Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe oprogramowanie zwiększa wydajność urządzeń

Nowe oprogramowanie zwiększa wydajność urządzeń

Urządzenia serii varioPRINT iX to jedne z najważniejszych arkuszowych systemów drukujących z portfolio Canon. Jak podaje producent, od czasu premiery w 2020 r. sprzedano niemal 300 egzemplarzy do drukarń na całym świecie, i wiele z nich deklaruje chęć wdrożenia drugiego urządzenia z tej serii. Teraz Canon prezentuje oprogramowanie, dzięki któremu modele iX2100 i iX3200 mogą pracować jeszcze wydajniej i dostarczać wydruki o jeszcze wyższej jakości.

Do tej pory w regionie EMEA zainstalowano 125 urządzeń serii varioPRINT iX, co stanowi dowód na ich wysoką popularność w segmencie arkuszowego druku cyfrowego formatu B3. Co więcej, maszyny tej serii dla aż 45% dostawców usług druku stanowią pierwszy kontakt z portfolio maszyn Canon do druku profesjonalnego.

Seria varioPRINT iX oferuje wiele rozwiązań automatyzujących druk, dzięki którym drukarnie mogą wydajniej zarządzać czasem pracowników, ciąć koszty produkcji i zwiększać zwrot z inwestycji. Atramenty iQuariusIX, wraz z nowoczesną technologią druku cyfrowego, odwzorowują aż 91% kolorów ze skali Pantone, co zostało zweryfikowane i potwierdzone certyfikatami od Fogra i Idealliance.

Użytkownicy tej serii czerpią korzyści także z obsługi szerokiego wachlarza mediów. Ponad 1000 wykorzystywanych rodzajów podłoży, wśród których znajdują się papiery powlekane, niepowlekane i artystyczne, daje możliwość druku wieku aplikacji w nietypowy, przykuwający uwagę sposób (mowa m.in. o broszurach, bezpośredniej komunikacji marketingowej, ulotkach, kalendarzach i książkach). Bardzo wysoka prędkość druku i ogólna produktywność oraz gotowość do pracy wynosząca aż 90% czasu sprawiają, że możliwe jest regularne drukowanie na jednym urządzeniu ponad 6 mln str. A4/m-c (obecnie takich firm na rynku jest już ponad 10).

Canon podaje, że w odpowiedzi na potrzeby klientów udostępnił użytkownikom serii varioPRINT iX nowe oprogramowanie R4.3, zapewniające jeszcze wyższy poziom wydajności, produktywności i jakości druku. Wyróżnia je zwłaszcza ulepszona obsługa druku niewielkich nakładów oraz zleceń personalizowanych (np. wysokiej jakości, bogatych w ilustracje książek). Zapewnia ją nowy system weryfikacji jakości obrazu, który skanuje każdą stronę i samodzielnie dostosowuje ustawienia systemu do bieżącej sytuacji.

Inne zalety oprogramowania to między innymi automatyczny proces sprawdzania nowego podłoża, a także ulepszone wykrywanie sklejonych stron (jeśli zostanie wykryte pobranie więcej niż jednej strony, system automatycznie zwraca taki nośnik na tacę podawczą). W całym tym procesie nie jest wymagana interwencja operatora – produkcja może być kontynuowana bez zbędnych przerw.

Najnowsza wersja oprogramowania daje także możliwość skorzystania z zalet kontrolera PRISMAsync, takich jak hot-folder (opcja szybkiego przesyłania plików) albo dwustronny zadruk podłoża z innymi ustawieniami dotyczącymi przedniej i tylnej strony.

„Ze względu na wyjątkową jakość i produktywność, nawet na podłożach o gramaturze do 350 g/m2, urządzenia varioPRINT iX zyskały dużą popularność w komercyjnym sektorze rynku druku. Kontynuujemy inwestowanie w rozwój naszych technologii, aby zapewnić ich maksymalne wykorzystanie i dostarczyć odpowiedzi na potrzeby naszych klientów. Zarówno obecni, jak i przyszli użytkownicy, mogą wiele zyskać dzięki publikacji oprogramowania w wersji R4.3” – komentuje Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.