Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe papiery etykietowe od Sappi

Nowe papiery etykietowe od Sappi

Sappi, producent papierów opakowaniowych i specjalistycznych dla wielu branż, wprowadza na rynek jednostronnie powlekany, półbłyszczący papier na wierzchnią część etykiety – Parade Label SG. Jak podaje producent, wyróżnia się on pod względem nieprzezroczystości, sztywności oraz drukowności w technologii termotransferowej, a także dużego potencjału wykańczania po druku, ma także certyfikaty dopuszczające bezpośredni kontakt z żywnością i zabawkami.

Parade Label SG jest dostępny w gramaturach 77, 78 i 80 g/m². Na życzenie producent może dostarczyć Parade Label SG z certyfikatami FSC lub PEFC. Nowy papier zostanie za zaprezentowany szerszej publiczności podczas kwietniowych targów Labelexpo Europe w Brukseli.

Firma Sappi w ostatnim czasie inwestowała w zwiększenie mocy produkcyjnych i modernizację swoich zakładów. Listę fabryk w Alfeld, Carmignano i Condino uzupełnił nowocześnie wyposażony zakład w austriackim Gratkorn. Dysponuje on zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi oraz łańcuchami dostaw umożliwiającymi kompleksową, wydajną produkcję najwyższej jakości papierów powlekanych. Tam właśnie powstają papiery Parade Label, tam też przeniesiono część produkcji papierów Fusion Topliner (są one produkowane także w niemieckim Ehingen). Seria ta zawiera trwałe i wszechstronne białe papiery pokryciowe wykonane w całości z włókien pierwotnych do kaszerowania najwyższej jakości opakowań z tektury falistej. To alternatywa dla tradycyjnych powlekanych białych linerów do tektury falistej (papierów pokryciowych typu kraft i test liner). Są one wykorzystywane do produkcji wysokiej jakości opakowań towarów konsumpcyjnych oraz wysokojakościowych ekspozytorów POS.

Oferując papiery tej samej jakości z dwóch fabryk Sappi nie tylko rozwija swoje możliwości zaspokajania potrzeb sektora tektury falistej, ale też gwarantuje zrównoważony i skrócony łańcuch dostaw w sercu Europy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.