Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe plotery Océ ColorWave 3000 od Canona

Nowe plotery Océ ColorWave 3000 od Canona

Canon wprowadza na rynek dwa nowe modele wielkoformatowych drukarek, przeznaczone dla branży architektonicznej, konstrukcyjnej, inżynieryjnej i produkcyjnej (AEC&M) – Océ ColorWave 3500 i Océ ColorWave 3700. Są to urządzenia obsługujące szeroki zakres aplikacji, od czarno-białych dokumentów technicznych i rysunków CAD/GIS po kolorowe mapy, grafiki zewnętrzne, plakaty czy bannery. Nowa seria ploterów jest wyposażona w technologię Océ CrystalPoint, która łączy zalety druku tonerowego i atramentowego w formule Océ TonerPearls.

Zapewnia ona dużą powtarzalność kolorystyczną, wydruki niewymagające schnięcia, wodoodporne i o wysokiej trwałości, również na tanich mediach, a także sprawdza się w drukowaniu cienkich linii.
Urządzenie Océ ColorWave 3500 może obsługiwać do 4 rolek nośników, które wspierane są przez automatyczny system zmiany roli. Océ ColorWave 3700 wyposażony jest w 6-rolkowy moduł podawania (do 1200 m), co pozwala na druk nawet do 368 m2 plakatów dziennie w trybie szybkim. Model ten obsługuje blisko 40 różnych rodzajów nośników (do 800 μm), w tym papier niepowlekany. Obydwa urządzenia są mniejsze od swoich poprzedników. Wyposażono je w system automatycznego monitorowania dysz Océ PAINT oraz pakiet oprogramowania Océ ClearConnect i intuicyjny interfejs. Oprogramowanie Océ Publisher Select 2 pozwala w prosty sposób weryfikować materiały przed wydrukiem, zaś Océ Print Assistant automatycznie wykrywa rodzaj nośnika i dobiera optymalny tryb druku, eliminując konieczność interwencji operatora.
Dostępne jest również kompaktowe rozwiązanie print-to-finish – Océ Folder Express 3011, Océ Folder Professional 6011/6013 i Océ Stacker Select, automatyzujące proces układania i porządkowania wydruków w spójną całość. Seria Océ ColorWave 3000 będzie dostępna w sprzedaży w 3. kwartale 2018 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

17 października 2018 roku w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się konferencja poświęcona drukowi 3D, połączona z otwartymi targami druku 3D oraz Strefą Innowatora, gdzie będzie można zobaczyć najciekawsze projekty wykorzystujące nowe technologie. Jak zapewniają organizatorzy, ma być to największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dniach 11–13 września br. odbyło się Forum Technologiczne, jakie firma Mark Andy, producent wąskowstęgowych maszyn fleksograficznych, zorganizowała w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym. W wydarzeniu pod nazwą „The Power of Hybrid Forum” (Siła rozwiązań hybrydowych) wzięło udział prawie 300 klientów z całej Europy, grupa dziennikarzy branżowych z różnych krajów, przedstawiciele Mark Andy Europe oraz CEO firmy, a także goście specjalni: studentki-laureatki tegorocznego konkursu designerskiego „Mark Andy Student Awards” na najlepszy projekt opakowania giętkiego i etykiety.

Firma Meblik, producent mebli dla dzieci i młodzieży, jako pierwsza w Polsce jest użytkownikiem płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED firmy Agfa. Rozwiązanie, bazujące na energooszczędnej technologii UV LED, znacząco zwiększyło możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie wzbogacania produkowanych mebli o dodatkowe elementy kolorystyczne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu