Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Nowy wielofunkcyjny Brother

Nowy wielofunkcyjny Brother

W styczniu Brother przedstawił nowe atramentowe urządzenie wielofunkcyjne – MFC-J4510DW, zaprojektowane od podstaw, aby sprostać nowym wyzwaniom. Zupełnie nowy, innowacyjny sposób podania kartki, opcja druku mobilnego i możliwość drukowania materiałów bezpośrednio z Internetu z poziomu urządzenia czyni z MFC-J4510DW prawdziwe urządzenie Print 3.0. MFC-J4510DW jest mniejsze, szybsze, jednym słowem – lepsze.

MFC-J4510DW to najmniejsze urządzenie wielofunkcyjne Brothera, które nie tylko drukuje w formacie A4, ale ma także możliwość druku w A3. Urządzenie w minutę wydrukuje do 35 stron w trybie mono i do 27 stron w kolorze. Rozdzielczość druku 6000×1200 dpi gwarantuje, że wydrukowane materiały, od dokumentów tekstowych po zdjęcia, będą doskonałej jakości. Możliwość podłączenia do WiFi pozwala zmniejszyć ilość kabli i udostępnić urządzenie dla wielu użytkowników. Podajnik papieru w MFC-J4510DW pomieści 150 arkuszy formatu A4. Natomiast ręczny podajnik papieru pozwoli na precyzyjne wydruki na mniejszych arkuszach, jak koperty, a także na drukowanie w formacie A3. Oryginalne tusze Brothera pozwolą na wydruk do 1200 stron, a pracę z urządzeniem ułatwia 9,3-centymetrowy dotykowy wyświetlacz LCD.
Urządzenie pozwala na wykonanie 99 kopii jednego dokumentu z prędkością do 12 obrazów na minutę w trybie mono i do 9 obrazów na minutę w kolorze (zgodnie z normą ISO IEC 24735). Kopiowane dokumenty mogą zostać zmniejszone do 25% pierwotnego rozmiaru lub powiększone do 400%. Maksymalna rozdzielczość kopii wynosi 1200 dpi. Skanowanie ułatwia automatyczny podajnik papieru ADF, który pomieści 20 arkuszy. Maksymalna optyczna rozdzielczość skanera to 2400 dpi. Dołączone do urządzenia oprogramowanie pozwala zapisać pliki we wszystkich popularnych formatach, a następnie zeskanowane dokumenty można przesłać bezpośrednio jako załącznik do poczty email, serwera FTP czy pliku OCR. Wbudowany w urządzenie faks pozwoli na przesłanie jednorazowo do 200 stron.
Automatyczny druk dwustronny oraz funkcja drukowania i kopiowania N-na-1 stronie, pozwalająca na umieszczenie od 2 do 4 stron na jednej kartce formatu A4 w przypadku kopiowania i do 25 stron w przypadku drukowania zmniejszają zużycie papieru nawet o 75%. Dodatkowe korzyści przynosi funkcja oszczędzania tuszu i niskie zużycie energii, które w trybie gotowości wynosi 5,5 W, a w trybie uśpienia – zaledwie 1,5 W.
MFC-J4510DW pozwala na zlecenie drukarce wydruku z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu: z komputerów z wykorzystaniem Google Cloud Print oraz ze smartfonów i tabletów, dzięki aplikacji iPrint&Scan. Dodatkowo bezpośrednio z poziomu drukarki, bez użycia komputera, można drukować i skanować materiały do Google Docs, Facebooka, Flickra, Dropboxa, Picasy oraz Evernote.
Wszystkie urządzenia atramentowe Brother posiadają cztery oddzielne pojemniki z tuszami, które można niezależnie wymieniać i po zużyciu bezpłatnie przekazać do recyklingu – wystarczy wypełnić formularz na stronie. Niski pobór energii, wydajność oraz niewielki poziom hałasu potwierdzają certyfikaty ekologiczne takie jak Energy Star czy Blue Angel.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.