Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Oferta Kongsberg PCS na targi Fespa

Oferta Kongsberg PCS na targi Fespa

Cyfrowy stół tnący Kongsberg C20

Kongsberg Precision Cutting Systems podczas trwających w Amsterdamie targów FESPA Global Print Expo (12–15 października 2021 r.) prezentuje swoje najnowsze rozwiązania do cyfrowego finishingu. Wśród nich na stoisku producenta znalazł się kompaktowy stół tnący C20 i jego wielkoformatowy „kuzyn” – model C64.

Kongsberg C20 to najmniejsze (1,6 m × 1,4 m) z dostępnych na rynku urządzeń tego typu, jednak oferuje wszystkie profesjonalne funkcje serii Kongsberg C, znanej z wysokiej produktywności. Jest wyposażony w narzędzie VariAngle, umożliwiające cięcie pod dowolnym kątem od 0˚ do 60˚ przy dużych prędkościach. „Zarówno przemysłowe, jak i małe sklepy z szyldami wymagają szybkiego stołu do cięcia, aby nadążyć za procesem produkcyjnym, ale powierzchnia podłogi jest na wagę złota, a wysokie koszty posiadania lub wynajmu powierzchni stanowią poważny problem dla wielu na rynku szyldów i ekspozycji. Dzięki nowemu modelowi C20 firmy te nie muszą już iść na kompromis w zakresie produkcji i jakości ze względu na brak dostępnej powierzchni. Dzięki narzędziu VariAngle projektanci zyskali ogromną swobodę w twórczej pracy, dodatkowo ta funkcja całkowicie eliminuje potrzebę zatrzymywania produkcji podczas wymiany narzędzi, drastycznie skracając czas ustawiania i zwiększając prędkość cięcia” – mówi Wim Brunsting, dyrektor sprzedaży na Europę i Bliski Wschód w Kongsberg PCS.

Model Kongsberg C64 o obszarze roboczym 3,21 m × 3,20 m oferuje maksymalnie uproszczoną i ciągłą produkcję dużych ilości wielkoformatowych materiałów z zakresu soft signage i tekstyliów. Urządzenie to zawiera automatyczny podajnik rolkowy, dzięki któremu użytkownik uzyskuje idealny efekt cięcia nawet najtrudniejszych materiałów. Wbudowane oprogramowanie Kongsberg iPC kompensuje wszelkie zniekształcenia, a algorytm rejestracji krzywych określa dokładny rozmiar cięcia, biorąc pod uwagę wszystkie właściwości materiału dotyczące kurczenia się czy rozciągania.

Cyfrowy stół tnący Kongsberg C64

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.