Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy ploter Summa – model F3220

Nowy ploter Summa – model F3220

Summa wprowadza na rynek kolejny model systemu tnącego serii F. Tym razem będzie to F3220 w „tekstylnym” rozmiarze 327 × 210 cm. Plotery tej serii znajdują zastosowanie w wielu branżach: od poligrafii przez reklamę po różnego rodzaju produkcję, np. tekstylną. Nowy model przeznaczony jest zwłaszcza do obróbki wszelkiego rodzaju tkanin, flag, siatek, banerów itp.

„Nowy rozmiar wśród płaskich systemów tnących z zaawansowanymi systemami wykończeniowymi wzbogaca naszą ofertę zwłaszcza dla branży tekstylnej. Wraz z niedawnym wprowadzeniem mocniejszego obrotowego modułu High Torque (HT RM), Summa F3220 jest idealnym „koniem” do pracy na rynku tekstylnym” – mówi Geert Pierloot, kierownik ds. marketingu produktów firmy Summa. Ploter jest podzielony na siedem niezależnych stref podsysu, które można niezależnie aktywować i deaktywować. Za podsys odpowiada zewnętrzna pompa. Summa F3220 w standardowej konfiguracji jest wyposażony w moduł noża wleczonego, moduł ADC (funkcja automatycznej kontroli głębokości), kamerę (optyczny system rozpoznawania znaczników i ramek cięcia), oprogramowanie i system bezpieczeństwa użytkownika. Dzięki modułowi noża aktywnego z siłą nacisku do 12 kg jest najmocniejszym i najbardziej wszechstronnym rodzajem narzędzia tnącego. Dokładność cięcia wynosi 0.05 mm. Akceleracja głowicy sięga 1G. Dzięki wielonarzędziowej głowicy dodatkowe moduły dostępne dla urządzeń Summa serii F można wybrać na etapie zamawiania maszyny lub w dowolnym późniejszym momencie.

Zróżnicowany system prowadzenia mediów umożliwia skuteczne cięcie materiałów z roli, arkusza czy w postaci płyt (np. formatki PCV, pianki, drewno, itd). Na wielofunkcyjnej głowicy można zamontować trzy różne narzędzia. System automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu. W centralnej części głowicy znajduje się laserowy wskaźnik ułatwiający pozycjonowanie i określanie rozmiaru materiału. Pneumatycznie napędzane łapy przytrzymują materiał w trakcie obróbki. System przewijanego stołu conveyor pozwala na przesuwanie materiału znacznie dłuższego niż wymiar stołu. Zestaw kołnierzy prowadzących rolę pozwala na precyzyjne prowadzenie materiałów rozwijanych z rolki.

Nóż tnący poradzi sobie z cięciem szerokiej gamy materiałów dostępnych w postaci roli. Nóż odcinający z pojedynczym ostrzem przetnie bardziej wymagające materiały (folie samoprzylepne, cienki karton, tektura). Nóż odcinający z podwójnym ostrzem pozwala na cięcie jeszcze bardziej wymagających mediów, np. folii magnetycznych i tekstyliów. Ploter ma także możliwość cięcia tektury falistej, płyt kompozytowych z powleczeniem aluminiowym czy płyt kanalikowych. Nóż typu „heavy-duty” do cięcia najgrubszych materiałów pozwoli zrealizować obróbkę np. płyt, wykładziny, dywanów, itd. Z kolei elektroniczny nóż oscylacyjny jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia tektury falistej i płyt piankowych. Różnorodne narzędzia bigujące pozwalają na obróbkę kartonów. Moduł noża wleczonego pozwala na szybkie nanoszenie opisów i cięcie mediów. Summa F3220 wyposażony jest w cztery pylony z wbudowanym laserem, co zabezpiecza maszynę i przestrzeń wokół niej. Ploter pracuje z pełną mocą, przełączając się na tryb bezpieczny po przekroczeniu bariery, pozwalając na zmianę parametrów.

Standardowe oprogramowanie Axis Control pozwala w pełni kontrolować parametry urządzenia. Zoptymalizowany system ekranu dotykowego daje możliwość szybkich zmian parametrów pracy plotera. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w pilota. SummaFlex to aplikacja pozwalająca na przygotowanie projektu, post-processing oraz import gotowych plików. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty z AutoCAD, Adobe Illustrator, CorelDRAW. Program umożliwia płynne włączenie plotera F-Class do już istniejącej infrastruktury sprzętu i oprogramowania w pracowni. Po ustaleniu i zaplanowaniu zadań, system makropoleceń wykona pracę w sposób automatyczny absorbując czas i zasoby w sposób minimalny.

Dystrybutorem belgijskich ploterów Summa jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.