Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Nowy tusz Linx do druku na szklanych butelkach

Firma Linx Printing Technologies, dostarczająca urządzenia i materiały do kodowania i znakowania produktów, wprowadziła na rynek nowy atrament Linx Black 1068 do druku na szkle, umożliwiający ponowne użycie szklanych butelek.

Dzięki użyciu nowego tuszu do nadrukowania kodów serii i dat, butelki można ponownie wykorzystać – atrament jest zmywany, co umożliwia ponowny zadruk i wprowadzenie na rynek napełnionych butelek. Jak zapewnia producent, atrament Linx Black 1068 zapewnia wyraźne i trwałe kodowanie na szkle, także w butelkach z zimnym napojem i w wilgotnym środowisku. Na jakość zadruku nie wpływa proces pasteryzacji, zanurzenie w lodowatej wodzie, przechowywanie butelek w magazynie lub w lodówce przez dłuższy czas. Ma to niewątpliwe korzyści dla środowiska, jest także odpowiedzią na oczekiwania klientów coraz częściej wykazujących postawy proekologiczne.

Firma Linx zmodernizowała także swoje drukarki serii 8900 Continuous Ink Jet (CIJ). Dodano nowe oprogramowanie, które umożliwia instalowanie kolejnych aplikacji. Prędkość drukowania wzrosła o około 33 proc. i wynosi nawet do 440 metrów na minutę. Możliwe też jest wyraźne zadrukowanie z odległości 40 mm, nawet gdy głowica drukująca nie może zbliżyć się do kodowanego obiektu, co znajduje zastosowanie w kodowaniu na wytłoczeniach i produktach o nieregularnych kształtach. Dodano także nową funkcję ułatwiającą szybszą zmianę danych bez konieczności ręcznego ich edytowania – wystarczy że operator wybierze odpowiednią informację, np. datę ważności, ze wstępnie zdefiniowanego zakresu dat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu