Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe plotery Océ ColorWave 3000 od Canona

Nowe plotery Océ ColorWave 3000 od Canona

Canon wprowadza na rynek dwa nowe modele wielkoformatowych drukarek, przeznaczone dla branży architektonicznej, konstrukcyjnej, inżynieryjnej i produkcyjnej (AEC&M) – Océ ColorWave 3500 i Océ ColorWave 3700. Są to urządzenia obsługujące szeroki zakres aplikacji, od czarno-białych dokumentów technicznych i rysunków CAD/GIS po kolorowe mapy, grafiki zewnętrzne, plakaty czy bannery. Nowa seria ploterów jest wyposażona w technologię Océ CrystalPoint, która łączy zalety druku tonerowego i atramentowego w formule Océ TonerPearls.

Zapewnia ona dużą powtarzalność kolorystyczną, wydruki niewymagające schnięcia, wodoodporne i o wysokiej trwałości, również na tanich mediach, a także sprawdza się w drukowaniu cienkich linii.
Urządzenie Océ ColorWave 3500 może obsługiwać do 4 rolek nośników, które wspierane są przez automatyczny system zmiany roli. Océ ColorWave 3700 wyposażony jest w 6-rolkowy moduł podawania (do 1200 m), co pozwala na druk nawet do 368 m2 plakatów dziennie w trybie szybkim. Model ten obsługuje blisko 40 różnych rodzajów nośników (do 800 μm), w tym papier niepowlekany. Obydwa urządzenia są mniejsze od swoich poprzedników. Wyposażono je w system automatycznego monitorowania dysz Océ PAINT oraz pakiet oprogramowania Océ ClearConnect i intuicyjny interfejs. Oprogramowanie Océ Publisher Select 2 pozwala w prosty sposób weryfikować materiały przed wydrukiem, zaś Océ Print Assistant automatycznie wykrywa rodzaj nośnika i dobiera optymalny tryb druku, eliminując konieczność interwencji operatora.
Dostępne jest również kompaktowe rozwiązanie print-to-finish – Océ Folder Express 3011, Océ Folder Professional 6011/6013 i Océ Stacker Select, automatyzujące proces układania i porządkowania wydruków w spójną całość. Seria Océ ColorWave 3000 będzie dostępna w sprzedaży w 3. kwartale 2018 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu