Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Onlineprinters kupiło HP Indigo 12000

Onlineprinters kupiło HP Indigo 12000

Drukarnia internetowa Onlineprinters poszerzyła swój park maszynowy o HP Indigo 12000. Jak mówi dr Michael Fries, CEO Onlineprinters, „powodem zakupu jest duży wzrost liczby zleceń w obszarze niskich nakładów oraz druku błyskawicznego, który produkowany jest jeszcze w tym samym dniu roboczym”. Montaż urządzenia trwał tylko trzy dni.

„Do klientów, którzy w bardzo krótkim czasie chcą osiągnąć wzrost mocy produkcyjnych, oddelegowujemy trzech do czterech monterów. Dlatego udało się nam uruchomić HP Indigo 12000 w tak krótkim czasie” – wyjaśnia Francesco Crotti, Sales Director EMEA w HP Graphics. Ralf Schraud, kierownik obszaru druku cyfrowego w Onlineprinters dodaje: „Instalacja tego typu zaawansowanego technologicznie urządzenia jest bardzo czasochłonna. Nie wystarczy postawić maszynę i włączyć wtyczkę do kontaktu”. Podczas montażu należało także zbudować pasującą infrastrukturę: przewody elektryczny, sieć oraz przewody chłodnicy układane były symultanicznie.
Nowa maszyna do druku cyfrowego wyposażona jest w siedem głowic drukujących, przez co można oddać większą przestrzeń barwową. Na podłoże farba nie jest nanoszona po kolei, lecz równocześnie, dzięki czemu możliwy jest druk na większej ilości materiałów oraz uzyskanie większej elastyczności. Miesięcznie można wydrukować aż do dwóch milionów produktów.
Założone w 2004 Onlineprinters było jednym z pierwszych sklepów internetowych w Europie oferujących produkty poligraficzne. Wywodzi się z klasycznego zakładu drukarskiego. Wszystkie produkty wytwarzane są wyłącznie we własnych zakładach produkcyjnych w niemieckiej siedzibie firmy w Neustadt an der Aisch. W tym roku w Onlineprinters planowane są kolejne inwestycje w park maszynowy.

Oprac. na podst. materiałów Onlineprinters.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.