Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / OpenColor 2.2 – integracja danych pomiarowych

OpenColor 2.2 – integracja danych pomiarowych

Firma GMG zaktualizowała swoje oprogramowanie OpenColor do wersji 2.2, w której optymalizacja danych pomiarowych będzie bazować na wynikach analizy spektralnej. Zdaniem producenta ma to zapewnić uproszczenie tworzenia profili kolorystycznych do druku opakowań, a także zwiększyć ich dokładność.

Oprogramowanie GMG OpenColor tworzy profile do celów symulacji na proofach na podstawie charakterystyki planowanej produkcji poligraficznej. Użytkownik wprowadza potrzebne do tego dane, samodzielnie dokonując analizy pól pomiarowych dla poszczególnych kolorów po kolei. OpenColor następnie łączy je z pozostałymi parametrami druku, tworząc dynamiczny profil. Dane pozyskane w procesie kalibracji muszą być oczywiście odpowiednio zoptymalizowane. Błędy pomiarowe, kiepskie tekstury podłoża czy kurz mogą stanowić przyczyny zniekształceń barw. Odchylenia mogą też być powodowane przez samo urządzenie pomiarowe. Dotychczas w zakresie optymalizacji danych pomiarowych użytkownicy OpenColor musieli polegać na oprogramowaniu od zewnętrznych dostawców lub manualnie tworzyć własne profile. Teraz jednak, po wprowadzeniu wersji 2.2, oprogramowanie GMG OpenColor ma wbudowaną funkcję automatycznej optymalizacji danych pomiarowych i pozwala szybko tworzyć profile na ich podstawie. Dane są przetwarzane przez wbudowany w OpenColor wzorzec spektralny, co zdaniem przedstawicieli firmy GMG zabezpiecza je przed zniekształcaniem przy konwersji do przestrzeni Lab.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, w której karton stworzony przez Stora Enso może znaleźć szersze niż dotychczas zastosowanie – m.in. przy produkcji opakowań na wyroby niewymagające chłodzenia.

Marcowe wydanie „Świata DRUKU”, które przygotowaliśmy z myślą o zbliżających się targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), właśnie trafiło do drukarni i lada dzień znajdzie się w Państwa rękach. Tymczasem nasz zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do czwartego w tym roku wydania naszego magazynu, które tworzymy na targi FESPA 2019 – największe międzynarodowe wydarzenie dla branży druku wielkoformatowego w nadchodzących miesiącach. Ponad 700 wystawców działających w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach spotka się w dniach 14–17 maja w Monachium. Nie zabraknie na nich również „Świata DRUKU”, który będzie nas wszystkich reprezentował na stoisku prasy branżowej.

25 marca br. w łódzkim Centrum Kreatywności Fabryka przy ul. Tymienieckiego 22G odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli firm z zakresu rejestracji i odzwierciedlania obrazów w najnowszych technologiach. Organizatorami konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, są eM proove i Centrum Kreatywności Fabryka.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu