Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe możliwości i perspektywy rosyjskiego rynku tekstylnego

Nowe możliwości i perspektywy rosyjskiego rynku tekstylnego

EFI Reggiani Next

EFI Reggiani, włoska spółka-córka firmy EFI, poinformowała, że wraz ze swoim lokalnym partnerem działającym na rynku rosyjskim, firmą Nissa Distribution, sfinalizowała trzy kontrakty dotyczące sprzedaży i instalacji rozwiązań do przemysłowego zadruku tkanin. Nowymi użytkownikami cyfrowych drukarek tekstylnych EFI Reggiani Power i EFI Reggiani Next będą duzi producenci tekstyliów – D-TEX Digital Textile Printing, MIRtex i Sima-Land. Obsługą techniczną, konserwacją nowych drukarek oraz dostarczaniem części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych zajmie się Nissa Distribution.

Modele EFI Reggiani Power 180 i Power 240 zaczną niedługo pracę w firmach D-TEX Digital Textile Printing z siedzibą w miejscowości Stupino w obwodzie moskiewskim oraz MIRtex, zlokalizowanej w mieście Furmanov w obwodzie iwanowskim. Będą to pierwsze instalacje urządzeń z tej linii w Rosji. Obydwa przedsiębiorstwa należą do grona największych kompleksowych producentów tekstyliów obsługujących Rosję i Wspólnotę Niepodległych Państw. Drukarki z rodziny EFI Reggiani Power to przemysłowe cyfrowe maszyny do bezpośredniego druku na tkaninach, dzianinach i tekstyliach o szerokości odpowiednio 1,8 i 2,4 m. Wyposażone są w specjalnie zaprojektowany pas transportowy, zapewniający precyzyjne podawanie tkaniny bez marszczenia. Używają przyjaznych dla środowiska atramentów na bazie wody EFI Reggiani, w tym popularnych atramentów reaktywnych EFI Reggiani BDR Diamond. Jak podkreśla producent, maszyny z linii Power są jednymi z najpopularniejszych w swojej kategorii na całym świecie m.in. dzięki specjalnie opracowanemu systemowi recyrkulacji atramentu i rozwiązaniom elektronicznym zmniejszającym do minimum potrzebę prac konserwacyjnych i przestojów, a także dzięki wszechstronności umożliwiającej wykorzystywanie szerokiej gamy atramentów.

Również cyfrowy model EFI Reggiani Next 340, który zakontraktowano do firmy Sima-Land z Jekaterynburga, będzie pierwszą maszyną z rodziny Next, jaka rozpocznie pracę na rynku rosyjskim. Sima-Land to jedna z największych hurtownia tekstyliów w Rosji, oferująca ponad milion różnych produktów, w tym produkty dekoracyjne do domu i biura oraz odzież męską, damską i dziecięcą. EFI Reggiani Next 340 to bezpasowa przemysłowa maszyna o szerokości 3,4 m, przeznaczona do druku bezpośredniego i sublimacyjnego. Wykorzystuje ekologiczne, wodne atramentów EFI Reggiani IRIS i umożliwia drukowanie jasnych, żywych odcieni i kolorów oraz zapewnia wysoką trwałość aplikacji. Jak podaje producent, model ten łączy tak istotne zalety jak łatwość użytkowania, wysoka szybkość pracy i jakość oraz najniższy koszt produkcji w swojej kategorii w przeliczeniu na metr, dzięki czemu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla użytkowników działających w branży mody, odzieży sportowej i artykułów dekoracyjnych.

„Bardzo się cieszymy z sukcesu, jaki osiągnęliśmy w wyniku współpracy z Nissa Distribution i jej spółką zależną – Nissa Stensart. Dzięki temu zwiększymy obecność naszej marki na rynku rosyjskim, który uważamy za bardzo ważny. Instalacja wysokowydajnych przemysłowych cyfrowych drukarek tekstylnych EFI Reggiani w trzech największych firmach tekstylnych w Rosji oraz możliwość pomocy tym klientom w rozwoju w czasie pandemii odzwierciedlają ogromne zaangażowanie zarówno nasze, jak i naszych partnerów, by pomóc klientom w rozwoju i zdobywaniu kolejnych szczytów” – powiedział Adele Genoni, starszy wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Oferująca usługi druku na różnych podłożach, w tym drewnie i tworzywie, firma Verhoef z Veldhoven (południe Królestwa Niderlandów) dwa lata temu zainstalowała maszynę Fujifilm Acuity B1 z opcją białego tuszu. Celem inwestycji było obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie jej jakości i tempa.

Rusza czwarta edycja Polish Graphic Design Awards – największego konkursu poświęconego komunikacji wizualnej i projektowaniu graficznemu w Polsce. W rywalizacji, której patronuje „Świat DRUKU”, mogą wziąć udział projekty zrealizowane, wdrożone lub upublicznione między 1 stycznia a 31 grudnia 2020 r., reprezentujące wszystkie istniejące dziedziny designu wizualnego (np. plakaty, kroje pism, ilustracje, wydawnictwa, magazyny i gazety, infografiki, wayfinding, opakowania, motion graphics, digital media, a także projektowanie eksperymentalne i studenckie). Ostateczny termin zgłoszeń upływa 1 maja 2021 r. (do 1 marca obowiązuje cennik promocyjny). Finał konkursu zaplanowano na czerwiec br.

Firma Gallus w dniach 3 i 4 marca br. organizuje wirtualne wydarzenie o nazwie Gallus High Performance Day. Celem dni otwartych jest prezentacja portfolio cyfrowych i konwencjonalnych systemów do druku etykiet – Gallus Labelfire, Gallus Labelmaster oraz Gallus RCS 430.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.