powierzchni staliśmy się dostawcą dla wielu producentów maszyn do drukowania, przetwarzania i laminowania, którzy zdają sobie sprawę ze znaczenia szczegółowych badań i rozwoju każdego elementu linii produkcyjnej. Ściśle z nimi współpracując przy opracowywaniu nowych technologii możemy doradzić, jak zapewnić maksymalną wydajność i najniższe możliwe zużycie energii w zakresie coraz bardziej złożonych i trudnych do przetworzenia podłoży” – powiedział Frank Eisby, dyrektor generalny Vetaphone.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmą Konica Minolta ogłosiły konkurs dla grafików na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, łącznie 15 tys. zł. Prace konkursowe przyjmowane są do 25 września br. (liczy się data otrzymania prac przez organizatora), a ogłoszenie wyników nastąpi 22 października br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.