Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy tablet piórkowy z rodziny Wacom Cintiq

Nowy tablet piórkowy z rodziny Wacom Cintiq

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Jak zapewnia producent, Cintiq 22 to doskonały sprzęt do cyfrowego szkicowania, tworzenia ilustracji i rysunków technicznych, przeznaczony jest więc dla np. ilustratorów, projektantów gier i stron internetowych, rysowników czy twórców komiksów i mangi. Wyposażony został w piórko Pro Pen 2 z opatentowaną technologią EMR, dzięki której nie wymaga ono ładowania ani stosowania baterii. Piórko ma aż 8192 poziomów czułości na nacisk i reaguje na nachylenie, co przekłada się wyjątkową precyzję i dokładność. Ekran full HD o rozdzielczości 1920 × 1080 wyświetla 72 proc. kolorów z przestrzeni barw NTSC. Pokryty jest hartowanym szkłem z powłoką antyrefleksyjną, chroniącą przed uciążliwymi blikami podczas pracy. Ponieważ ergonomia i wygoda są bardzo ważne, urządzenie wyposażono w regulowaną podstawę, która umożliwia ustawienie ekranu pod dogodnym kątem.

Nowy Cintiq 22 oferuje ponadto: ograniczony błąd paralaksy (w praktyce kursor zawsze pojawi się dokładnie tam, gdzie powinien); możliwość korzystania z dodatkowych piór firmy Wacom (m.in. Pro Pen slim i Pro Pen 3D); opcjonalny pilot Express Key z 17 konfigurowalnymi (niezależnie dla różnych aplikacji) przyciskami ExpressKey, pierścieniem Touch Ring, Rocker Ring / Home Button, trybem precyzji, Display Toggle, menu obrotowym, dedykowanym do przesuwania, przewijania, przybliżania i zmiany rozmiaru pędzla. Tablet jest kompatybilny z komputerami PC i Mac, współpracuje z setkami aplikacji wykorzystującymi funkcję czułości na nacisk, jak np. Autodesk, Pixologic, Celsys, Corel i The Foundry. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży.

„Rodzina kreatywnych ekranów piórkowych firmy Wacom od dawna służy profesjonalnym twórcom ilustracji, animacji, gier, wzornictwa przemysłowego i fotografii, a dzieła tych użytkowników spotykamy dosłownie na każdym kroku naszego codziennego życia naszego życia. Jest niemal pewne, że ekran piórkowy Wacom odegrał kluczową rolę w procesie projektowania najnowszej hollywoodzkiej animacji lub gry wideo, w którą ostatnio grałeś, aż do nowych sportowych butów, które właśnie niesiesz ze sklepu do domu” – mówi Faik Karaoglu, wiceprezes wykonawczy działu kreatywnego Wacom.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu