Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązanie do laminowanych opakowań

Nowe rozwiązanie do laminowanych opakowań

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego bezrozpuszczalnikowego rozwiązania do laminowania – SunLam. Jest ono efektem współpracy tego producenta z firmą HP i znajdzie zastosowanie w oferowanych przez nią cyfrowych maszynach z serii HP Indigo.

Jak podają firmy, dzięki szybkiemu schnięciu oraz właściwościom fizycznym (brak rozpuszczalnika, bardzo niska zawartość monomerów) SunLam może wesprzeć właścicieli marek w realizowanej przez nich polityce zrównoważonego rozwoju oraz wdrażaniu zasad gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach współpracy Sun Chemical i HP wyprodukowały specjalne, stojące worki typu pouch. Są one zadrukowywane na cyfrowej maszynie HP Indigo 25K przy użyciu monomateriałowych podłoży polietylenowych (PE) i polipropylenowych (PP), a następnie poddawane laminowaniu wspomnianym produktem – SunLam. Powstałe w ten sposób worki uzyskały certyfikację niemieckiego instytutu Cyclos-HTP pod względem możliwości ich odzyskiwania – testy wykazały tu wskaźnik recyklingu na poziomie 96%.

Laminowane struktury z PE i PP zostały wydrukowane na maszynie HP Indigo przy użyciu klejów SunLam ZA-1000+ZB-301 zalaminowane w bezrozpuszczalnikowym laminatorze Nordmeccanica Super Simplex E-800.

Piereangelo Brambilla, Product Director, Global Laminating Adhesives & Cold-Seals w firmie Sun Chemical mówi: „Ścisła współpraca pomiędzy Sun Chemical i HP pomaga w opracowaniu metody na szybsze dostarczanie opakowań giętkich na rynek. Połączenie cyfrowego druku HP Indigo z szybkoschnącymi ultramonomerowymi klejami Sun Chemical, bez kompromisów w kontekście jakości opakowania, zaowocowało nowym rozwiązaniem. Umożliwi ono drukarniom i właścicielom marek spełnienie najbardziej rygorystycznych wymagań względem bezpieczeństwa żywności. Jest to doskonały przykład wykorzystania monomateriałów PP i PE w produkcji cyfrowo drukowanych worków typu pouch, poddanych uszlachetnianiu z udziałem odpowiednich klejów i powłok do laminowania. Stworzone w ten sposób opakowanie jest jednocześnie bardziej proekologiczne i oferuje konsumentom więcej opcji wyboru”.

Itai Shifriss, WW Supplies Business Director w firmie HP Indigo, dodaje: „HP Indigo ściśle współpracuje z Sun Chemical od wielu lat, czego efektem są nowe, innowacyjne rozwiązania dostarczane użytkownikom naszych maszyn. Obecnie popyt na proekologiczne opakowania motywuje drukarnie do stosowania technologii cyfrowej. Pozwala ona zminimalizować negatywny wpływ produkcji poligraficznej na środowisko, zwiększyć ilość prac realizowanych w trybie „na żądanie”, a jednocześnie wyeliminować formy drukowe i cylindry. Dzięki współpracy z Sun Chemical dostarczamy kompletne rozwiązania użytkownikom HP Indigo, a także wspieramy ich w dalszym rozwoju, zapewniając szersze niż dotychczas możliwości w obszarze druku cyfrowego”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.