Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązanie do zadruku tkanin od Epson

Nowe rozwiązanie do zadruku tkanin od Epson

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Wysoka jakość wydruków ML-8000 to zasługa doskonałych głowic drukujących Epson. Unikalne technologie Microweave oraz LUT minimalizują ryzyko ziarnistości i marszczeń nadruku, a zaawansowana technologia MLHT (Multi-Layer Halftone Technology), która zmienia układ kropek na każdej z warstw, pozwala uniknąć strat jakości spowodowanych przesunięciem warstw. Z kolei technologia DAS (Dynamic Alignment Stabilizer) zapewnia stałą jakość wydruku, kontrolując wyrzut tuszu z dysz w każdej głowicy, dzięki czemu krople tuszu mają stały poziom nasycenia i są umieszczane dokładnie tam, gdzie powinny. ML-8000 ma również funkcję symetrycznej regulacji kolorów, która zapewnia dokładne nakładanie się tych samych kolorów podczas druku dwukierunkowego oraz funkcję kontroli położenia pasa (Accurate Belt Position Control, ABPC), która automatycznie wykrywa odległość tkaniny od podajnika i gwarantuje jej precyzyjne podawanie do urządzenia. W efekcie rozwiązanie pozwala otrzymać szybkie wydruki o optymalnej jakości, z dokładnym odwzorowaniem przejść tonalnych, detali i skomplikowanych wzorów geometrycznych.

Jak zapewnia Epson. dzięki zaawansowanym mechanizmom samoczyszczącym i automatycznym funkcjom dostosowania do zadania, urządzenie pracuje w sposób ciągły i stabilny. System dmuchaw oczyszcza materiał z kłaczków przed wprowadzeniem go w obszar drukowania, a system usuwania oparów tuszu pozwala uniknąć osadzania się drobinek atramentu na powierzchni dysz. Technologia weryfikacji dysz (NVT) wykrywa brakujące punkty, oznaczające zablokowanie dysz i odpowiednio dostosowuje sposób dostarczania tuszu tak, aby zachować najwyższą jakość wydruku i ograniczyć błędy do minimum. Łatwa do wymiany rolka do wycierania w sposób ciągły i automatyczny czyści dysze głowic drukujących, co pozwala ograniczyć codzienne prace konserwacyjne; głowice można szybko i łatwo wymienić we własnym zakresie. System ciągłego, zdalnego monitoringu Epson (Epson Remote Monitoring System, 24/7) umożliwia szybką reakcję na ewentualne problemy, ograniczając do minimum czas przestoju i potrzebę interwencji serwisu zewnętrznego.

Drukarka jest wyposażona w 9-calowy, dotykowy wyświetlacz LCD oraz proste w wymianie, podwójne 10- lub 3-litrowe zbiorniki z tuszem. Atramenty Epson Genesta z certyfikatem Eco Passport są dostępne w formule kwasowej, reaktywnej, dyspersyjnej i pigmentowej. Monna Lisa stanowi serce zaawansowanego technologicznie rozwiązania Total Solution – kompletnego, zintegrowanego systemu, który zapewnia pełne wsparcie w całym cyklu produkcyjnym. Wszystkie elementy pochodzą od jednego dostawcy – od głowic, poprzez atramenty, odczynniki chemiczne, aż po wsparcie techniczne.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.