Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy standard maszyn hybrydowych z serii VUTEk h+

Nowy standard maszyn hybrydowych z serii VUTEk h+

Fot. efi.com

Firma EFI poinformowała o odświeżeniu linii VUTEk „h” obejmującej trzy- i pięciometrowe hybrydowe drukarki wielkoformatowe. Nowe wysokonakładowe modele – VUTEk h3+ i h5+ zapewniają wyższą jakość druku, większą elastyczność zastosowań i usprawnienia w zakresie obsługi nośników.

Producent podkreśla, że nowa seria została zaprojektowana, aby zapewnić klientom z branży oznakowań i grafiki reklamowej przewagę konkurencyjną dzięki ulepszeniom w stosunku do oryginalnej platformy, które będą standardem we wszystkich nowych urządzeniach.

Ulepszony stół podciśnieniowy pozwala na lepszą kontrolę podawania grubszych nośników i cienkich materiałów o jasnych krawędziach dzięki podwojeniu siły podciśnienia działającej na materiały do druku na stole drukującym. Wszystkie nowe rolki przytrzymujące nośnik są montowane do istniejących prowadnic Media Edge Guide (MEG), a rolki sprężynowe wtłaczają nośnik do próżni, często całkowicie eliminując potrzebę stosowania prowadnic MEG.

Seria VUTEk h+ oferuje również nowe opcjonalne konfiguracje kolorów: CMYK cmyk + W + Clear / CMYK x 2 + 2W / CMYK x 2 + Clear. Nowe maszyny wykorzystują atramenty EFI UltraClear Coat i twardy, ochronny lakier EFI VUTEk Endura Clear. Mogą być używane do zastosowań dekoracyjnych – dla całego druku (pełne zalanie) lub wybranych obszarów (punktowo) w celu dodania dodatkowego wyróżnienia do kolorów lub efektów specjalnych do grafiki, a także do końcowej powłoki ochronnej. Drukują one w linii, jednocześnie z obrazem, z błyszczącym lub matowym wykończeniem. Ponadto dostępny jest opcjonalny tryb druku Gloss+, który może być używany do dodawania efektu pełnego lub selektywnego połysku do druków. Jest to sposób na dodanie wartości do krótkich nakładów, specjalnych zadań, bez użycia lakieru.

Kompatybilne z maszynami z serii VUTEk h+ są także atramenty nowej generacji, utwardzane diodami LED, które EFI opracowała do zastosowań in- oraz outdoorowych, do zadruku wierzchniej i spodniej strony podświetlanych i niepodświetlanych aplikacji wymagających termoformowania. Atramenty EFI Transform-TF wykazują dużą elastyczność przy zachowaniu przyczepności i nieprzezroczystości oraz zapewniają dobre właściwości do gięcia na gorąco i frezowania arkuszy akrylowych bez odprysków. Mają one zastosowanie nie tylko podczas termoformowania.

Planowane są dalsze udoskonalenia serii h+, w tym udoskonalony druk dwustronny do zastosowań typu block-out o wysokiej wartości, który ma się pojawić już wkrótce. Obecni właściciele drukarek Vutek h3 i h5 mogą zaktualizować swoje obecne urządzenie o większość nowych ulepszeń serii h+.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.