Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe rozwiązanie owocem współpracy firm UPM Raflatac i Magic Add

Nowe rozwiązanie owocem współpracy firm UPM Raflatac i Magic Add

Fiński dostawca materiałów etykietowych wprowadza na rynek nowe rozwiązanie – RafMore, opracowane we współpracy z firmą Magic Add specjalizującą się w zarządzaniu danymi i treściami przechowywanymi w chmurze. Poprzez łączenie etykiet samoprzylepnych z maszynowo odczytywanymi kodami, rozwiązanie to otwiera nowe możliwości weryfikacji i śledzenia produktów oraz analityki marketingowej.

RafMore to inteligentne rozwiązanie umożliwiające nadanie każdemu oznakowywanemu produktowi tożsamości cyfrowej. Niepowtarzalne, osadzone w etykiecie kody są przechowywane w bazie danych zapisanej w chmurze i pełnią rolę kanału informacji o każdym etapie drogi pokonanej przez produkt, od wytworzenia do konsumpcji.

Właściciele marek mogą dzięki tej „tożsamości cyfrowej” osiągać wymierne korzyści. Rozwiązanie RafMore pomaga zwiększyć zaangażowanie konsumentów poprzez zapewnienie nowego sposobu przekazywania informacji o marce. Przykładowo, kod osadzony w etykiecie może być powiązany z cyfrową treścią zmieniającą się wraz z kolejnymi etapami podróży zakupowej. RafMore umożliwia również właścicielom marek tworzenie nowych modeli usług, dokładne monitorowanie i śledzenie produktów, zwiększenie dokładności zarządzania zapasami, weryfikację autentyczności produktów oraz zabezpieczenie ich przed podrabianiem.

Jan Hasselblatt, dyrektor ds. rozwoju działalności, UPM Raflatac: „Rozwiązanie RafMore zapewnia właścicielom liczne możliwości uwalniania niewykorzystanego potencjału drzemiącego w etykietach. Dzięki RafMore właściciele marek mogą powiązać każdy oznakowany produkt z treściami w sieci i gromadzić cenne informacje do wykorzystania w procesach zwiększania zaangażowania klientów, optymalizacji w dziedzinie logistyki oraz ochrony wizerunku firmy”.

Rozwiązanie RafMore zostanie zaprezentowane podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe— największego na świecie wydarzenia w branży etykietowania i druku opakowań — odbywających się w Brukseli w dniach 25–28 września br.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Lato za pasem, najwyższa pora przygotować dla Państwa interesującą lekturę. W lipcowo-sierpniowym wydaniu „Świata DRUKU” napiszemy m.in. o druku cyfrowym w małym formacie, rozwiązaniach dla wielkiego formatu, druku na tekstyliach, komunikacji wizualnej i druku dla rynku reklamy, marketingu w poligrafii, rynku reklamy w Polsce, upominkach reklamowych i nowoczesnym dziale DTP. Jest to wydanie przygotowywane na targi FestiwalDruku.pl i będzie ono tam bezpłatnie dystrybuowane. Zachęcamy do przesyłania informacji prasowych, zwłaszcza wystawców Festiwalu prosimy o przesyłanie targowych zapowiedzi.

Pełną parą przygotowujemy się do kolejnego, bardzo ważnego dla nas wydarzenia. Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. i miesięcznik „Świat DRUKU” działają na polskim rynku poligraficznym już od 25 lat. Uroczyście uczcimy ten jubileusz 5 września br. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi przy ul. Kilińskiego 45, podczas konferencji „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”. Jednak zanim się spotkamy, oddamy w Państwa ręce specjalne polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU”, również zatytułowane „Poligrafia wczoraj, dziś i jutro”.

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za liczny udział w tegorocznej, siódmej już edycji konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, zorganizowanej przez nasze wydawnictwo. Mamy nadzieję, że wyjechali Państwo z Trzebawia bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. Liczymy, że za rok spotkamy się w podobnym, a nawet większym gronie. Podziękowania kierujemy także do patronów konferencji – Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej i Polskiej Izby Opakowań – oraz jej współorganizatorów, firm: EFI, Esko, Koenig & Bauer, SCORPIO, Siegwerk, X-Rite. Na relację z wydarzenia zapraszamy do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu