Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązanie owocem współpracy firm UPM Raflatac i Magic Add

Nowe rozwiązanie owocem współpracy firm UPM Raflatac i Magic Add

Fiński dostawca materiałów etykietowych wprowadza na rynek nowe rozwiązanie – RafMore, opracowane we współpracy z firmą Magic Add specjalizującą się w zarządzaniu danymi i treściami przechowywanymi w chmurze. Poprzez łączenie etykiet samoprzylepnych z maszynowo odczytywanymi kodami, rozwiązanie to otwiera nowe możliwości weryfikacji i śledzenia produktów oraz analityki marketingowej.

RafMore to inteligentne rozwiązanie umożliwiające nadanie każdemu oznakowywanemu produktowi tożsamości cyfrowej. Niepowtarzalne, osadzone w etykiecie kody są przechowywane w bazie danych zapisanej w chmurze i pełnią rolę kanału informacji o każdym etapie drogi pokonanej przez produkt, od wytworzenia do konsumpcji.

Właściciele marek mogą dzięki tej „tożsamości cyfrowej” osiągać wymierne korzyści. Rozwiązanie RafMore pomaga zwiększyć zaangażowanie konsumentów poprzez zapewnienie nowego sposobu przekazywania informacji o marce. Przykładowo, kod osadzony w etykiecie może być powiązany z cyfrową treścią zmieniającą się wraz z kolejnymi etapami podróży zakupowej. RafMore umożliwia również właścicielom marek tworzenie nowych modeli usług, dokładne monitorowanie i śledzenie produktów, zwiększenie dokładności zarządzania zapasami, weryfikację autentyczności produktów oraz zabezpieczenie ich przed podrabianiem.

Jan Hasselblatt, dyrektor ds. rozwoju działalności, UPM Raflatac: „Rozwiązanie RafMore zapewnia właścicielom liczne możliwości uwalniania niewykorzystanego potencjału drzemiącego w etykietach. Dzięki RafMore właściciele marek mogą powiązać każdy oznakowany produkt z treściami w sieci i gromadzić cenne informacje do wykorzystania w procesach zwiększania zaangażowania klientów, optymalizacji w dziedzinie logistyki oraz ochrony wizerunku firmy”.

Rozwiązanie RafMore zostanie zaprezentowane podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe— największego na świecie wydarzenia w branży etykietowania i druku opakowań — odbywających się w Brukseli w dniach 25–28 września br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy!

Marzec to miesiąc, w którym nie tylko przyroda, ale i nasz miesięcznik nabiera konkretnych kształtów. O co chodzi? Oczywiście o druk przestrzenny oraz innowacyjne opakowania. W tym numerze skupimy się właśnie na tych dwóch tematach. Będziemy ponadto pisać o etykietach, markach własnych, maszynach i urządzeniach do produkcji opakowań, uszlachetnianiu i znakowaniu. Nie zapomnimy również o tym, co na końcu łańcucha, czyli systemach gospodarowania odpadami.

"Aby określić drukowalność różnych tekstur za pomocą techniki tampondruku, mniej więcej 20 lat temu przeprowadziliśmy testy na ponad 60 płytach Mold-Tech z nierówną powierzchnią. Jednak przez ten czas wiele się zmieniło..." – mówi John Kaverman, prezes Pad Print Pros, niezależnej firmy konsultingowej specjalizującej się w tampondruku.

Od niedawna w ofercie bydgoskiej firmy znajduje się płynny laminator StarLam. Urządzenie może nanosić powłokę na bazie wody na cyfrowe wydruki o szerokości nieprzekraczającej 1,6 metra – banery, billboardy, płótna, znaki drogowe, pokrycia ścian, druki wielobarwne i inne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu