Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowoczesne lampy oświetleniowe dla branży poligrafii

Nowoczesne lampy oświetleniowe dla branży poligrafii

Zakłady Artystyczne ART włączyły niedawno do oferty nową własną markę lamp LED – ARTLED, przeznaczonych dla branż poligraficznej oraz medycznej, a także do oświetlania biur, hal produkcyjnych i innych pomieszczeń. Pierwsze wdrożenia rozwiązań z tej serii, m.in. w drukarniach, firma ma już za sobą.

Jak podaje Sławomir Wojtaś, właściciel firmy i jednocześnie współprojektant nowych lamp, powstały one na bazie wiedzy Zakładów Artystycznych ART na temat rynku poligraficznego i jego potrzeb oraz wieloletnich doświadczeń, związanych z zagadnieniami dotyczącymi światła. Obecnie dostępnych jest kilka wariantów oświetlenia. Firma dla zainteresowanych przygotowuje indywidualny projekt, dostosowując go do wielkości pomieszczeń czy hal, ich wysokości, naturalnego oświetlenia, a także dobierając do nich odpowiednie lampy ze swojej oferty. Oferta skierowania jest do tych drukarń, które chcą zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy (dobre oświetlenie jest także sprawdzane podczas kontroli sanitarnych), i które odczuwają rosnące rachunki za energię elektryczną. „Tradycyjne świetlówki o długości 150 cm zużywają około 58 W energii, natomiast nasze lampy o takiej samej długości – zaledwie 24 W. Ale to nie jedyna ich zaleta: są stabilne (nie ma w nich drgań światła) i pomagają osiągnąć jednakową, stałą kolorystykę produkowanych prac, są też proste w obsłudze, montażu, i można nimi sterować za pomocą pilota. Dodatkowo mają dużą wytrzymałość – oferują stabilną jakość przez nawet 50 tys. godzin. Ich współczynnik Ra, tj. przejrzystości światła dziennego (5000K), jest na wysokim poziomie >95 Ra, dzięki czemu zapewniają światło zbliżone do naturalnego. W porównaniu do lamp halogenowych nie przegrzewają się – ich obudowa redukuje emisję ciepła na zewnątrz. Co więcej – zaledwie 8 lamp wystarczy, by zapewnić bezpieczną, komfortową pracę przy maszynie pełnoformatowej z sześcioma agregatami” – mówi Sławomir Wojtaś.
W ofercie Zakładów Artystycznych ART jest także urządzenie GL Spectrolux, przeznaczone do kontroli jakości oświetlenia. Mogą z niego korzystać drukarnie, przygotowalnie DTP, pracownie graficzne i fotograficzne oraz wiele innych firm z różnych branż. Dzięki niemu – jak zapewnia producent – użytkownik może dokładnie i rzetelnie zbadać fotometryczne i kolorymetryczne właściwości systemu oświetleniowego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.