Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe możliwości HP Jet Fusion 3D

Nowe możliwości HP Jet Fusion 3D

Firma HP ogłosiła nowe i rozbudowane instalacje swoich rozwiązań drukujących Jet Fusion 3D, aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na produkowane seryjnie części wytwarzane w technologii druku 3D.

Z rozwiązań HP korzystają liderzy przemysłu motoryzacyjnego, tacy jak BMW Group czy Volkswagen Group, którzy drukują wybrane części do modeli BMW i8 Roadster oraz VW T-Cross przy użyciu HP Jet Fusion 3D. VW wykorzystuje zarówno technologie tworzyw sztucznych, jak i metali (HP Metal Jet). HP kontynuuje jednocześnie współpracę z firmą Autodesk. W jej wyniku powstał program Autodesk Fusion 360 – zintegrowany z HP Multi Jet Fusion, umożliwiający szybsze i bardziej kreatywne cykle projektowania od prototypowania do produkcji. Na potrzeby produkcji seryjnej firma HP pracuje nad globalną ekspansją druku 3D, rozszerzając możliwości technologii Multi Jet Fusion. Koncern ściśle współpracuje z nowymi i obecnymi partnerami w zakresie produkcji cyfrowej na całym świecie, są to m.in. chiński RecTech 3D i amerykański Forecast 3D.

Nowe możliwości zaprezentowano podczas targów formnext 2018 we Frankfurcie, które odbyły się w dniach 13–16 listopada br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu