Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązania CIJ dla linii przemysłowych

Nowe rozwiązania CIJ dla linii przemysłowych

Firma Domino wykorzystała swój udział w targach interpack 2014 do wprowadzenia na rynek nowej drukarki continuous inkjet (CIJ) A520i. Pokazała również najnowsze głowice XS z serii A, do szybkiego druku, i nowy czarny tusz do zabezpieczeń. Rozwiązania te mogą znaleźć zastosowanie w wielu sektorach rynku, jednak są dedykowane branżom żywności i napojów.

Drukarka A520i jest kolejnym urządzeniem z odnoszącej sukcesy serii A opartej na technologii i-Tech, dlatego też, podobnie jak poprzednie modele, została zaprojektowana do wykorzystania w bardzo wymagających środowiskach produkcyjnych – jest transportowana w szafie z wysokiej klasy nierdzewnej stali, zabezpieczonej elektronicznym zamkiem. A520i to pierwsze rozwiązanie do ciągłego druku inkjetowego wyposażone w system chłodzenia strumieniem powietrza, zapewniający optymalną temperaturę bez względu na środowisko produkcyjne, w którym pracuje.
Ostatnio firma wprowadziła nowe głowice XS do druku ciągłego m.in. wysokiej jakości kodów, które drukują wyraźne i łatwe do przeczytania znaki. Po przeprowadzeniu szeregu badań rynkowych firma zdecydowała, że w głowicach XS zastosuje opatentowany system kropelkowy umożliwiający wysokiej jakości druk w różnych formatach. Głowice znacznie poprawiają wydajność produkcji – dzięki nim w ciągu minuty można nanieść kody na 1400 puszek bądź butelek bez strat na jakości lub czytelności.
Nowy atrament do zabezpieczeń 2BK031, pasujący do drukarek z serii A i-Tech, jest szybkoschnący, odporny na zadrapania i zarysowania; uniemożliwia usunięcie uprzednio naniesionego na opakowanie kodu i zastąpienie go innym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu