Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy ploter tnący Esko Kongsberg C Edge

Nowy ploter tnący Esko Kongsberg C Edge

Firma Esko, dostawca zintegrowanych rozwiązań dla firm z branży produkcji opakowań, etykiet oraz produktów szerokoformatowych, rozszerzyła gamę swoich cyfrowych ploterów tnących o nowe urządzenie – Kongsberg C Edge. Zostało ono zaprojektowane specjalnie na potrzeby firm działających w sektorze opakowań i oznakowań.

Nowy ploter tnący przetwarza materiały wielkoformatowe o wymiarach do 3,21 m szerokości i 3,2 m długości. Zapewnia obsługę zarówno cienkich materiałów elastycznych, tworzyw, spienionego PVC, jak i różnego rodzaju tektur. Daje także możliwość rozbudowy stołu: „Nowe urządzenie C Edge zostało zaprojektowane tak, aby rozwijać się wraz z naszymi klientami. W odróżnieniu od innych ploterów dostępnych na rynku, zapewnia pełną możliwość rozbudowy, co pozwala na uniknięcie kosztów związanych z wymianą sprzętu w miarę rozwoju firmy. Ploter C Edge zwiększa elastyczność i zyskowność produkcji oraz zapewnia wyjątkową jakość cięcia i obróbki za bardzo rozsądną cenę” – powiedział Russell Weller, kierownik ds. produktu w firmie Esko.

Kongsberg C Edge oferuje wysoką wydajność – jak podaje producent, do 75 m/min – oraz przyspieszenie wynoszące 1G. Maszyna jest przeznaczona do pracy z szeroką gamą podłoży wykorzystywanych w sektorze oznakowań i może być wyposażony w nowe przyłącze Fast Tool, zmniejszające liczbę ręcznych wymian narzędzi i redukujące do minimum czas przestojów. Korzystając jednocześnie z dwóch przyłączy Fast Tool, firmy mogą osiągnąć wyższą wydajność dzięki inteligentnemu połączeniu narzędzi oraz poprawić jakość produkcji, zwłaszcza w przypadku takich materiałów do produkcji oznakowań jak winyl. Ploter C Edge dostępny jest w wersji z pasem transportowym. Na potrzeby producentów opakowań z tektury maszyna może także być także wyposażona w moduł do bigowania o nacisku 50 kg, mający koło bigujące o średnicy 150 mm. Sprawne i wysokiej jakości bigowanie, nawet przy pełnej prędkości, jest wspierane przez wyjątkowe narzędzie CorruSpeed, przeznaczone do cięcia tektury przy wysokich prędkościach produkcyjnych bez oscylacji. Narzędzie CorruSpeed zapewnia wysoką jakość i pozwala na znaczną oszczędność czasu w różnych zastosowaniach związanych z obróbką tektury, nawet jeśli zawiera ona surowiec pochodzący z recyklingu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu