Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Opinion Printing inwestuje w drugą maszynę Teckwin w tym roku

Opinion Printing inwestuje w drugą maszynę Teckwin w tym roku

Zaledwie dwa miesiące po zainstalowaniu nowego modelu maszyny Teckwin Shark 5000SF UV LED w superszerokim formacie, drukarnia Opinion Printing zamówiła drugi taki system. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy, powodem inwestycji była potrzeba wzbogacenia i poszerzenia zakresu działalności.

Gliwicka drukarnia, specjalizująca się w wielkoformatowym druku cyfrowym, dostarcza rozwiązania do komunikacji wizualnej – głównie są to banery, flagi i POS-y, oferuje także szeroki zakres usług wspomagających zarządzanie komunikacją wizualną. Jej klientami są firmy z wielu sektorów gospodarki. „Od połowy ubiegłego roku planowaliśmy modernizację parku maszynowego. Zaczęliśmy więc szukać maszyn, które łączyłyby w sobie rentowność i dobrą jakość z efektywnością kosztową. Po uwzględnieniu wszystkich tych kryteriów, zdecydowaliśmy się na drukarkę Teckwin Shark TS 5000SF z oferty firmy Magenta Vision. Została ona zainstalowana w lipcu, w bardzo nietypowym momencie, bo środku globalnej pandemii –mówi Marek Waliszak, prezes zarządu Opinion Printing. – Mimo niesprzyjających warunków współpraca ułożyła się bardzo dobrze – Magenta Vision dała nam możliwość przetestowania mniejszej, 3,2-metrowej wersji maszyny w naszym zakładzie, odwiedziliśmy również fabrykę farb Chespa, w której produkowane są farby Magenta Vision. Testowana drukarka okazała się bardzo stabilna i spełniała wszystkie nasze kryteria wyboru, więc od razu wiedzieliśmy, że Teckwin będzie idealnym rozwiązaniem, i nie zawiedliśmy się. Po zainstalowaniu 5-metrowa maszyna rozpoczęła natychmiast pracę. Dzięki niej możemy bezpiecznie planować produkcję. Zyskaliśmy też elastyczność i wszechstronność – jesteśmy w stanie drukować zarówno ekonomiczne, jak i wysokiej jakości prace”.

Efektywna i bezproblemowa współpraca z dystrybutorem tego rozwiązania była jednym z powodów, dla których firma Opinion Printing zainwestowała w tak krótkim czasie w drugi system, który ma zostać zainstalowany do końca bieżącego roku. Teckwin Shark TS 5000SF UV LED to drukarka pracująca w superszerokim formacie – maksymalna szerokość roli wynosi pięć metrów. Maszyna jest wyposażona w maksymalnie 12 głowic drukujących SG600 Dimatix, pracuje z prędkością do 240 m2/godz., zapewnia żywe kolory i wysoką jakość aplikacji (600 dpi). „Jesteśmy przekonani, że dzięki odświeżeniu parku produkcyjnego i naszym obydwu nowym maszynom osiągniemy nie tylko większą elastyczność i rentowność, ale też maksymalnie wykorzystamy naszą ofertę, rozwiniemy działalność, i będziemy mogli lepiej reagować na potrzeby naszych klientów” – podsumowuje Marek Waliszak.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.