Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Océ Colorado 1640 – pierwszy ploter z technologią Canon UVgel

Océ Colorado 1640 – pierwszy ploter z technologią Canon UVgel

Canon prezentuje Océ Colorado 1640 – 64-calową drukarkę wielkoformatową drukującą z roli, w której zastosowano nową technologię Canon UVgel.

Canon opracował technologię UVgel, chcąc zapewnić dostawcom usług druku dużą wydajność i wysokiej jakości druk na szerokiej gamie nośników. Nowy ploter Océ Colorado 1640 zaprojektowano zgodnie z najwyższymi standardami przemysłowymi, aby spełnić wymagania produkcyjne firm każdej wielkości, które chcą drukować wielkoformatowe grafiki w dużych nakładach z zapewnieniem krótkich terminów realizacji, jakich domagają się klienci.

Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnych rozwiązań druku na Europę, Canon Europe, mówi: „Popyt na druk wielkoformatowy stale rośnie, a producenci materiałów graficznych chcą rozwijać swoje możliwości produkcyjne. Dotychczas musieli godzić się na technologiczny kompromis między szybkością, jakością a różnorodnością obsługiwanych nośników. Wprowadzając ploter Océ Colorado 1640 z technologią UVgel, Canon oferuje optymalną równowagę między jakością, produktywnością, automatyzacją, szerokim zakresem zastosowań i redukcją kosztów operacyjnych. Drukarka wyznacza nowy standard druku z roli na rolę. Wszystko to pozwala rozszerzyć możliwości produkcyjne i otworzyć się na nowe źródła przychodów”.
Nowe urządzenie Océ Colorado 1640 jest najszybszym urządzeniem w tym segmencie na rynku – prędkość druku sięga nawet 159 m2/h dla takich zastosowań, jak druk bilbordów i banerów zewnętrznych. Nawet przy najwyższym poziomie jakości, podczas druku materiałów przeznaczonych do oglądania z bliska wewnątrz budynków, ploter produkuje materiały z szybkością 40 m2/h.

Atrament Canon UVgel zostaje natychmiast utrwalony na nośniku, tworząc ściśle kontrolowane i precyzyjnie naniesione krople. Wyeliminowanie rozlewania się i zlewania atramentu na nośniku pozwala nakładać krople o ściśle określonej objętości przy każdym przebiegu i dzięki temu można tworzyć bogate, wyraziste obrazy w szybkim tempie.

Nowoczesny, niskotemperaturowy system utwardzania LED-UV porusza się niezależnie od głowicy drukującej, umożliwiając równomierne utwardzanie UV. Utwardzony żel jest natychmiast suchy i gotowy do dalszej obróbki lub laminowania, co jest ważne dla dostawców usług druku, szczególnie przy zleceniach z krótkim terminem realizacji.

Kolejnym rozwiązaniem podnoszącym produktywność pracy na nowym ploterze jest możliwość konfiguracji Océ Colorado 1640 z dwiema rolkami, co pozwala przełączać się w trakcie pracy między dwoma rodzajami i rozmiarami nośników, umożliwiając produkcję wydruków mieszanych.

Nowy ploter Océ Colorado 1640 zapewnia wysoką jakość i powtarzalność produkcyjną. Precyzyjne krople UVgel natychmiast są utrwalane na nośniku i tworzą ostre obrazy z minimalnym powiększaniem się kropli, praktycznie bez satelitów, a ścisła kontrola kropli gwarantuje wysoką powtarzalność barw na kolejnych wydrukach.

W głowicach drukujących Canon UVgel wykorzystano opatentowaną technologię ciągłego monitorowania dysz, która używa próbkowania akustycznego do wykrywania i korygowania źle działających dyszy, co praktycznie eliminuje białe linie. Ogranicza konieczność ingerencji operatora.

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń drukujących z roli na rolę, duży wpływ na jakość oraz zakres zastosowań ma dokładność, z jaką ploter przesuwa nośnik. Ciężka, solidna rama urządzenia, duża sztywność i przemysłowe komponenty zapewniają stabilną obsługę nośnika. System używa też optycznego sprzężenia zwrotnego, które nieustannie monitoruje przesuw nośnika, aby w razie potrzeby automatycznie skorygować rozmiar następnego kroku.

Océ Colorado 1640 zaspokoi potrzeby firm produkujących wydruki do wystawiania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, m.in. plakaty, banery, oznaczenia, materiały POS, bilbordy, grafiki okienne czy tapety na zamówienie.

UVgel to proces niskotemperaturowy z utwardzaniem LED, co – producenta – gwarantuje minimalne zniekształcenia i rozszerza zakres nośników m.in. o cienkie i wrażliwe na ciepło media. Ponadto atrament UVgel nie zawiera wody, co znacznie ogranicza puchnięcie nośnika, zwiększając stałość rozmiarów.

Atrament UVgel pozwala uzyskać szeroką gamę barw, porównywalną z ekologicznymi atramentami na bazie rozpuszczalnika, ale z profilem środowiskowym charakterystycznym dla atramentów lateksowych i UV. Wydruki UVgel długo zachowują żywe barwy i są odporne na przeciążenia typowe dla zastosowań zewnętrznych, są również bezzapachowe, wolne od lotnych związków organicznych, przez co spełniają najwyższe standardy środowiskowe do zastosowań wewnętrznych.

Drukarka Océ Colorado 1640 minimalizuje dodatkowe koszty operacyjne i przyspiesza zwrot z inwestycji. Technologia Canon UVgel znacząco ogranicza zużycie atramentu. Jest to zasługa efektywniejszego sposobu wyrzucania atramentu z dyszy i znacznie mniejszego zużycia atramentów konserwacyjnych.
Funkcje automatyzacji przyspieszają przygotowywanie urządzenia przez operatora do pracy, na przykład dzięki unikatowemu systemowi dwóch rolek, który pozwala skrócić czas ładowania nośników. Przemysłowa konstrukcja maksymalizuje czas bezawaryjnej pracy i minimalizuje konieczność interwencji konserwacyjnych.

Mark Lawn podsumowuje: „Océ Colorado 1640 to innowacja w druku z roli na rolę, oferująca dostawcom usług druku niskonakładowego atrakcyjną cenowo opcję przejścia na druk produkcyjny i szybki zwrot z inwestycji. Dostawcom, którzy już teraz drukują materiały w wysokich nakładach, nowa maszyna zapewnia niezwykle wszechstronną technologię w przystępnej cenie. Technologia UVgel pomaga producentom oznakowań i grafiki osiągnąć wysoką produktywność w szerokiej gamie zastosowań, oferując potężną platformę do rozwoju działalności biznesowej o nowe kanały sprzedaży”.

Drukarka Océ Colorado 1640 zostanie po raz pierwszy zaprezentowana (w regionie EMEA) na targach FESPA 2017 w Messe Hamburg w dniach 8–12 maja 2017 r.

Fot. www.fespa.com

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.