Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Opalizujący efekt i metaliczne kolory na nowej maszynie Xeroxa

Opalizujący efekt i metaliczne kolory na nowej maszynie Xeroxa

Firma Xerox zaprezentowała nowe, sześciokolorowe urządzenie Xerox Iridesse, dzięki któremu w jednym przebiegu można uzyskać zarówno kolorowy, jak i metaliczny wydruk. Drukarka została wyposażona w moduł do druku w czterech kolorach podstawowych oraz w dwa kolory dodatkowe – drukowane przy użyciu suchych tonerów.

Jak zapewnia producent, Xerox Iridesse to pierwsze i jedyne na świecie cyfrowe urządzenie drukujące w jednym przebiegu czterema kolorami oraz dwoma suchymi tonerami w kolorze metalicznego złota i srebra. Ta specyficzna kombinacja ma, zdaniem specjalistów z Xeroxa, dać przewagę przedsiębiorstwom szukającym nietypowych, a jednocześnie wygodnych i ekonomicznych rozwiązań.

W zależności od przyjętej kombinacji na Iridesse można uzyskać czyste, metaliczne akcenty, jak również opalizujące efekty. Wszystko zależy od kolejności nakładania warstw. Inny efekt uzyska się, nadrukowując CMYK na metaliczny podkład, inny zaś – drukując w odwrotnej kolejności. Na nowym urządzeniu można także tworzyć ciekawe w dotyku faktury poprzez nadrukowywanie bezbarwnego suchego toneru.

Xerox Iridesse pracuje z prędkością do 120 stron na minutę i obsługuje podłoża o gramaturze od 52 do 400 g/m2. Wbudowany moduł Xerox FreeFlow Core pozwala dostawcom druku automatycznie dostosowywać tekst i grafiki do druku w złocie lub srebrze bez konieczności edycji dokumentu źródłowego. Urządzenie oferuje ponadto:

  • tonery HD EA („High Definition Emulsion Aggregate”) z cząstkami o optymalnej wielkości mającymi gwarantować bardziej matowe, gładkie przejścia kolorów i wysoką jakość detali;
  • oprogramowanie Xerox EX-P 6 Print Server by Fiery do konfigurowania własnych modeli przepływu pracy, zaawansowanej obsługi RIP-a i zarządzania barwą;
  • dwa podwójne moduły podawania mediów, tacę do nakładania oraz inserter, dzięki którym użytkownicy mogą w jednym zleceniu korzystać z maksymalnie ośmiu różnych zasobów lub z zasobu o łącznej wielkości do 12 500 arkuszy;
  • różnorodne możliwości wykończeń, w tym nowy Xerox Crease and Two-sided Trimmer do tworzenia estetycznych bigów i zagięć.

Pierwsi testujący nowe urządzenie Xeroxa znajdują jego zastosowanie w produkcji różnego rodzaju akcydensów: zaproszeń, ulotek, wizytówek, kart menu i przykuwających wzrok folderów.

Zamówienia na Xerox Iridesse można składać od maja tego roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grudniowy numer „Świata DRUKU” właśnie trafił do drukarni, a w przyszłym tygodniu zostanie wysłany do naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że będzie Państwu towarzyszył nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni.

W dniu 30 listopada br. przedstawiciele prasy branżowej zostali zaproszeni do siedziby Heidelberg Polska na konferencję prasową poświęconą produktowi, który z pewnością nie pozostanie niezauważony, jeśli chodzi o jakość druku offsetowego, oszczędność farby drukowej i zabezpieczenia opakowań i etykiet przed fałszowaniem. Mowa o nowatorskim rastrze offsetowym Multidot, opracowanym w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum Heidelberg Polska, Drukarnię Perfekt i Zakład Technologii Poligraficznych PW.

Polska Izba Druku poinformowała o zerwaniu współpracy z Międzynarodowymi Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw z powodu nie wpuszczania grup uczniowskich pod opieką nauczyciela na targi. PID podjęła decyzję po wymianie korespondencji i utrzymaniu przez organizatora targów swojego stanowiska.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu