Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Firma Linx Printing Technologies, dostarczająca urządzenia i materiały do kodowania i znakowania produktów, wprowadziła na rynek nowy atrament Linx Black 1068 do druku na szkle, umożliwiający ponowne użycie szklanych butelek.

Dzięki użyciu nowego tuszu do nadrukowania kodów serii i dat, butelki można ponownie wykorzystać – atrament jest zmywany, co umożliwia ponowny zadruk i wprowadzenie na rynek napełnionych butelek. Jak zapewnia producent, atrament Linx Black 1068 zapewnia wyraźne i trwałe kodowanie na szkle, także w butelkach z zimnym napojem i w wilgotnym środowisku. Na jakość zadruku nie wpływa proces pasteryzacji, zanurzenie w lodowatej wodzie, przechowywanie butelek w magazynie lub w lodówce przez dłuższy czas. Ma to niewątpliwe korzyści dla środowiska, jest także odpowiedzią na oczekiwania klientów coraz częściej wykazujących postawy proekologiczne.

Firma Linx zmodernizowała także swoje drukarki serii 8900 Continuous Ink Jet (CIJ). Dodano nowe oprogramowanie, które umożliwia instalowanie kolejnych aplikacji. Prędkość drukowania wzrosła o około 33 proc. i wynosi nawet do 440 metrów na minutę. Możliwe też jest wyraźne zadrukowanie z odległości 40 mm, nawet gdy głowica drukująca nie może zbliżyć się do kodowanego obiektu, co znajduje zastosowanie w kodowaniu na wytłoczeniach i produktach o nieregularnych kształtach. Dodano także nową funkcję ułatwiającą szybszą zmianę danych bez konieczności ręcznego ich edytowania – wystarczy że operator wybierze odpowiednią informację, np. datę ważności, ze wstępnie zdefiniowanego zakresu dat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grudniowy numer „Świata DRUKU” właśnie trafił do drukarni, a w przyszłym tygodniu zostanie wysłany do naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że będzie Państwu towarzyszył nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni.

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele prasy branżowej zostali zaproszeni do siedziby Heidelberg Polska na konferencję prasową poświęconą produktowi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, jeśli chodzi o jakość druku offsetowego, oszczędność farby drukowej i zabezpieczenia opakowań i etykiet przed fałszowaniem. Mowa o nowatorskim rastrze offsetowym Multidot, opracowanym w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum Heidelberg Polska, Drukarnię Perfekt i Zakład Technologii Poligraficznych PW.

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu