Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy ploter tnący Esko Kongsberg C Edge

Nowy ploter tnący Esko Kongsberg C Edge

Firma Esko, dostawca zintegrowanych rozwiązań dla firm z branży produkcji opakowań, etykiet oraz produktów szerokoformatowych, rozszerzyła gamę swoich cyfrowych ploterów tnących o nowe urządzenie – Kongsberg C Edge. Zostało ono zaprojektowane specjalnie na potrzeby firm działających w sektorze opakowań i oznakowań.

Nowy ploter tnący przetwarza materiały wielkoformatowe o wymiarach do 3,21 m szerokości i 3,2 m długości. Zapewnia obsługę zarówno cienkich materiałów elastycznych, tworzyw, spienionego PVC, jak i różnego rodzaju tektur. Daje także możliwość rozbudowy stołu: „Nowe urządzenie C Edge zostało zaprojektowane tak, aby rozwijać się wraz z naszymi klientami. W odróżnieniu od innych ploterów dostępnych na rynku, zapewnia pełną możliwość rozbudowy, co pozwala na uniknięcie kosztów związanych z wymianą sprzętu w miarę rozwoju firmy. Ploter C Edge zwiększa elastyczność i zyskowność produkcji oraz zapewnia wyjątkową jakość cięcia i obróbki za bardzo rozsądną cenę” – powiedział Russell Weller, kierownik ds. produktu w firmie Esko.

Kongsberg C Edge oferuje wysoką wydajność – jak podaje producent, do 75 m/min – oraz przyspieszenie wynoszące 1G. Maszyna jest przeznaczona do pracy z szeroką gamą podłoży wykorzystywanych w sektorze oznakowań i może być wyposażony w nowe przyłącze Fast Tool, zmniejszające liczbę ręcznych wymian narzędzi i redukujące do minimum czas przestojów. Korzystając jednocześnie z dwóch przyłączy Fast Tool, firmy mogą osiągnąć wyższą wydajność dzięki inteligentnemu połączeniu narzędzi oraz poprawić jakość produkcji, zwłaszcza w przypadku takich materiałów do produkcji oznakowań jak winyl. Ploter C Edge dostępny jest w wersji z pasem transportowym. Na potrzeby producentów opakowań z tektury maszyna może także być także wyposażona w moduł do bigowania o nacisku 50 kg, mający koło bigujące o średnicy 150 mm. Sprawne i wysokiej jakości bigowanie, nawet przy pełnej prędkości, jest wspierane przez wyjątkowe narzędzie CorruSpeed, przeznaczone do cięcia tektury przy wysokich prędkościach produkcyjnych bez oscylacji. Narzędzie CorruSpeed zapewnia wysoką jakość i pozwala na znaczną oszczędność czasu w różnych zastosowaniach związanych z obróbką tektury, nawet jeśli zawiera ona surowiec pochodzący z recyklingu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu