Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe laminaty od Avery Dennison na warsztatach Integart

Nowe laminaty od Avery Dennison na warsztatach Integart

Firma Avery Dennison wprowadziła na rynek nową serię laminatów klasy premium do oklejania pojazdów – DOL 1400 Z. Mają one ulepszone parametry „dopasowania się” w tym także 3D, są bardziej przezroczyste i rozciągliwe (wydłużenie aż do 220%) oraz kompatybilne ze wszystkimi technologiami druku cyfrowego.

W skład serii wchodzą laminaty: DOL 1460Z (połysk), DOL 1480Z (mat) i DOL 1470Z (efekt lustra). Nowe folie mają wysokie właściwości wydłużania (wyższe o 20% w stosunku do typowych materiałów stosowanych w branży) i dopasowywania się do podłoża, zapewniają także – jak podaje producent – dużą wydajność oraz jakość i trwałość nadruków (gwarancja na grafiki do 6 lat w pionie i 3 lata w poziomie).

Laminaty serii DOL 1400 Z będą wśród materiałów używanych podczas jednodniowych warsztatów oklejania samochodów foliami Avery Dennison, które organizuje Avery Dennison Graphic Academy wraz z polskim dystrybutorem marki – firmą Integart. Warsztaty, przeznaczone dla firm specjalizujących się w oklejaniu pojazdów, odbędą się w trzech miastach Polski: Katowicach (21 maja br.), Warszawie (22 maja) i Poznaniu (23 maja).

Pod okiem certyfikowanych aplikatorów uczestnicy poznają najlepsze i najciekawsze rozwiązania aplikacyjne z wykorzystaniem folii Avery Dennison klasy premium, przeznaczonych do druku wielkoformatowego. Podczas trzech bloków warsztatów trenerzy pokażą, jak stosując odpowiednie zabiegi i triki można zmienić auto, nadając mu nie tylko niebanalny styl i oryginalne wzory, ale także ochronić jego lakier.

Więcej informacji na stronie www.integart.com.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu