Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / OpenColor 2.2 – integracja danych pomiarowych

OpenColor 2.2 – integracja danych pomiarowych

Firma GMG zaktualizowała swoje oprogramowanie OpenColor do wersji 2.2, w której optymalizacja danych pomiarowych będzie bazować na wynikach analizy spektralnej. Zdaniem producenta ma to zapewnić uproszczenie tworzenia profili kolorystycznych do druku opakowań, a także zwiększyć ich dokładność.

Oprogramowanie GMG OpenColor tworzy profile do celów symulacji na proofach na podstawie charakterystyki planowanej produkcji poligraficznej. Użytkownik wprowadza potrzebne do tego dane, samodzielnie dokonując analizy pól pomiarowych dla poszczególnych kolorów po kolei. OpenColor następnie łączy je z pozostałymi parametrami druku, tworząc dynamiczny profil. Dane pozyskane w procesie kalibracji muszą być oczywiście odpowiednio zoptymalizowane. Błędy pomiarowe, kiepskie tekstury podłoża czy kurz mogą stanowić przyczyny zniekształceń barw. Odchylenia mogą też być powodowane przez samo urządzenie pomiarowe. Dotychczas w zakresie optymalizacji danych pomiarowych użytkownicy OpenColor musieli polegać na oprogramowaniu od zewnętrznych dostawców lub manualnie tworzyć własne profile. Teraz jednak, po wprowadzeniu wersji 2.2, oprogramowanie GMG OpenColor ma wbudowaną funkcję automatycznej optymalizacji danych pomiarowych i pozwala szybko tworzyć profile na ich podstawie. Dane są przetwarzane przez wbudowany w OpenColor wzorzec spektralny, co zdaniem przedstawicieli firmy GMG zabezpiecza je przed zniekształcaniem przy konwersji do przestrzeni Lab.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kończymy właśnie prace nad styczniowym numerem „Świata DRUKU”. Pragniemy przypomnieć, że jeszcze tylko do końca tygodnia czekamy na Państwa zgłoszenia i materiały reklamowe. Najnowsze wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o dwóch wydarzeniach: RemaDays (7–9.02) w Nadarzynie oraz Paperworld (27.01–30.01) we Frankfurcie.

Pragniemy oznajmić, że egzemplarz naszego magazynu z autografem Jerzego Dudka został wylicytowany za 152,50 zł! Wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w naszej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Zespół „Świata DRUKU”

Na zimowy wieczór polecamy Państwu lekturę interesującego artykułu Edyty Lisowskiej pt. „Upominki reklamowe – czy znasz już trendy na 2019 rok?”. Gadżet to świetny nośnik promocyjny, a także praktyczny dodatek wykorzystywany w życiu prywatnym i zawodowym, budzący pozytywne skojarzenia i emocje, atrakcyjny budżetowo. Pozwala budować relacje i podtrzymywać lojalność klienta, kreuje pozytywny wizerunek firmy w oczach obdarowywanego. Odpowiednio dopasowany pobudza emocje i zmysły, bo kto nie lubi prezentów?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu