Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe systemy Xeikon do druku etykiet

Nowe systemy Xeikon do druku etykiet

Firma Xeikon poszerzyła swoje portfolio rozwiązań do druku etykiet o dwa cyfrowe modele – CX30 i CX50. Jak podaje producent, obydwa systemy powstały w oparciu o platformę 6. generacji i technologię Cheetah 2.0 z interfejsami nowej generacji i połączeniem z chmurą, dzięki czemu oferują maksymalną całkowitą efektywność wyposażenia (OEE).

W etykietowej rodzinie Xeikon nowo zaprezentowane maszyny plasują się pomiędzy podstawowymi systemami drukującymi 3030 REX i 3050 REX a urządzeniami wyższej klasy – CX300 i CX500. Zostały zaprojektowane z myślą o drukarniach o średniej wydajności, produkujących ok. 20–40 tys. m2 etykiet miesięcznie dla wszystkich segmentów rynku, ale nastawionych w znacznym stopniu na branże farmaceutyczną, spożywczą oraz winiarską i alkoholową.

„Częścią strategii Xeikon jest zapewnienie sektorowi etykiet maksymalnego wyboru przy zakupie maszyn. Udana i opłacalna inwestycja w cyfrowe rozwiązanie produkcyjne najlepiej sprawdza się wtedy, gdy jest oparta na realistycznych wolumenach druku. Seria Cheetah 2.0 firmy Xeikon oferuje konkurencyjne koszty eksploatacji, a drukarnie mają możliwość skutecznego rozszerzenia możliwości swojej maszyny poprzez modernizację w zakresie prędkości lub szerokości, lub obu. Modele CX30 i CX50 sprawdzą się w drukarniach, które zaczynają przygodę z technologię cyfrową, a w przyszłości planują rozbudowę i rozwój swojej działalności, a także w intensywnie rozwijających się drukarniach etykiet online” – mówi Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w firmie Xeikon.

Technologia Cheetah 2.0 oparta jest na skalowalnej architekturze maszyn Xeikon, która obejmuje pięć stacji drukujących w procesie rotacyjnym o zmiennej długości powtarzania. Każda stacja wykorzystuje suchy toner firmy Xeikon i różne szerokości druku do 512 mm przy użyciu głowicy obrazującej LED, pracującej w rozdzielczości 1200 × 3600 dpi i zapewniającej jakość obrazu porównywalną z drukiem offsetowym. Dwie nowe maszyny wykorzystują suchy toner QB firmy Xeikon, oparty na technologii Cheetah 2.0, która, jak zapewnia producent, wyróżnia się w środowisku druku cyfrowego, oferując bardzo wysoką spójność kolorów i zapewniając najwyższą wydajność przy zmniejszonej ilości odpadów. Toner jest dostępny w kolorach CMYK i kolorach rozszerzających gamut: czerwonym, niebieskim, zielonym, pomarańczowym i extra Magenta, a także Super Black i w kolorach technicznych, takich jak jednoprzebiegowa kryjąca biel, UV i odblaskowy bezbarwny, jak również w kolorach produkowanych na życzenie klienta. Toner QB-I pozwala uzyskać wysokiej jakości aplikacje na szerokiej gamie standardowych podłoży fleksograficznych. Pigmenty zastosowane w tonerze QB są wysokiej klasy, bezpieczne dla żywności, a także odporne na blaknięcie i matowienie.

Urządzenia Xeikon CX30 i Xeikon CX50 są napędzane przez wydajny i inteligentny cyfrowy system Xeikon X-800, zapewniający najwyższą efektywność i pełną automatyzację. Digital Front End (DFE) firmy Xeikon jest narzędziem, które można zintegrować z popularnymi systemami ERP i MIS. Dokładność odwzorowania kolorów w czasie i pomiędzy maszynami jest gwarantowana przez zintegrowany spektrometr inline. Xeikon X-800 workflow oferuje możliwość druku danych zmiennych, pozwalając drukarniom etykiet i konwerterom na wysokojakościową realizację zleceń przy podstawowej inwestycji w maszynę.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.