Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy, wielkoformatowy ploter płaski od Rolanda

Nowy, wielkoformatowy ploter płaski od Rolanda

Roland DG Corporation ogłosił rozszerzenie swojego portfolio ploterów UV-LED o nowy, wielkoformatowy ploter płaski – model IU-1000F. Jak podaje japoński producent, oferuje on wyjątkowo wysoką wydajność pracy i jest w stanie drukować na szerokiej gamie podłoży i przedmiotów z prędkością do 116 m2/godz. W Europie ploter będzie dostępny w sprzedaży w 1. kwartale 2020 r.

Ponieważ cykle życia i wymagania dotyczące narzędzi komunikacyjnych, takich jak reklama zewnętrzna i wewnętrzna, dekoracje wydarzeń i wystawy sklepowe stają się odpowiednio coraz krótsze i bardziej zróżnicowane, branża zajmująca się dostarczaniem szyldów i ekspozycji musi się dostosować do wymaganego tempa i oferować szybką reakcję i kompleksową ofertę. W tak trudnych warunkach wysokowydajne, wielkoformatowe plotery płaskie UV, które usprawniają proces produkcji i są w stanie drukować na różnych materiałach w szerokim zakresie zastosowań, przyciągają większą uwagę niż kiedykolwiek wcześniej. Jak mówi Kohei Tanabe, prezes działu biznesowego druku cyfrowego Roland DG, model IU-1000F stanowi odpowiedź firmy na potrzeby rynku: „Jest to zaawansowane rozwiązanie dla firm produkujących szyldy i panele, które poszukują wydajniejszych i szybszych procesów produkcyjnych. Oferując zwiększoną wydajność, kompatybilność materiałów, jakość obrazu, łatwość obsługi i wszystkie inne aspekty tego produktu, jestem pewien, że IU-1000F pozwoli firmom poligraficznym osiągnąć wyższą rentowność”.

Oprócz atramentów CMYK UV o wysokiej przyczepności i gęstości, nowa maszyna umożliwia stosowanie atramentu białego, lakieru i atramentu podkładowego, aby tworzyć szeroką gamę zastosowań – od szyldów, ekspozytorów, paneli podświetlanych i grafiki wystawienniczej, po zastosowania niestandardowe do dekoracji wnętrz, takie jak płócienne panele ścienne i meble. Ploter IU-1000F, wyposażony w 12 wysokowydajnych głowic drukujących w 3-rzędowym układzie, może drukować w rozdzielczości do 635 × 1800 dpi w technologii zmiennych kropli, która pozwala jednocześnie wystrzeliwać 3 wielkości kropel atramentu z dużą prędkością. Czas drukowania dla typowej sztywnej płyty o wymiarach 1220 × 2440 mm wynosi średnio około 15 płyt/godz. (48,5 m2/h) w codziennym, „standardowym” trybie drukowania dla typowych zastosowań ekspozycyjnych w punkcie detalicznym. W trybie drukowania o wysokiej jakości można wydrukować nawet 10 arkuszy (32 m2/h).

W ploterze IU-1000F zastosowano technologię druku płaskiego UV-LED, co umożliwia druk bezpośrednio na różnorodnych materiałach i przedmiotach, w tym na sztywnych płytach o wymiarach do 2510 mm × 1310 mm, wysokości 110 mm i masie 45 kg/m2. Specjalnie opracowane, wysokowydajne atramenty UV utwardzają się natychmiast, umożliwiając drukowanie na podłożach takich jak akryl, PETG, płyta PCV, płyta piankowa, PC, drewno, płyta falista z polipropylenu, aluminiowa płyta kompozytowa, a nawet na metalu i szkle. Ponadto nowa maszyna oferuje wiele nowych funkcji optymalizujących wydajność, w tym jonizator usuwający ładunki elektrostatyczne, wszechstronny stół do druku, który może obsługiwać materiały o różnych rozmiarach (od jednej dużej płyty do wielu małych paneli), a także kołki do wyrównywania materiału, aby łatwo ustawiać materiały do wydrukowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.