Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rolowe plotery drukująco-tnące i płaskie od Rolanda

Nowe rolowe plotery drukująco-tnące i płaskie od Rolanda

Roland VersaUV LEC2-330 i LEC2-640

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Seria rolowych ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 obejmuje model LEC2-330 o szerokości 762 mm i LEC2-640 o szerokości 1625 mm. Jak podaje producent, podczas jej projektowania skupiono się przede wszystkim na optymalizacji jakości druku oraz rozszerzeniu spektrum obsługiwanych materiałów (tak z roli, jak i półsztywnych), dzięki czemu maszyny te stanowią wszechstronne rozwiązanie w dziedzinie druku UV dla szerokiego spektrum profesjonalistów – zarówno dla specjalistów z branży opakowań, tworzących makiety i prototypy, jak i dla firm oferujących usługi poligraficzne, które chcą wprowadzić najwyższą jakość i efekty specjalne w produkcji różnorodnych szyldów i grafik. Są przeznaczone do druku aplikacji używanych tak w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, stanowią także uniwersalne rozwiązanie produkcyjne dzięki zintegrowanej funkcji cięcia.

Do plotera LEC2-330 dostępne są również opcjonalne akcesoria, takie jak pręt napinający TB-30 i stół przedłużający ET-30, które umożliwiają drukowanie na trudnych materiałach (od cienkich folii po miękkie torebki) oraz produkcję etykiet wycinanych konturowo i pełnych prototypów opakowań kartonowych. Szerszy ploter LEC2-640 stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla szerokiego spektrum zastosowań we wnętrzach i na zewnątrz. Biały atrament o wysokim stopniu krycia umożliwia drukowanie na materiałach przezroczystych, takich jak folia samoprzylepna, czy tworzenie grafik eksponowanych w witrynach sklepów. Ploter może także opcjonalnie używać lakieru, co pozwoli na uzyskanie atrakcyjnych efektów w produkcji np. personalizowanych okładzin ściennych czy małych zastosowań, takich jak naklejki.

Płaskie plotery VersaUV LEC2 serii S również wyróżniają się wszechstronnością – oferują zadruk szerokiej gamy podłoży, zarówno elastycznych, jak i sztywnych, i znajdą zastosowanie w produkcji szyldów i różnorodnych personalizowanych aplikacji, w druku przemysłowym i w firmach opakowaniowych. W skład serii S wchodzą cztery modele płaskie, oferowane w różnych konfiguracjach i rozmiarach dostosowanych do różnorodnych środowisk produkcyjnych i różnych wymagań. Plotery są dostępne w dwóch szerokościach – 762 mm i 1625 mm – oraz w trzech konfiguracjach długości (F200, F300 lub F400, przy czym konfiguracje F300 i F400 są dostępne tylko z modelem LEC2-640S 1625 mm). Na zamówienie dostępne są także indywidualnie skonfigurowane wersje modeli z serii S. Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktami w Roland DG EMEA, podkreśla, że plotery VersaUV LEC2 serii S stanowią unowocześnione rozwiązanie dla obecnych użytkowników serii S, dla firm z ambicjami, które chcą wejść w świat druku UV lub chcących rozwinąć działalność na większą skalę: „Wszechstronność konfiguracji umożliwia szereg istotnych nowych zastosowań, dzięki którym firmy zyskują realną możliwość zwiększenia zysków i osiągnięcia nowych możliwości biznesowych”.

Wszystkie modele ploterów VersaUV LEC2 są wyposażone w nowy atrament EUV5, oferujący redukcję kosztów atramentu o około 25% w porównaniu z poprzednią generacją, wraz z nowym atramentem podkładowym do nadruku. Wszystkie także są dostępne w kilku konfiguracjach atramentów, w tym z podwójnym zestawem CMYK dla zwiększenia wydajności lub zestawem CMYK z podkładem, lakierem i bielą, dającym szeroki zakres możliwości. Biały atrament stanowi podkład dla ciemnych kolorów lub je rozjaśnia, zaś lakier umożliwia tworzenie wykończeń matowych lub o wysokim połysku. Warstwy lakieru mogą również tworzyć efekty teksturowane, brajlowskie lub specjalistyczne oznaczenia do zastosowań przemysłowych. Lampy UV-LED o regulowanym natężeniu pozwalają na realizowanie w procesie wtórnym kreatywnych wykończeni z użyciem np. brokatu i folii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.