Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Firma Linx Printing Technologies, dostarczająca urządzenia i materiały do kodowania i znakowania produktów, wprowadziła na rynek nowy atrament Linx Black 1068 do druku na szkle, umożliwiający ponowne użycie szklanych butelek.

Dzięki użyciu nowego tuszu do nadrukowania kodów serii i dat, butelki można ponownie wykorzystać – atrament jest zmywany, co umożliwia ponowny zadruk i wprowadzenie na rynek napełnionych butelek. Jak zapewnia producent, atrament Linx Black 1068 zapewnia wyraźne i trwałe kodowanie na szkle, także w butelkach z zimnym napojem i w wilgotnym środowisku. Na jakość zadruku nie wpływa proces pasteryzacji, zanurzenie w lodowatej wodzie, przechowywanie butelek w magazynie lub w lodówce przez dłuższy czas. Ma to niewątpliwe korzyści dla środowiska, jest także odpowiedzią na oczekiwania klientów coraz częściej wykazujących postawy proekologiczne.

Firma Linx zmodernizowała także swoje drukarki serii 8900 Continuous Ink Jet (CIJ). Dodano nowe oprogramowanie, które umożliwia instalowanie kolejnych aplikacji. Prędkość drukowania wzrosła o około 33 proc. i wynosi nawet do 440 metrów na minutę. Możliwe też jest wyraźne zadrukowanie z odległości 40 mm, nawet gdy głowica drukująca nie może zbliżyć się do kodowanego obiektu, co znajduje zastosowanie w kodowaniu na wytłoczeniach i produktach o nieregularnych kształtach. Dodano także nową funkcję ułatwiającą szybszą zmianę danych bez konieczności ręcznego ich edytowania – wystarczy że operator wybierze odpowiednią informację, np. datę ważności, ze wstępnie zdefiniowanego zakresu dat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Fotopolimerowe płyty FTH Digital to nowy członek rodziny fleksograficznych form drukowych o płaskich wierzchołkach firmy Flint Group. Są to płyty wymywane rozpuszczalnikiem, opracowane z myślą o drukowaniu opakowań giętkich.

MainPad to tablety od firmy manroland Goss web systems (MGWS) służących jako wsparcie w czynnościach serwisowych i konserwacyjnych maszyn drukujących. Ich stosowanie ma zapewnić wygodę w bieżącej obsłudze maszyn i wpłynąć na skrócenie czasu ich przestojów. Pierwsze MainPady trafiły do wiedeńskiej firmy Herold Druck oraz Mayer & Söhne Druck und Mediengruppe z niemieckiego Aichach. Mają one wbudowane oprogramowanie, które umożliwia pracownikom działów utrzymania ruchu rozwiązywanie problemów z maszyną bezpośrednio przy niej, z tabletem w ręce.

W ofercie czeskiej firmy Toray Graphics pojawiły się negatywowe płyty Imprima LJ przeznaczone do drukowania techniką bezwodnego druku offsetowego. Umożliwiają one drukowanie w rozdzielczości do 175 dpi, a ich czułość to 830 nanometrów. Jest to wartość odpowiednia do produkcji etykiet, ale płyty te mają również inne zastosowania, np. zadruk płyt kompaktowych, kart lojalnościowych i materiałów niechłonnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu