Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe możliwości HP Jet Fusion 3D

Nowe możliwości HP Jet Fusion 3D

Firma HP ogłosiła nowe i rozbudowane instalacje swoich rozwiązań drukujących Jet Fusion 3D, aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na produkowane seryjnie części wytwarzane w technologii druku 3D.

Z rozwiązań HP korzystają liderzy przemysłu motoryzacyjnego, tacy jak BMW Group czy Volkswagen Group, którzy drukują wybrane części do modeli BMW i8 Roadster oraz VW T-Cross przy użyciu HP Jet Fusion 3D. VW wykorzystuje zarówno technologie tworzyw sztucznych, jak i metali (HP Metal Jet). HP kontynuuje jednocześnie współpracę z firmą Autodesk. W jej wyniku powstał program Autodesk Fusion 360 – zintegrowany z HP Multi Jet Fusion, umożliwiający szybsze i bardziej kreatywne cykle projektowania od prototypowania do produkcji. Na potrzeby produkcji seryjnej firma HP pracuje nad globalną ekspansją druku 3D, rozszerzając możliwości technologii Multi Jet Fusion. Koncern ściśle współpracuje z nowymi i obecnymi partnerami w zakresie produkcji cyfrowej na całym świecie, są to m.in. chiński RecTech 3D i amerykański Forecast 3D.

Nowe możliwości zaprezentowano podczas targów formnext 2018 we Frankfurcie, które odbyły się w dniach 13–16 listopada br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Meech International zademonstruje podczas ICE Europe 2019 (Monachium, 12–14 marca 2019 r.), w jaki sposób sprzęt do kontroli elektrostatyczności oraz czyszczenia wstęgi umożliwia przetwórcom produkcję materiałów najwyższej jakości. Niedawno opracowane i już udostępnione urządzenie Meech – Hyperion SmartControl, będzie prezentowane obok serii belek jonizujących Hyperion (w tym 971IPS, 929IPS i 924IPS) oraz serii bezkontaktowych i kontaktowych urządzeń do czyszczenia wstęgi.

Xerox poinformował o globalnej dostępności dwóch nowych modeli kolorowych drukarek A3 VersaLink C8000 oraz C9000. Nowe urządzenia, zaprojektowane dla średnich i dużych grup roboczych, oferują personalizację wydruków i bezpieczną, bezprzewodową pracę, oraz – jak zapewnia producent – zapewniają profesjonalną jakość barw i niezawodność przy zachowaniu przystępnych kosztów eksploatacji. Ponadto model C9000 jest wyposażony w precyzyjne narzędzia do zarządzania kolorem, większą elastyczność nośników i zwiększoną produktywność, co jest niezbędne przy pracy graficznej.

UPM Raflatac poszerza ofertę rozwiązań do etykietowania win, wyrobów spirytusowych i napojów i wprowadza nowy wysokowydajny klej topliwy RH30. Jak zapewnia producent, odznacza się on szybszą i płynniejszą konwersją oraz wysoką przyczepnością i odpornością na wilgoć, co umożliwia utrzymanie etykiety na miejscu i jej dobry wygląd przez cały okres użytkowania produktu, nawet gdy butelka jest zanurzona w lodzie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu