Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązanie Mimaki do druku 3D

Nowe rozwiązanie Mimaki do druku 3D

Urządzenie do druku 3D opracowane przez japońską firmę zapewnia odwzorowanie ponad 10 milionów kolorów. Drukarka Mimaki 3DUJ-553 UV LED umożliwia tworzenie wydruków w realistycznych barwach, co eliminuje potrzebę ręcznego malowania tych produktów.

Obiekty wydrukowane na maszynie Mimaki 3DUJ-553 UV LED charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością, która pozwala na ich obróbkę w ramach przetwarzania po wydrukowaniu – nakładanie powłok, mocowanie śrub i innych elementów. Dzięki metodzie utrwalania za pomocą diod UV LED drukarka 3DUJ-553 jest w stanie tworzyć obiekty powłoka po powłoce i stosować finalną powłokę atramentową UV wynoszącą około 22 mikrony za pomocą atramentów CMYK, a także białych i przezroczystych. Tego typu rozwiązanie w zakresie modelowania w pełnym kolorze jest w stanie zapewnić 84% gamy kolorów FOGRA 39L oraz 90% gamy SWOP. Dodatkowe możliwości w zakresie odwzorowania kolorów daje powłoka z białego atramentu. Wykorzystanie przezroczystego atramentu nadaje dodatkowy efekt 3D wydrukowanym obiektom, zwłaszcza takim, które będą podświetlane. Atramenty wykorzystywane przez drukarkę 3DUJ-553 zawierają żywicę akrylową, która zapewnia twardość na poziomie żywicy ABS. Oznacza to, że nakładanie powłoki, wiercenie i wkręcanie śrub może być przeprowadzone bez uszkadzania obiektu. Drukarka 3DUJ-553 wykorzystuje rozpuszczalną strukturę wspierającą, która może być łatwo zmyta wodą, co umożliwia usunięcie materiału wspierającego nawet z bardziej delikatnych obiektów bez konieczności cięcia czy zdrapywania. Na wyposażeniu urządzenia Mimaki 3DUJ-553 znalazła się również kamera umożliwiająca monitorowanie stanu modelowania.

Ronald van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży, Mimaki Europe: „Zaprezentowaliśmy tę technologię podczas targów drupa 2016 i spotkaliśmy się z entuzjastycznymi recenzjami. Od tego czasu pokazywaliśmy również drukarkę i/lub obiekty, które stworzyła podczas różnego rodzaju prezentacji i wydarzeń. Potencjalni klienci mówią nam, że właśnie na takie rozwiązanie w zakresie druku 3D czekali i w związku z tym spodziewamy się szybkiego upowszechnienia tego urządzenia w momencie, gdy pod koniec roku stanie się dostępne w sprzedaży”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy wszystkich Państwa na konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” w dniach 19-20 października br. do ośrodka Primavera w Jastrzębiej Górze. Będzie to już dwunaste spotkanie przedstawicieli branży wąskiej wstęgi organizowane przez nasze wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych organizowanych przez firmę Konica Minolta w dniach 10-11 października z okazji otwarcia nowego Centrum Prezentacyjnego przy ul. Krakowiaków 50 w Warszawie. Aby wziąć udział Dniach Otwartych należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej http://info.konicaminolta.pl/dniotwarte.

reklama

Francuska drukarnia Cartoffset, specjalizująca się w przetwarzaniu składanych opakowań kartonowych, zainstalowała 50 na świecie egzemplarz maszyny HP Indigo 30000. Francuzi będą wykorzystywać nowe urządzenie do produkcji opakowań żywności, napojów, lekarstw, kosmetyków i produktów przemysłowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu