Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe możliwości HP Jet Fusion 3D

Nowe możliwości HP Jet Fusion 3D

Firma HP ogłosiła nowe i rozbudowane instalacje swoich rozwiązań drukujących Jet Fusion 3D, aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na produkowane seryjnie części wytwarzane w technologii druku 3D.

Z rozwiązań HP korzystają liderzy przemysłu motoryzacyjnego, tacy jak BMW Group czy Volkswagen Group, którzy drukują wybrane części do modeli BMW i8 Roadster oraz VW T-Cross przy użyciu HP Jet Fusion 3D. VW wykorzystuje zarówno technologie tworzyw sztucznych, jak i metali (HP Metal Jet). HP kontynuuje jednocześnie współpracę z firmą Autodesk. W jej wyniku powstał program Autodesk Fusion 360 – zintegrowany z HP Multi Jet Fusion, umożliwiający szybsze i bardziej kreatywne cykle projektowania od prototypowania do produkcji. Na potrzeby produkcji seryjnej firma HP pracuje nad globalną ekspansją druku 3D, rozszerzając możliwości technologii Multi Jet Fusion. Koncern ściśle współpracuje z nowymi i obecnymi partnerami w zakresie produkcji cyfrowej na całym świecie, są to m.in. chiński RecTech 3D i amerykański Forecast 3D.

Nowe możliwości zaprezentowano podczas targów formnext 2018 we Frankfurcie, które odbyły się w dniach 13–16 listopada br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grudniowy numer „Świata DRUKU” właśnie trafił do drukarni, a w przyszłym tygodniu zostanie wysłany do naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że będzie Państwu towarzyszył nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni.

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele prasy branżowej zostali zaproszeni do siedziby Heidelberg Polska na konferencję prasową poświęconą produktowi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, jeśli chodzi o jakość druku offsetowego, oszczędność farby drukowej i zabezpieczenia opakowań i etykiet przed fałszowaniem. Mowa o nowatorskim rastrze offsetowym Multidot, opracowanym w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum Heidelberg Polska, Drukarnię Perfekt i Zakład Technologii Poligraficznych PW.

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu