Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Oprogramowanie dla offsetowej techniki druku

Oprogramowanie dla offsetowej techniki druku

Fot. Agfa

Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty SolidTune – oprogramowania przeznaczonego do wytwarzaniu różnych produktów (m.in. opakowań) w technice offsetowej. Jego zastosowanie ma pozwolić na redukcję zużycia farby oraz zwiększyć wydajność działań na etapie prepress, poprawić jakość reprodukcji, a także zredukować ilość odpadów generowanych podczas drukowania.

Agfa podkreśla, że nowe oprogramowanie zostało zaprojektowane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb produkcji opakowań oraz wyzwań, jakie się z nią wiążą. W dużej mierze bazuje na elementach znanych ze sprawdzonych rozwiązań InkTune i PressTune, będących częścią programu ECO3. Był on wprowadzony przez firmę z myślą o zwiększeniu innowacyjności i ekologiczności drukowania offsetowego. W SolidTune wykorzystany został unikalny – jak podaje producent – algorytm dla apli i tekstów. Jest on stosowany po procesie rastrowania pliku, a przed naświetleniem płyty, dzięki czemu ilość farby niezbędnej do drukowania można zredukować średnio o 3%.

Oprogramowanie SolidTune jest dostępne w ramach opłat licencyjnych, związanych z użytkowaniem systemów workflow Apogee i Amfortis. Jest też kompatybilne z dowolną techniką rastrowania, w tym ze stworzonym przez firmę Agfa rastrem SPIR@L.

Z myślą o produkcji opakowań

Na ostatnim etapie przetwarzania pliku, tuż przed jego wysłaniem do naświetlania, oprogramowanie wykorzystuje specjalny algorytm, redukujący zużycie farby i poprawiający zadrukowalność papierów. Agfa podkreśla, że w odróżnieniu od innych rozwiązań, SolidTune zapewnia odpowiednią ochronę krawędzi apli, a w efekcie – czystość i ostrość druku dzięki lepiej zrastrowanym wyciągom. Jest to – zdaniem producenta – szczególnie istotne w kontekście produkcji opakowań w technice offsetowej, gdzie kolory specjalne (np. firmowe) są często drukowane w postaci pól pełnego pokrycia.

„Rynek opakowań stale rośnie, co oznacza nowe możliwości dla drukarń i przetwórców, którzy wciąż poszukują technologii umożliwiających oferowanie klientom jeszcze wyższej jakości i wyrazistości barw przy jednoczesnej optymalizacji kosztów – mówi Andy Grant, kierujący działem Software w firmie Agfa. – Nieustannie rozwijamy naszą unikalną ofertę skierowaną na ten wymagający rynek. Bazując na głębokiej wiedzy w obszarze drukowania offsetowego, wprowadzamy na rynek kolejne innowacyjne rozwiązania software’owe w rodzaju SolidTune. Naszym zdaniem oprogramowanie to będzie miało znaczący wpływ na ekonomikę produkcji wielu drukarń opakowaniowych, jak też – w perspektywie długoterminowej – pozwoli zwiększyć proekologiczność całego procesu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.