Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe systemy drukujące w drukarni Totem.com.pl

Nowe systemy drukujące w drukarni Totem.com.pl

We wrześniu br. drukarnia Totem.com.pl ponownie zdecydowała się na instalację produkcyjnych cyfrowych systemów drukujących na papier cięty firmy Ricoh. Dwa nowe modele z serii Pro C9200 zastąpiły dwa systemy z poprzedniej edycji – Pro C9100. Rozwiązania Ricoh są wykorzystywane m.in. do druku wymagających okładek – dotyczy to głównie prac niskonakładowych.

„Świetna jakość obrazowania i wysoka wydajność systemów to główne powody wyboru rozwiązań Ricoh – powiedział Michał Rejnowski, prezes drukarni Totem.com.pl. – Kolejnym jest zdolność do szybkiego uszlachetniania wydruków. Ta cecha jest dla nas niezwykle istotna. Tonery chemiczne zastosowane w serii Ricoh Pro C9200 powodują, że wykonane na nich wydruki można laminować i lakierować zarówno na zimno, jak i na gorąco (także w naszej najnowszej cyfrowej technologii uszlachetniania druków 3D Touch) od razu po procesie drukowania, bez zbędnych strat czasowych.”

Seria Pro C9200 oferuje wysoką jakość obrazu i precyzyjną registrację. Maszyny można bardzo dobrze zintegrować w hybrydowym środowisku pracy. Ta cecha była bardzo ważna dla drukarni Totem, w której stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla maszyn atramentowych. System cechuje wysoka wydajność. Drukuje z prędkością do 135 ark. A4/min niezależnie od stosowanej gramatury. Seria Pro C9200 obsługuje rozszerzoną bibliotekę mediów o maksymalnej gramaturze do 450 g/m2 oraz umożliwia druk na długich arkuszach (do 1030 mm w dupleksie oraz 1260 mm w druku jednostronnym).

W serii Pro C9200 położono duży nacisk na spójność kolorystyczną realizowanych prac. Dzięki wbudowanemu spektrometrowi Ricoh Pro C9200 samo się kalibruje. Natomiast nowa technologia Auto Colour Diagnosis wychwytuje nawet najmniejsze wahania tonów i pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu spójności kolorystycznej. Umożliwia to uzyskanie wysokiej jakości i przyśpieszenie procesu produkcyjnego.

„Nasze systemy Ricoh wykorzystujemy przede wszystkim do druku wymagających okładek – szczególnie w niskich nakładach. Istotnym dla nas jest, że okładki drukowane na tych maszynach doskonale poddają się wszystkim procesom uszlachetnień. Nowe systemy wykorzystujemy także do druku obwolut. Ricoh C9200 to gwarancja sprawdzonej i jednocześnie wciąż udoskonalanej jakości. W nowo zakupionych rozwiązaniach poprawiono zadruk koloru czarnego, zautomatyzowano korekcję pasowania stron pierwo-wtóro. Dużą zaletą tych systemów jest druk na szerokiej gamie różnorodnych surowców – offsetowych, kartonach warstwowych, powlekanych, teksturowanych, foliach – od niskich do bardzo wysokich gramatur” – dodaje Michał Rejnowski.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sato, dostawca rozwiązań z zakresu auto-ID oraz etykietowania, wprowadza na rynek nową drukarkę CL6NX Plus do druku termicznego i termotransferowego. Nowy model został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu monitorowania operacji. Firma uatrakcyjniła również ofertę dotychczasowych urządzeń serii NX, wprowadzając szereg aktualizacji dla drukarek serii CL4NX Plus.

Dostawca papierowych rozwiązań opakowaniowych – Smurfit Kappa – ogłosił zwiększenie swojego zaangażowania w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez, weryfikację dotychczasowych celów i wyznaczenie kolejnych w nowych obszarach działalności. Cele te, sformułowane w programie Better Planet 2050, dotyczą dalszego ograniczania wpływu firmy na środowisko naturalne, zwiększenia wsparcia dla społeczności, wśród których funkcjonuje i poprawy warunków życia swoich pracowników.

Paragon Customer Communications, jeden z największych graczy na rynku direct malingu w Wielkiej Brytanii, zainwestował w system druku Ricoh Pro VC70000. Firma specjalizuje się w druku materiałów wykorzystywanych w wysyłkach marketingowo-reklamowych, a dzięki nowej maszynie będzie mogła rozszerzyć skalę wydruków realizowanych na mediach powlekanych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.