Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Oferta Canon na targi Fespa 2021

Oferta Canon na targi Fespa 2021

Stoisko Canon na targach Fespa w 2019 r.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Nowy ploter Colorado 1630 umożliwia dostęp do wszystkich atutów sprawdzonej technologii UVgel w przystępnej cenie. Modułowa architektura Colorado 1630 ułatwia użytkownikom konfigurację maszyny zgodnie z ich potrzebami biznesowymi. W zależności od zapotrzebowania, istnieje możliwość dodania jeszcze jednej rolki do plotera lub implementacji dodatkowych funkcji, takich jak FLXfinish – technologii utwardzania LED, która umożliwia wykończenie każdego wydruku z połyskiem lub matowo.

Innym istotnym urządzeniem, zaprezentowanym podczas targów przez Canon, będzie ploter płaski Arizona 135 GT. Urządzenie oferuje szereg nowych możliwości, bazując na zaletach wielokrotnie nagradzanych ploterów Canon linii Arizona. Producent podkreśla, że Arizona 135 GT, jako jedyny ploter w tym segmencie, oferuje możliwość rozbudowy o moduł druku na giętkich materiałach Roll Media Option (RMO). Moduł ten, w połączeniu z oprogramowaniem Arizona Xpert, pozwala na produkcję wydruków na szerokiej gamie sztywnych i elastycznych materiałów.

Co jeszcze zobaczymy w Amsterdamie?

Na targach zaprezentowane zostanie także środowisko produkcyjne UVgel Wallpaper Factory (fabryka tapet w technologii UVgel), złożony z plotera Colorado 1650 oraz ładowarki rolek Jumbo Roll Loader JRL 170 od Fotoba, a uzupełniony przez plotery tnące Cutter XLD 170WP i Rewinder REW 162. Stworzony w ten sposób zestaw posłuży do zaprezentowania kompletnego rozwiązania do produkcji tapet i innych drukowanych elementów wystroju wnętrz. Linię produkcyjną tapet Colorado Wallpaper Factory zaprojektowano z myślą o maksymalnej wydajności, wysokiej jakości druku i całkowitej automatyzacji. Produkcja tapet to ważna część rynku dla Canon – stanowią jeden z najszybciej rozwijających się sektorów branży druku. Firma dołączyła do organizacji Global Wallcoverings Association (IGI), która cieszy się uznaniem branży oraz stanowi cenne źródło wiedzy.

W ramach prezentacji UVgel Universal Factory (uniwersalnej fabryki druku w technologii UVGel), gdzie połączone zostaną Colorado 1650 z urządzeniami Fotoba Jumbo Roll Rewinder oraz Jumbo Roll Loader, klienci będą mieli okazję zobaczyć realizację długotrwałych zadań bez potrzeby zaangażowania operatora, w tym druk w sposób ciągły: przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Technologia tego typu znacznie przyspiesza produkcję i redukuje czas od złożenia zamówienia do jego realizacji. Produkcja może być monitorowana zdalnie z poziomu smartfona dzięki aplikacji Remote Control App.

Podczas prezentacji plotera z uznanej serii Arizona 2380 XTF eksperci Canon pokażą, jak dostawcy usług druku mogą zwiększyć swoją wydajność operacyjną. Technologia Arizona FLOW pozwala użytkownikom zwiększać produktywność o ponad 20 proc. dzięki minimalizacji konieczności maskowania i taśmowania oraz możliwości pracy z różnorodnymi materiałami, takimi jak karton, drewno czy szkło. Płaskie plotery umożliwiają również druk z efektem tekstury przy wykorzystaniu oprogramowania Touchstone, które pozwala na produkcję wydruków najwyższej jakości – w tym elementów wystroju wnętrz, druków z pismem punktowym Braille’a, reprodukcji dzieł sztuki czy materiałów przeznaczonych do prezentacji w witrynach sklepowych.

Z istotnych nowości warto jeszcze podkreślić, że uznany model serwisowania ploterów Colorado ProCare jest teraz dostępny również dla linii ploterów płaskich Arizona. To unikalne i ujednolicone podejście do serwisowania, korzystne dla klientów końcowych i partnerów sprzedażowych Canon, które maksymalizuje czas działania urządzeń, zapewnia pełną przejrzystość kosztów, a w badaniach satysfakcji klientów osiąga wynik na poziomie 95 proc.

Większy zakres zastosowań ploterów serii Arizona z nowym zestawem atramentów

Podczas targów Fespa 2021 Canon po raz pierwszy zaprezentuje możliwości nowego zestawu atramentów UV LED (wykorzystanych w ploterze Arizona 135 GT). Zestaw IJC358 cechuje się udoskonalonymi właściwościami adhezyjnymi. To czyni je doskonałym wyborem do zastosowań przemysłowych na wymagających materiałach, takich jak plastik. Lepsza giętkość atramentu IJC358 oznacza również, że przylega on lepiej do podłoża podczas procesu wykańczania oraz montażu wydruku do powierzchni ściany czy szkła.

Nowy atrament, dostępny w objętościach 800 mililitrów oraz dwóch lub trzech litrów, obejmuje zestaw kolorów CMYK, jasny cyjan, jasną magentę oraz biel. Podczas gdy znane już na rynku atramenty IJC357 nadają wydrukom efekt połysku, atramenty IJC358 dają matowe rezultaty i mogą być wykorzystywane dla zastosowań przemysłowych. Nowe atramenty IJC358, tak samo jak seria IJC357, posiadają certyfikat GreenGuard Gold, co gwarantuje dbałość producenta o środowisko naturalne.

Urządzenia prezentowane na stanowisku Canon wspierane będą przez oprogramowanie Onyx 21 RIP i OneVision do automatyzacji procesu produkcyjnego. Tym samym zestaw ploterów Colorado i Arizona, oprogramowania OneVision oraz wycinarki cyfrowej Zünd S3 zaprezentują razem kompletną linię produkcyjną do wielu zastosowań druku.

Zgodnie z motywem przewodnim konferencji FESPA 2021 „Bringing Colour Back” oraz z hasłem Canon „A Taste of Colour”, goście Canon będą mieli okazję do wielu inspiracji w zakresie wielkoformatowych grafik – plakatów, banerów, nadruków podłogowych, dwustronnych grafik wykorzystujących oświetlenie backlight, tapet, kartonów, oklein pojazdów oraz folii do nadruków na tekstylia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.