Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / OpenColor 2.2 – integracja danych pomiarowych

OpenColor 2.2 – integracja danych pomiarowych

Firma GMG zaktualizowała swoje oprogramowanie OpenColor do wersji 2.2, w której optymalizacja danych pomiarowych będzie bazować na wynikach analizy spektralnej. Zdaniem producenta ma to zapewnić uproszczenie tworzenia profili kolorystycznych do druku opakowań, a także zwiększyć ich dokładność.

Oprogramowanie GMG OpenColor tworzy profile do celów symulacji na proofach na podstawie charakterystyki planowanej produkcji poligraficznej. Użytkownik wprowadza potrzebne do tego dane, samodzielnie dokonując analizy pól pomiarowych dla poszczególnych kolorów po kolei. OpenColor następnie łączy je z pozostałymi parametrami druku, tworząc dynamiczny profil. Dane pozyskane w procesie kalibracji muszą być oczywiście odpowiednio zoptymalizowane. Błędy pomiarowe, kiepskie tekstury podłoża czy kurz mogą stanowić przyczyny zniekształceń barw. Odchylenia mogą też być powodowane przez samo urządzenie pomiarowe. Dotychczas w zakresie optymalizacji danych pomiarowych użytkownicy OpenColor musieli polegać na oprogramowaniu od zewnętrznych dostawców lub manualnie tworzyć własne profile. Teraz jednak, po wprowadzeniu wersji 2.2, oprogramowanie GMG OpenColor ma wbudowaną funkcję automatycznej optymalizacji danych pomiarowych i pozwala szybko tworzyć profile na ich podstawie. Dane są przetwarzane przez wbudowany w OpenColor wzorzec spektralny, co zdaniem przedstawicieli firmy GMG zabezpiecza je przed zniekształcaniem przy konwersji do przestrzeni Lab.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek Jet Press 750S – trzeciej generacji arkuszowej maszyny inkjetowej w formacie B2, będącej – jak zapewnia producent – najszybszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie. Uwzględnia ona szereg udoskonalonych i wzbogaconych funkcji oraz parametrów, znanych z modelu Jet Press 720S.

Inwestycja w urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D Duplo DuSense DDC-810 to jeden z kroków firmy Badge4U, by zaproponować rynkowi nowe podejście do małego znaczka reklamowego i innych oferowanych przez siebie produktów.

W dniach 12–14 marca 2019 r. na terenie Munich Trade Fair Centre w Niemczech odbędzie się czwarta edycja targów CCE International – jedynej w Europie wystawy handlowej z dziedziny produkcji oraz obróbki tektury falistej i kartonu. Równocześnie odbędą się już po raz jedenasty targi poświęcone obróbce papieru, foli i taśm – ICE Europe.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu