Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowe urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS

Nowe urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS

Firma Canon Europe zaprezentowała dwie nowe serie kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A4 (MFPs), które wspierają zarządzanie drukiem dokumentów w niewielkich grupach roboczych, działających w ramach większych organizacji. Nowe urządzenia serii i-SENSYS MF700 oraz i-SENSYS MF600 są kompaktowe i intuicyjne w obsłudze, a oprócz podstawowych funkcji druku, kopiowania i skanowania oferują rozbudowane opcje drukowania z urządzeń mobilnych.

Anil Jagpal, europejski dyrektor ds. marketingu linii i-SENSYS w Canon Europe, powiedział: „Canon nieustannie dąży do zniesienia ograniczeń związanych z mobilnym drukiem dokumentów, skomplikowanymi ustawieniami czy ograniczeniami funkcjonalnymi. Nowe urządzenia wielofunkcyjne i-SENSYS są gotowe do pracy natychmiast po zakupie. Zostały wyposażone we wszystkie rozwiązania niezbędne do sprawnej i elastycznej pracy w firmie, takie jak łatwa integracja, kompleksowe zarządzanie i przyjazny interfejs użytkownika”.
Modele z serii i-SENSYS MF600 oferują szybkość druku do 14 stron na minutę i sprawdzają się w niewielkich grupach roboczych. Dla optymalizacji wydajności w środowisku firmowym, seria MF600 posiada rozbudowane opcje zdalnej kontroli, co eliminuje konieczność wsparcia działu IT związanego z ręczną konfiguracją urządzeń. Nowy kolorowy ekran dotykowy jest intuicyjny i można go w pełni dostosować do potrzeb konkretnych grup roboczych. Oba urządzenia serii MF600 oferują możliwość drukowania z urządzeń mobilnych, a model MF628Cw dodatkowo wyposażono w moduł Wi-Fi, aby zwiększyć wszechstronność zastosowań.
Jak podaje producent, rozbudowana funkcja SEND firmy Canon sprawia, że dystrybucja dokumentów jest szybsza i bardziej efektywna. Umożliwia ona skanowanie bezpośrednio do wiadomości e-mail, folderu sieciowego FTP lub pamięci USB bez użycia komputera. Dodatkowo obsługa trybu Pull Scan pozwala komputerom i urządzeniom mobilnym w sieci firmowej skanować bezpośrednio do chmury i urządzeń mobilnych.
Anil Jagpal dodaje: „Wg najnowszego raportu InfoTrends (Mobile Devices and the Impact on Print), dwie największe bariery związane z mobilnym drukiem dokumentów w firmach to niekompatybilność urządzeń przenośnych pracowników oraz częste problemy techniczne. Właśnie dlatego nowe modele i-SENSYS są w pełni kompatybilne i przyjazne w obsłudze, zapewniając łatwość bezprzewodowego druku oraz optymalną wydajność zarówno podczas pracy w biurze, jak i poza nim”.
Oferując możliwości dwustronnego druku z szybkością do 20 stron na minutę, nowa seria urządzeń i-SENSYS MF700 jest odpowiednim narzędziem dla małych i średnich grup roboczych, które poszukują elastycznych rozwiązań do obsługi codziennych zadań druku i skanowania.
Urządzenia z serii MF700 oferują rozbudowane opcje łączności dla pracowników mobilnych. Zostały wyposażone w technologię Canon NFC Touch & Print (Model i-SENSYS MF729Cx) i pozwalają użytkownikom szybko i precyzyjnie łączyć się oraz drukować za pośrednictwem kompatybilnych (NFC dostępne dla urządzeń z systemem Android) urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet. Dodatkowo urządzenie wspiera skanowanie do przeszukiwalnych, zaszyfrowanych (Szyfrowanie i podpis cyfrowy dostępne w modelu i-SENSYS MF729Cx) czy oznaczonych podpisem cyfrowym (Szyfrowanie i podpis cyfrowy dostępne w modelu i-SENSYS MF729Cx) dokumentów PDF. Obsługa standardu PCL5e/6 i opcjonalne wsparcie języków programowania Adobe PostScript umożliwiają bezproblemową integrację z istniejącymi sieciami firmowymi. Dodatkowo model MF729Cx jest kompatybilny z oprogramowaniem uniFLOW, dzięki czemu może w pełni integrować się z zewnętrznymi platformami do zarządzania dokumentami Canon.
Serie MF600 i MF700 posiadają funkcje przesyłania zeskanowanych dokumentów do popularnych aplikacji w chmurze, takich jak Dropbox czy Google Drive, a także obsługują funkcje Apple AirPrint i Google Cloud Print. Dzięki temu małe firmy i niewielkie grupy robocze mogą pracować wydajniej, a także organizować, drukować i skanować dokumenty z poziomu urządzeń mobilnych.
Nowe urządzenia wielofunkcyjne obsługują najnowszą aplikację Canon PRINT Business app, która zastępuje dotychczas dostępne Canon Mobile Printing i Canon Mobile Scanning. Canon PRINT Business app wspiera standardy łączności NFC oraz iCloud, zapewniając użytkownikom szereg prostych w obsłudze opcji druku z każdego urządzenia i miejsca. Dodatkowo, nowa aplikacja pozwala bezpośrednio drukować zapisane zdjęcia oraz treści ze stron internetowych, a także umożliwia dostęp do zasobów w chmurze i jest wyposażona w opcje automatycznej korekcji obrazu.
Urządzenia i-SENSYS MF600 i MF700 będą dostępne w sprzedaży na terenie Europy w październiku 2015 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.