Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Oferta OKI na targi RemaDays 2020

Oferta OKI na targi RemaDays 2020

OKI Europe na targach RemaDays 2020 (Ptak Warsaw Expo, 12–14 lutego br.) zaprezentuje możliwości swoich drukarek graficznych Pro Series, wyposażonych w technologię białego tonera: Pro9541 (A3+), Pro9542E z systemem do druku na kopertach, Pro7411WT (format A4), Pro8432WT (format A3) oraz drukarkę do druku etykiet z białym tonerem Pro1050 (CMYK + W). Po raz pierwszy w Polsce będzie też można zobaczyć pierwszą na świecie 5-kolorową drukarkę LED Pro9541WT do sitodrukowego termotransferu hybrydowego.

Spersonalizowane kartki okolicznościowe, papeteria wykorzystująca możliwości technologii białego tonera OKI, druk na czarnych i kolorowych kopertach, papierach barwionych w masie, metalizujących, lustrzanych, niepowlekanych, do tego szerokie spektrum etykiet premium z białym kolorem, wodoodpornych, UV odpornych – to tylko część możliwości, jakie oferują urządzenia OKI Europe, które firma pokaże na tegorocznych targach RemaDays 2020.

OKI zaprezentuje też po raz pierwszy w Polsce swoją najnowszą drukarką Pro9541WT (A3+), przeznaczoną do sitodrukowego termotransferu hybrydowego, która jako pierwsza na rynku umożliwia cyfrowy druk termotransferowy-sitodruk w formacie A3+ (329 × 483 mm) w 5 kolorach (CMYK+W) na żądanie. Przeznaczona jest do tworzenia m.in. spersonalizowanych ubrań, produkcji transferów na miękkie oraz twarde powierzchnie, jak np. ceramika, akryl, szkło, metal, emalia, drewno, fototapety, i do wielu innych zastosowań. Pro9541WT to 5-kolorowa cyfrowa drukarka termotransferowa LED nowej generacji, oferująca aplikacje „3 w 1”: klasyczny druk termotransferowy, tworzenie matryc sitodrukowych i sitodrukowy termotransfer hybrydowy (Digital Smart Screen Printing Transfer). Wyeliminowanie kosztów i czasu przeznaczonego na konfigurację umożliwia ekonomiczne drukowanie spersonalizowanych projektów i krótkich serii z minimalną liczbą nawet jednego nadruku na tekstyliach. Dzięki temu drukarka ta jest idealnym rozwiązaniem dla druku komercyjnego, dla sprzedawców i nowych firm na rynku. Możliwości Pro9541WT będzie można sprawdzić na stoisku partnera OKI – firmy API.PL.

Na targach OKI na swoim stoisku zaprezentuje urządzenia z serii Pro9000: Pro9541 (A3+) i Pro9542E z systemem do druku na kopertach. Pro9542E z systemem druku na kopertach umożliwia ekonomiczne drukowanie zmiennych danych na kopertach w krótkich seriach, eliminując długi i kosztowny tradycyjny proces produkcji form drukowych i napełnienia tuszem maszyny drukarskiej. Model ten oferuje możliwość drukowania z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK oraz dodatkowo koloru białego. Drukowanie na czarnych kopertach, ciemnych i kolorowych nośnikach, jest teraz niezwykle proste dzięki opcji poddruku koloru białego pod standardowym kanałem kolorów CMYK w jednym przebiegu. System do drukowania na kopertach od OKI można bardzo łatwo skonfigurować, a jego dodatkową zaletą jest rozwiązanie Envelope Fuser, służące do redukowania zagnieceń i zapewnienia jednolitego druku na szerokiej gamie nośników. Podajnik i automatyczna taca odbiorcza o wysokiej pojemności zwiększają wydajność i ułatwiają drukowanie na kopertach w różnych rozmiarach (2,5” x 3,5” – 13” x 15”) w imponująco szybkim tempie (do 500 kopert DL w niecałe 12 minut).

Pro9541 łączy w sobie niezrównaną obsługę nośników, wysoką szybkość druku i niski całkowity koszt posiadania z szerokimi możliwościami wysokojakościowego druku w pięciu kolorach: CMYK + 1 (dodatkowy toner biały lub przezroczysty/błyszczący). Można na niej drukować m.in. na papierze o gramaturze do 360 g/m2, w formatach od A6 do SRA3, dwustronne banery do 1,3 m długości, na błyszczących papierach, foliach, papierach transferowych czy wodoodpornych.

Na stoiskach partnerów OKI (API.PL, Design 4 Business/ termonadruk.pl, Ekstreme, Integart) będzie można zobaczyć także inne urządzenia producenta z technologią białego tonera: Pro1050, Pro7411WT oraz Pro8432WT.

Pro1050 (CMYK +W) wprowadza nowy wymiar kolorystyczny w niskonakładowym druku etykiet z roli na rolę, dzięki innowacyjnemu połączeniu cyfrowej technologii LED, kompozycji suchego tonera oraz unikalnej możliwości wykorzystania piątego koloru białego. Jak zapewnia producent, to gwarancja większej elastyczności w projektowaniu i produkcji etykiet – drukowanie na przezroczystych lub kolorowych nośnikach jest niezwykle proste dzięki możliwości drukowania projektów z dodatkiem białego koloru lub białego nieprzezroczystego tła pod obrazem CMYK. Umożliwia drukowanie etykiet na niezwykle szerokim spektrum różnorodnych nośników – od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża. Produkcja etykiet, dzięki możliwość zastosowania 5. koloru – białego, a także wykorzystania szerokiej gamy nośników jest dużo prostsza i bardziej opłacalna, zwłaszcza przy niskich nakładach.

Pro8432WT z dodatkowym kolorem białym to idealne urządzenie do drukowania na żądanie m.in. materiałów promocyjnych, gadżetów dekoracji, a także do innych zastosowań termotransferowych. Dzięki unikalnej technologii przełączanego tonera zapewnia możliwość druku w dwóch konwencjach kolorystycznych CMYW lub CMYK. Wystarczy przełączyć zestaw białego koloru na czarny (toner i bęben światłoczuły), aby mieć możliwość drukowania prawdziwej czerni (CMY+K) i uzyskać wysoką jakość druku termotransferowego na ubraniach lub tkaninach w jasnych kolorach. Różnica wynikająca z drukowania prawdziwej czerni jest widoczna natychmiast. Nadruk jest wyraźny i intensywny, a grafiki pełne koloru i ostre. Pro843WT drukuje z szybkością do 35 str./min w A4 oraz do 20 str./min w A3. To model przeznaczony dla drukarń, agencji kreatywnych i innych firm, które na poważnie myślą o najwyższej jakości wydruku na szerokiej gamie nośników: od odzieży, po gadżety i elementy komunikacji wizualnej.

Pro7411WT (CMYW) to połączenie wysokiej rozdzielczość kolorowego druku cyfrowego LED z technologią białego tonera od OKI. Pro7411WT zapewnia wszechstronne wykorzystanie nośników A4 o gramaturze maksymalnie 250 g/m2 oraz drukowanie banerów o długości do 1320 mm. Szybkość druku w kolorze to 34 str./min. Przeznaczona jest dla wielu kluczowych rynków jako rozszerzenie istniejących już rozwiązań poligraficznych, również niestandardowych, takich jak m.in. nadruki na koszulkach, dekoracje ceramiczne, druk typu backlight oraz na folii opakowaniowej, tworzywach sztucznych czy też grafik na szyby i do punktów sprzedaży.

„Drukarki ProSeries, dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom umożliwiają firmom z sektora drukarskiego osiągnięcie nowych wyżyn kreatywności poprzez produkcję wydruków w żywych, przyciągających wzrok kolorach, wychodzących poza CMYK. Dzięki temu mogą one rozszerzyć zakres usług drukarskich i w ten sposób zdobyć nowych klientów i powiększyć zyski. Urządzenia te oferują bowiem niezrównaną elastyczność i ogromną swobodę w projektowaniu oraz opłacalnej produkcji wielu różnych materiałów, od tych marketingowych i reklamowych, poprzez papeterię czy wydruki na tekstyliach i tworzywach sztucznych, w każdym kolorze łącznie z białym i przezroczystym (CMYK +1) nawet przy niskich nakładach czy pojedynczych sztukach” – mówi Krzysztof Nakielski, Product Marketing Manager w OKI Europe (Polska).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.