Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe urządzenia do druku wielkoformatowego od HP

Nowe urządzenia do druku wielkoformatowego od HP

HP DesignJet Z6 Pro

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Jak podaje HP, nowe urządzenia oferują lepszą rentowność i zrównoważony rozwój dzięki niskim kosztom eksploatacji oraz oszczędnemu zużyciu energii, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości tworzyw sztucznych (wkłady atramentowe HP Eco-Carton).

Modele DesignJet Z6 Pro i Z9+ Pro umożliwiają osiągnięcie aż 93% pokrycia palety Pantone i tworzenie wydruków o jakości obrazu 12-kolorowej drukarki z zaledwie dziewięcioma atramentami. Dodatkowe funkcje, takie jak głowice drukujące High-Definition Nozzle Architecture (HDNA) oraz technologia dual drop, która redukuje widoczny efekt ziarna i eliminuje potrzebę stosowania jasnych atramentów, pozwalają na wydruki o wyraźnych szczegółach i dużych kontrastach. Użytkownicy mogą dostosowywać profile ICC do swoich projektów graficznych i uzyskać pożądaną dokładność oraz spójność kolorów. Aplikacja mobilna HP PrintOS umożliwia dostawcom usług druku większą kontrolę nad operacjami drukowania – od monitorowania wydajności i reagowania na problemy, po zdalne udostępnianie wstępnych ustawień nośników.

Nowa drukarka HP DesignJet Z6 Pro jest przeznaczona do tworzenia bardzo precyzyjnych map, drukowania ostrych linii konturowych i tekstu, dbając przy tym o bezpieczeństwo danych. Wysoką ochronę sieci zapewniają funkcje HP Connection Inspector, HP Secure Boot i Whitelisting. Obydwa modele zwiększają także wydajność dzięki najszybszej obsłudze nośników, systemowi bezwrzecionowemu i automatycznemu podawaniu rolek.

Drukarki HP PageWide XL Pro umożliwiają PSP oraz drukarniom detalicznym szybsze odpowiadanie na potrzeby klientów i dotrzymywanie napiętych terminów. Dodatkowo użytkownicy będą mogli wykorzystać nowe, krótkoterminowe rozwiązania, w tym możliwość drukowania na płytach, kartonach i papierze od A2 do B1, o grubości do 10 mm.

Nowe modele 5200 i 8200 oferują prędkości druku odpowiednio do 20 stron D/A1 / min. i 400 m2/godz. oraz 30 stron D/A1 / min. i 500 m2/godz. Podczas gdy PageWide XL Pro 8200 umożliwia drukowanie mieszanych wydruków, zarówno rysunków CAD, jak i tablic prezentacyjnych, obie drukarki są w stanie dostarczać pełne projekty dwa do trzech razy szybciej niż dotychczas. Pozwalają również drukować dwustronne plakaty detaliczne.

HP PageWide XL Pro 8200 MFP

Kompaktowy model HP PageWide XL Pro 10000 zwiększa produktywność dzięki szybkości drukowania do 700 m2 lub 1000 plakatów B1 / godz., i może drukować na materiałach o różnych rozmiarach, od papieru i tektury, po kartony oraz arkusze cięte. Jest on również wyposażony w pierwszy wielkoformatowy, automatyczny podajnik arkuszy HP i wszechstronną układarkę, zapewniające płynny i kompleksowy obieg arkuszy ciętych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.