Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe media do druku wielkoformatowego

Nowe media do druku wielkoformatowego

Fabryka Ikonos – polski producent mediów do druku wielkoformatowego – wprowadza na rynek nowe, nie zawierające PVC, rozwiązanie do druku ścianek, pop-up’ów, „pajączków”, potykaczy czy standów. BLM 620 to niezwykle sztywna i stabilna wymiarowo odmiana materiału typu blockout. Bardzo wysokie właściwości blokowania światła z obu stron producent osiągnął dzięki trwałemu połączeniu wielu warstw (dwie zewnętrzne warstwy z powlekanej folii polipropylenowej + rdzeń PET + specjalny czarny klej).

Materiał BLM 620 z roli może być stosowany w produkcji przy użyciu wszystkich drukarek i ploterów wielkoformatowych z atramentami solwentowymi, UV i lateks. Producent rekomenduje najnowszy ploter hybrydowy Artemis LED UV 220, dostępny w ofercie firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Ploter LED UV Artemis 2.2 m to hybrydowa drukarka do zadruku bezpośrednio na materiałach sztywnych oraz giętkich z roli na rolę. Technologia LED UV pozwala drukować na materiałach nietypowych, wrażliwych na wysoką temperaturę. Maszyna obsługuje wszystkie rodzaje materiałów: szkło, ceramikę, metal, tekturę, skórę, tapety, folie, blockauty, PVC, PP, PE. To przemysłowe urządzenie oferuje – jak zapewnia dystrybutor – bardzo wysoką jakość druku w rozdzielczości do 1440 dpi. Jest urządzeniem ekonomicznym i wszechstronnym, a jednocześnie konkurencyjnym cenowo. Drukarka sprawdzi się u producentów reklam, oznakowań, zakładach szklarskich, prototypowniach oraz wszystkich innych firmach z szeroko pojętej branży poligraficznej.

Cechy szczególne plotera hybrydowego LED-UV:

- głowice Konica Minolta 1024i o podwyższonej dwukrotnie częstotliwości pracy,
- prędkość 86 m2/hm,
- system ciągłego druku płyt,
- karetka na 12 głowic,
- max grubość mediów 25 mm,
- 4-sekcyjny podsys w pasie transmisyjnym,
- opcjonalne dwa stoły robocze,
- możliwość druku 2 rolek jednocześnie,
- ekologiczny i ekonomiczny druk: lampy LED UV pobierają znikome ilości energii (w odróżnieniu od np. technologii lateksowych oraz lamp rtęciowych) i charakteryzują się bardzo dużą żywotnością,
- ploter występuje także w wersjach 3.2 i 5 m, które drukują z prędkościami odpowiednio 105 m2/h oraz 169 m2/h.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.