Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowość Rolanda

Nowość Rolanda

W połowie września firma Roland DG wprowadziła na rynek SolJet Pro 4 XR-640, największy i najszybszy ploter drukująco-tnący marki Roland. Cechuje go wyjątkowa jakość wydruków, wszechstronność i wydajność. Model XR 640 zaprojektowano do druku produkcyjnego: konfiguracja głowic „dual inline” zapewnia doskonałą jakość druku przy prędkościach rzędu 21,6 m2/h w trybach druku szybkiego.

Siedem wielkości kropli daje płynną gradację i nieskazitelne wydruki apli kolorów stałych, oraz możliwość dostosowania pracy do rodzaju podłoża. System Roland Intelligent Pass Control precyzyjnie kontroluje położenie kropli, aby zapewnić najwyższą jakość wydruków i wyeliminować banding.
W urządzeniu zastosowano najnowszy atrament Eco-Sol MAX2, dostępny w 9 kolorach, wraz z m.in. białym (Wh), metalicznym (Mt) i nowym jasnym czarnym (Lk), który zapewnia naturalny szary dla płynnej skali szarych gradacji, naturalnych odcieni skóry i precyzyjnych obrazów fotograficznych. Tusz jest bardzo trwały, odporny na zarysowania i praktycznie bezwonny, przyjazny dla środowiska (bez związków niklu), nadaje się do drukowania na różnych materiałach, powlekanych i niepowlekanych. Biały atrament Eco-Sol MAX2 ma większą gęstość, co przyspiesza produkcję, zapewniając jednocześnie lepszy, bardziej nieprzezroczysty biały tekst i grafikę.
Roland OnSupport wysyła wiadomość, gdy zadanie drukowania jest zakończone lub stan atramentu jest niski. Dzięki technologii Roland Print & Cut ploter automatycznie tnie wydruki po obrysie, do dowolnego kształtu.
SolJet Pro 4 XR-640 znajdzie zastosowanie w produkcji popularnych typów reklam: banerów, displeyów, POP, naklejek, grafik podłogowych i na pojazdy, a także naklejki, aplikacji termotransferowych i prototypów opakowań.
„To pierwszy produkcyjny ploter drukująco-tnący o takiej mocy i tak uniwersalny – mówi Jesper Rosenkrantz, Business Development Manager Roland DG North Europe. – XR-640, zaprojektowany do długich serii grafik, pozwoli profesjonalistom na uzyskanie wysokojakościowych efektów ich kreatywności. Nowy atrament Eco-Sol MAX2 otwiera dostęp do nowych zastosowań i rynków, co prowadzi do wzrostu zysków”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.