Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Opalizujący efekt i metaliczne kolory na nowej maszynie Xeroxa

Opalizujący efekt i metaliczne kolory na nowej maszynie Xeroxa

Firma Xerox zaprezentowała nowe, sześciokolorowe urządzenie Xerox Iridesse, dzięki któremu w jednym przebiegu można uzyskać zarówno kolorowy, jak i metaliczny wydruk. Drukarka została wyposażona w moduł do druku w czterech kolorach podstawowych oraz w dwa kolory dodatkowe – drukowane przy użyciu suchych tonerów.

Jak zapewnia producent, Xerox Iridesse to pierwsze i jedyne na świecie cyfrowe urządzenie drukujące w jednym przebiegu czterema kolorami oraz dwoma suchymi tonerami w kolorze metalicznego złota i srebra. Ta specyficzna kombinacja ma, zdaniem specjalistów z Xeroxa, dać przewagę przedsiębiorstwom szukającym nietypowych, a jednocześnie wygodnych i ekonomicznych rozwiązań.

W zależności od przyjętej kombinacji na Iridesse można uzyskać czyste, metaliczne akcenty, jak również opalizujące efekty. Wszystko zależy od kolejności nakładania warstw. Inny efekt uzyska się, nadrukowując CMYK na metaliczny podkład, inny zaś – drukując w odwrotnej kolejności. Na nowym urządzeniu można także tworzyć ciekawe w dotyku faktury poprzez nadrukowywanie bezbarwnego suchego toneru.

Xerox Iridesse pracuje z prędkością do 120 stron na minutę i obsługuje podłoża o gramaturze od 52 do 400 g/m2. Wbudowany moduł Xerox FreeFlow Core pozwala dostawcom druku automatycznie dostosowywać tekst i grafiki do druku w złocie lub srebrze bez konieczności edycji dokumentu źródłowego. Urządzenie oferuje ponadto:

  • tonery HD EA („High Definition Emulsion Aggregate”) z cząstkami o optymalnej wielkości mającymi gwarantować bardziej matowe, gładkie przejścia kolorów i wysoką jakość detali;
  • oprogramowanie Xerox EX-P 6 Print Server by Fiery do konfigurowania własnych modeli przepływu pracy, zaawansowanej obsługi RIP-a i zarządzania barwą;
  • dwa podwójne moduły podawania mediów, tacę do nakładania oraz inserter, dzięki którym użytkownicy mogą w jednym zleceniu korzystać z maksymalnie ośmiu różnych zasobów lub z zasobu o łącznej wielkości do 12 500 arkuszy;
  • różnorodne możliwości wykończeń, w tym nowy Xerox Crease and Two-sided Trimmer do tworzenia estetycznych bigów i zagięć.

Pierwsi testujący nowe urządzenie Xeroxa znajdują jego zastosowanie w produkcji różnego rodzaju akcydensów: zaproszeń, ulotek, wizytówek, kart menu i przykuwających wzrok folderów.

Zamówienia na Xerox Iridesse można składać od maja tego roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu