Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe modele cyfrowych maszyn do druku etykiet

Nowe modele cyfrowych maszyn do druku etykiet

Xeikon PX3300

Firma Xeikon poinformowała o poszerzeniu serii maszyn do druku atramentowego UV Panther 2.0 o dwa modele – Xeikon PX3300 i Xeikon PX2200. Zastąpią one odpowiednio modele PX3000 i PX2000. Nowe maszyny zostały ulepszone głównie w zakresie rodzajów i liczby zastosowań oraz elementów konstrukcyjnych sprzyjających cyfryzacji produkcji poligraficznej.

Dzięki wyposażeniu nowych maszyn w stół do łączenia wstęgi, opcję wykrywania wstęgi oraz chłodzony wałek w sekcji utwardzania, oferują one druk wysokiej jakości etykiet na szerszej gamie podłoży, w tym na przezroczystych materiałach wierzchnich, które wymagają stosowania wysokiej jakości białej apli. Obie maszyny mogą być skonfigurowane z piątą stacją drukującą białym atramentem i obsługują różnorodne nośniki samoprzylepne – oprócz materiałów przezroczystych są to także papiery powlekane, winyl, PP, PE, PET i foliach metalizowanych.
Maszyny Xeikon PX2200 i PX3300 wykorzystują specjalnie opracowane atramenty UV PantherCure o bardzo szerokim gamucie barw. Dzięki nim możliwe jest uzyskiwanie etykiet o wysokim połysku, trwałych i odpornych na ścieranie. Sprawdzą się zatem w produkcji etykiet m.in. przemysłowych, chemicznych i gospodarstwa domowego, a także wysokiej klasy etykiet dla sektorów rynku piwa premium, alkoholi, napojów bezalkoholowych oraz kosmetyków i ochrony zdrowia. Maszyny działają w oparciu o zaawansowany cyfrowy interfejs (DFE) Xeikon X-800, co skutkuje – jak podkreśla producent – bardzo wysoką i spójną jakością odwzorowania oraz wysoką wydajnością. Możliwe jest również połączenie pełnokolorowego druku i strukturalnej bieli, by uzyskać efekty haptyczne w produkcji etykiet premium, a także druk zmiennych danych – począwszy od druku czarno-białego, przez kolorową numerację, aż do najbardziej złożonych aplikacji danych zmiennych w pełnym kolorze dzięki nowej opcji Vari-One firmy Xeikon.

Seria Panther 2.0 składa się obecnie z siedmiu różnych modeli do druku atramentowego UV. Należy do nich Xeikon PX30000, dostępny z sześcioma (CMYKOV) lub ośmioma (CMYKOV+WW) stacjami drukującymi. Teraz dołączą do niego Xeikon PX2200 o szerokości 220 mm, dostarczany z 4 lub 5 stacjami drukującymi, oraz Xeikon PX3300 o szerokości 330 mm, dostępny z 4 i 5 stacjami drukującymi lub w wersji HC (High Capacity). Przy wysokim poziomie wydajności i niskim zużyciu energii maszyny Xeikon z serii Panther są teraz połączone z chmurą i wyposażone w interfejs HMI nowej generacji; pomaga to operatorom w monitorowaniu przepływu prac w celu zmaksymalizowania wydajności dzięki unikaniu przestojów i wąskich gardeł oraz wprowadzaniu zmian „w locie” przy zachowaniu pełnej kontroli nad kolorem. Daje to drukarniom etykiet pełną gwarancję jakości przy każdym zleceniu. Nowe interfejsy Xeikon pozwalają również na komunikację maszyn drukujących z innymi urządzeniami takimi jak zespoły do wykańczania i uszlachetniania po druku.

„Szybkość reakcji stała się kluczowym czynnikiem dla każdej firmy poligraficznej, a skutecznie można ją osiągnąć jedynie poprzez digitalizację wszystkich procesów produkcji, nie tylko druku. Podstawą digitalizacji środowiska jest gromadzenie danych metodami cyfrowymi. Ilość danych rejestrowanych w czasie rzeczywistym tworzy informacje, które są potrzebne producentom etykiet do podejmowania decyzji opartych na faktach. Kolejnym aspektem są połączenia między maszynami a operatorami, które pomagają w przekazywaniu informacji o zleceniach między różnymi procesami produkcyjnymi lub zwracają uwagę operatorów, gdy jest to naprawdę potrzebne. Łączność z chmurą, interfejsy maszyna – maszyna i człowiek – maszyna naszych drukarek atramentowych UV umożliwią drukarniom etykiet osiągnięcie doskonałości operacyjnej na najwyższym poziomie. Oferują one ogromny potencjał w zakresie maksymalizacji OEE, zwiększenia skali zrównoważonego rozwoju i uczynienia działalności gotową na wszelkie przyszłe wyzwania. Maszyny inkjetowe UV firmy Xeikon są w stanie zaspokoić wszelkie wymagania producentów etykiet. Może to wymagać wymiany starszej maszyny flekso, by stać się bardziej efektywnym i konkurencyjnym cenowo na rynku etykiet wysokiej i średniej jakości, rozszerzenia obszaru cyfrowego potencjału druku przez firmy drukujące płynnym tonerem lub zapewnienia inwestycji na poziomie podstawowym, które pozwolą każdej firmie poligraficznej wejść w obszar etykiet cyfrowych. Jako część szerszego portfolio etykietowego Xeikon (maszyny, materiały eksploatacyjne, przepływy prac, przetwórstwo, zdobienia, serwis), producenci mogą z czasem rozszerzyć swoje inwestycje pod względem szerokości wstęgi i kolorów lub podnieść możliwości przepływu pracy o systemy ERP lub MIS” – mówi Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu.

Nowe modele maszyn Xeikon są już dostępne w sprzedaży na terenie Europy, można je oglądać w Globalnym Centrum Innowacji producenta w Lier.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.