Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe możliwości w druku etykiet

Nowe możliwości w druku etykiet

Canon zaprezentował nowe funkcjonalności i opcje konfiguracji w swojej cyfrowej maszynie do druku etykiet – LabelStream 4000. W nowej odsłonie maszyny twórcy wzięli pod uwagę potrzeby klientów i dodali możliwość druku dwoma nowymi kolorami – pomarańczowym oraz białym o wysokim stopniu krycia, a także położyli nacisk na poprawę efektywności samego rozwiązania.

Jak podaje producent, nowy biały atrament pozwala osiągnąć do 80% nieprzezroczystości przy prędkości 36 m/min. LabelStream pozwala wyeliminować długie czasy nastawu płyt oraz ich koszt, przez co zwiększa efektywność produkcji. Przy prędkości druku 50 m/min maszyna pozwala osiągnąć nieprzezroczystość na poziomie 70%, zaś przy prędkości 75 m/min– 65%. Wykorzystując głowice Xaar 2001, pozwalające na dodanie dużej ilości pigmentu do atramentu oraz gwarantujące bardzo dokładne rozkładanie kropli, LabelStream umożliwia osiągnięcie gamutu kolorystycznego na poziomie 96% dla Delta E 2000 o wartości poniżej 2. W rezultacie system oferuje produkcję wysokiej jakości etykiet, dokładnie odwzorowujących barwy wymagane przez klientów ze stałą prędkością, na standardowych podłożach przez cały okres produkcji.

LabelStream 4000 Core łączy w sobie wysoką produktywność, sprawdzone atramenty UV i oparty jest na głównym module drukującym, pozwalającym na późniejszą rozbudowę wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika. Maszyna wykorzystuje system transportu mediów umożliwiający druk z prędkością 75 m/min na wstędze o szerokości 330 mm lub 410 mm, co daje produktywność na poziomie nawet do 1,845 m2/godz. System można rozbudować o podzespoły fleksograficzne UV, by drukować konkretne kolory lub lakierować wydruki w jednym procesie. Dla klientów wymagających bardziej skomplikowanych etykiet Canon opracował w ramach LabelStream wersję Hybrid, która pozwala na dołączenie różnych stacji UV flekso, jednostek zdobiących oraz wykańczających. Dzięki połączeniu najlepszych elementów technologii analogowej i cyfrowej, tworzy ona w pełni zintegrowany, działający w jednym ciągu produkcyjnym (single-pass) system do produkcji najbardziej zaawansowanych prac.

Jak podkreśla Canon, zastosowane w LabelStream rozwiązania pozwalają na szybszą synchronizację elementów druku flekso oraz cyfrowego rdzenia maszyny, co pozwala skrócić czas obsługi operatora, wydłużyć czas pracy rozwiązania, a jednocześnie utrzymać wysoką jakość. Współpraca obydwu technologii sterowana jest z głównego panelu i w łatwy sposób pozwala na zautomatyzowane ustawianie prac czy przywrócenie ustawień z wcześniejszych prac. Zmiany z poziomu konsoli mogą być dokonywane bez konieczności zatrzymywania systemu i przestawiania elementów analogowych czy cyfrowych.

„Biorąc pod uwagę nasze pełne zaangażowanie w poprawę funkcjonalności maszyny LabelStream 4000, jesteśmy przekonani, że nasi klienci otrzymali najbardziej innowacyjne rozwiązanie. Ciągle pracujemy nad poprawą efektywności systemu oraz nad czasem nieprzerwanej pracy, co w połączeniu z wysoką jakością druku pozwoli użytkownikom wykonać więcej zleceń, utrzymując najwyższą jakość” – powiedział Crit Driessen, Vice President and Head of Digital Packaging, Canon Production Printing.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.