Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Firma Linx Printing Technologies, dostarczająca urządzenia i materiały do kodowania i znakowania produktów, wprowadziła na rynek nowy atrament Linx Black 1068 do druku na szkle, umożliwiający ponowne użycie szklanych butelek.

Dzięki użyciu nowego tuszu do nadrukowania kodów serii i dat, butelki można ponownie wykorzystać – atrament jest zmywany, co umożliwia ponowny zadruk i wprowadzenie na rynek napełnionych butelek. Jak zapewnia producent, atrament Linx Black 1068 zapewnia wyraźne i trwałe kodowanie na szkle, także w butelkach z zimnym napojem i w wilgotnym środowisku. Na jakość zadruku nie wpływa proces pasteryzacji, zanurzenie w lodowatej wodzie, przechowywanie butelek w magazynie lub w lodówce przez dłuższy czas. Ma to niewątpliwe korzyści dla środowiska, jest także odpowiedzią na oczekiwania klientów coraz częściej wykazujących postawy proekologiczne.

Firma Linx zmodernizowała także swoje drukarki serii 8900 Continuous Ink Jet (CIJ). Dodano nowe oprogramowanie, które umożliwia instalowanie kolejnych aplikacji. Prędkość drukowania wzrosła o około 33 proc. i wynosi nawet do 440 metrów na minutę. Możliwe też jest wyraźne zadrukowanie z odległości 40 mm, nawet gdy głowica drukująca nie może zbliżyć się do kodowanego obiektu, co znajduje zastosowanie w kodowaniu na wytłoczeniach i produktach o nieregularnych kształtach. Dodano także nową funkcję ułatwiającą szybszą zmianę danych bez konieczności ręcznego ich edytowania – wystarczy że operator wybierze odpowiednią informację, np. datę ważności, ze wstępnie zdefiniowanego zakresu dat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W sklepie internetowym można kupić tańsze bilety na targi ICE Europe 2019, które odbędą się w Monachium w dniach 12–14 marca br. Koszt jednodniowego biletu wstępu na światową wystawę poświęconą przetwórstwu papieru, folii i folii metalizowanych zakupionego w sklepie internetowym wynosi 24 euro (dla porównania: 34 euro w kasie targów), a biletu na wszystkie dni targowe: 34 euro (50 euro w kasie targów). Link do strony sklepu TUTAJ.

Meech International zademonstruje podczas ICE Europe 2019 (Monachium, 12–14 marca 2019 r.), w jaki sposób sprzęt do kontroli elektrostatyczności oraz czyszczenia wstęgi umożliwia przetwórcom produkcję materiałów najwyższej jakości. Niedawno opracowane i już udostępnione urządzenie Meech – Hyperion SmartControl, będzie prezentowane obok serii belek jonizujących Hyperion (w tym 971IPS, 929IPS i 924IPS) oraz serii bezkontaktowych i kontaktowych urządzeń do czyszczenia wstęgi.

Xerox poinformował o globalnej dostępności dwóch nowych modeli kolorowych drukarek A3 VersaLink C8000 oraz C9000. Nowe urządzenia, zaprojektowane dla średnich i dużych grup roboczych, oferują personalizację wydruków i bezpieczną, bezprzewodową pracę, oraz – jak zapewnia producent – zapewniają profesjonalną jakość barw i niezawodność przy zachowaniu przystępnych kosztów eksploatacji. Ponadto model C9000 jest wyposażony w precyzyjne narzędzia do zarządzania kolorem, większą elastyczność nośników i zwiększoną produktywność, co jest niezbędne przy pracy graficznej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu