Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowości Canon na Labelexpo i na FestiwalDruku.pl

Nowości Canon na Labelexpo i na FestiwalDruku.pl

Canon będzie obecny na dwóch ważnych jesiennych wydarzeniach branżowych – targach Labelexpo 2019 (Bruksela, 24–27 września br.) oraz na FestiwalDruku.pl (Warszawa, Hala EXPO XXI, 18–19 września br.).

Podczas targów Labelexpo Canon pokaże atramentową drukarkę UV Océ LabelStream 4000 do produkcji wysokiej jakości etykiet samoprzylepnych. Będzie ona prezentowana we w pełni zintegrowanej jednoprzebiegowej hybrydowej linii produkcyjnej, zawierającej wybrane stacje fleksograficzne, moduły foliowania na zimno i półobrotowego wykrawania. W targowej konfiguracji będzie ona drukować z prędkością 75 m/min.

Na warszawskie targi producent przygotowuje polską premierę swojej najnowszej drukarki rolowej Océ Colorado 1650 z technologią UVgel, która pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad każdą kroplą nanoszonego atramentu w całym procesie druku. Maszyna dzięki nowo opracowanemu rozwiązaniu FLXfinish pozwala dodawać wykończenia mat/błysk dosłownie za jednym kliknięciem przycisku dla każdego pojedynczego wydruku. Technologia FLXfinish umożliwia również drukowanie na nośnikach porowatych, czyli dość tanich, np. na niepowlekanym papierze. Pozwala także na produkcję oznakowań na miękkich podłożach, takich jak tekstylia czy grafiki z obrzeżami silikonowymi. Praca plotera została znacząco zautomatyzowana, aby do minimum zmniejszyć poziom rutynowych czynności, jak zakładanie mediów czy codzienna konserwacja. Goście stoiska Canon będą mogli obserwować na bieżąco pracę urządzenia oraz zadać pytania ekspertom.

Z nimi też każdy gość stoiska Canon będzie mógł porozmawiać o drugiej nowości – drukarce imagePRESS C910, która została zaprojektowana z myślą o potrzebach dostawców usług druku, wewnętrznych działów reprograficznych, ale też małych i średnich firm, które chcą produkować wewnętrznie personalizowane materiały wysokiej jakości. Urządzenie to może pochwalić się najwyższą na rynku prędkością druku – 90 obrazów na minutę. Urządzenie zostało stworzone z myślą o miesięcznej produkcji do 500 000 stron A4, a konstrukcja została zoptymalizowana tak, aby ograniczyć okresowe czynności konserwacyjne czy serwisowe. Dodatkowo prosta obsługa sprawia, że nawet klienci bez specjalistycznego doświadczenia z zakresu chociażby zarządzania kolorem poradzą sobie z obsługą bez żadnego problemu. Do tego wsparcie dla szerokiej gamy aplikacji obejmuje druk na mediach o gramaturze nawet 350g/m2.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.